Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak”
15 MAYIS 2018, SALI 14:24:51
 Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak”
Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak”
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18'lik KDV’nin Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla yüzde 8'e indirilmesini değerlendiren Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “KDV ve tapu harcında yapılan indirimlerle birlikte, bekleyen talepler alıma dönüşecek, iç talebin artmasından ötürüsektöre canlılık ve dinamizm gelecek. Biz de konut tüketicisine sunulan bu teşviki, Skyland İstanbul projesi kapsamında özel kampanyalarla destekleyeceğiz. Rezidans ve ofisleri peşinatsız veya 0 faizle satışa sunarak konut alım şartlarını daha da kolaylaştıracağız. Teşvik devletten, kampanya bizden” dedi. Konut teslimlerinde 31 Ekim’e kadar geçerli olan ve yüzde 18’lik KDV oranını yüzde 8’e, yüzde 4’lük tapu harcı oranını yüzde 3’e indiren teşvik kararını değerlendiren Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, uygulamanın hem gayrimenkul sektörüne hem de ülke ekonomisine ivme kazandıracağını vurguladı.

KDV ve tapu harçlarında uygulanan indirimin konut satın alma eğiliminde olan tüketiciyi alıma teşvik edeceğini vurgulayan Eroğlu, “Geçtiğimiz yıl devlet desteğiyle hayata geçirilen benzer uygulmaların olumlu etkinlerini hep birlikte gördük, Eroğlu Gayrimenkul olarak bu teşvike de tam destek veriyoruz. KDV ve tapu harcında yapılan indirimlerle birlikte, bekleyen talepler alıma dönüşecek, iç talebin artmasından ötürüsektöre canlılık ve dinamizm gelecek” diye konuştu.

“Teşvik devletten, peşinatsız veya 0 faizli kampanya bizden”

Eroğlu, “Hükümetimizin KDV ve harçlarda sağlayacağı teşvikler sayesinde farklı gelir gruplarındaki vatandaşların da konut sahibi olması mümkün kılınıyor. Biz de bu desteğe Skyland İstanbul projesi kapsamında rezidans ve ofisleri peşinatsız veya 0 faizle sunarak katkı sağlıyoruz. Teşvik devletten, kampanya bizden” dedi.

Eroğlu, tapu harcının yüzde 4'ten yüzde 3'e inmesinin de önemli bir adım olduğunu belirtirken, tapu harcı düzenlemesinin hem konut alıcısına hem de konut üreticisine ciddi katkılar sağlayacağını belirtti. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım526 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Nurettin Eroğlu, Eroğlu Holding, KDV, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Nurettin Eroğlu: “Konutta KDV indirimi sektöre ve ülke ekonomisine ivme kazandıracak”


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Edirne, Rüzgae enerjisi, MDArch, Karre Cities serisi, Ferroli, Oscar Jaern, Salih Sağında, Orhan Korkusuz, hobi alanı, Çelik Teknoloji Seminerleri, HaliçMetro, İstanbul Finans Zirvesi, Kuzeybatı & Colliers International, VaryantKarşıyakaPlus, “Emlak Turu” , Şişcem, ‘UPN International, İnegöl, DivanGrup, YıldızEntegre, Ivanka Trump, ÖzdemirAta, belediye meclisi, GS51NAW30, Nolte Express Mutfaklar, “World Luxury Hotel Awards”, Wio, Celal Çağlar, eshot, Hırant Kalataş,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.