Ümit Bahadır: Konutta bekle gör durumundaki alıcı harekete geçecek | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Ümit Bahadır: Konutta bekle gör durumundaki alıcı harekete geçecek
14 MAYIS 2018, Pazartesi 16:10:47
Ümit Bahadır: Konutta bekle gör durumundaki alıcı harekete geçecek
Bahadır İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Bahadır, konut sektöründeki KDV ve tapu harçlarındaki indirim ile birlikte konut kredi faiz oranlarındaki düşüşün sektörü hareketlendireceğini söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bu yılın ilk dört ayında genel anlamda durgun ve beklemeyi tercih eden bir alıcı kitlesi olduğunu, faizlerle ilgili değişiklik sonrası ise bekle gör durumundaki alıcının harekete geçeceğini kaydeden Bahadır,  faizlerin yüzde 1 olan psikolojik sınırın altına inmesinin konut pazarını hareketlendireceğinin altını çizdi. Bahadır, “Ana hedef konut pazarını canlandırmak olduğu için, bu aksiyonun kamu bankalarının dışında diğer bankalar tarafında da hızlıca alınması sektörde ciddi bir hareketlilik oluşturacaktır. Bir süredir yaşanan durgunluğun harekete dönüşeceği ve satışları olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz. Nitekim bu haberlerle beraber bizim satış ofisimizde de bir hareketlenme başladı” dedi.

Konut sektörüne sunulan avantajların kısıtlı süreli değil kalıcı olmasının sağlanmasının olumlu sonuçlar getireceğini vurgulayan Bahadır, başta kredi faizlerinin düşüşü olmak üzere, KDV ve tapu harçlarındaki indirimlerin alıcılar için büyük fırsat oluşturduğunu belirtti. Bahadır, “Dolayısı ile gerek yatırım gerekse oturum amaçlı tüm satın almalarda stokların erimesi dışında yeni satışa çıkacak projelere de ilgi artışı olmasını bekliyoruz” dedi. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


472 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Bahadır İnşaat, Konut, Ümit Bahadır, Faiz,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ümit Bahadır: Konutta bekle gör durumundaki alıcı harekete geçecek


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı , Dr. Kenan Sansal, Godfather, Boston Consulting Group , DERİNCE, Bursagazi Altensis, Gana AkraKotokaUluslararasıHavaalanı, İskurt, Aquastep, Ayhan Taflan Meslek Odası, kadir gurbetçi, Koramic Türkiye, taksil, tercioğlu, MESA Cadde, NFPA 20, The Istanbul Veliefendi Konut/Residence, Kamu İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet AkbalıkEtkinlik ve Eğitimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Işık Gökkaya, Elle Decoration Uluslararası Tasarım Ödülleri, Marina Park Residence, AİKB, Lucca, eba Gacemer, Daleel Group, Intermob Fuarı, General Cable, İz Tower, Onat Öktem , BombardierTürkiye, Forum Kayseri,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.