Bu yıl 9.'su düzenlenen Akçansa Betonik Fikirler Proje Yarışması sonuçlandı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Bu yıl 9.'su düzenlenen Akçansa Betonik Fikirler Proje Yarışması sonuçlandı
24 MAYIS 2018, Persembe 16:27:23
Bu yıl 9.'su düzenlenen Akçansa Betonik Fikirler Proje Yarışması sonuçlandı
Üniversite Öğrencilerinin Ses Getiren Fikirleri Yarıştı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından bu yıl ‘Ses Getiren Bir Fikir Ver’ mottosuyla gerçekleştirilen Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ödül töreni, Sabancı Center’da gerçekleştirildi. 

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Betonik Fikirler Proje Yarışması’na 146 üniversite başvurusuyla rekor katılım sağlandı. Yarışmada İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri birinci olurken, ikinciliği Karabük Üniversitesi, üçüncülüğü ise Selçuk Üniversitesi öğrencileri kazandı.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Betonik Fikirler Proje Yarışması, Türkiye’nin dört bir yanındaki 146 üniversiteden öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl kendi rekorunu kırarak gerçekleşen Betonik Fikirler’in ödül töreni, ünlü radyocu Geveze’nin sunumuyla Sabancı Center’da yapıldı.

Törene, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Hakan Timur, Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer’in yanı sıra Betonik Fikirler Proje Yarışması jüri üyeleri, Akçansa çalışanları, iş ortakları ve finalist öğrenciler katıldı. Jüri değerlendirmesi sonucunda 9. Betonik Fikirler Yarışması’nın birinciliğini, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin Terleyen Beton Grubu aldı. İkinciliği Karabük Üniversitesi’nden Algrega alırken, Selçuk Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Bir Torba Hayat yarışmayı üçüncü olarak tamamladı.

Gençlerin gündeminde sürdürülebilirlik var

Birincilik ödülünü alan Terleyen Beton Grubu, doğada hayatta kalmak için rüzgardan su elde etme becerisine sahip canlılardan ilham alarak betonu yeniden yorumladı. Bu sayede yeni bir fonksiyon kazanan beton aerodinamik bir yapıya kavuşarak havadaki nemi suya dönüştürebilmekte ve suyun yeniden kullanımını sağlamaktadır. Birinci grup üyelerine MacBook Air, ikinci grup üyelerine iPad Pro, üçüncü grup üyelerine ise Apple Watch hediye edildi.

Timur: “Gençlere yatırım yapmak bizim en önemli sorumluluğumuz”

Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Hakan Timur, üniversite-sanayi iş birliğinin önemine değinerek “Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın ilk yılından bugüne artan bir katılım olduğunu görüyoruz. Yarışamaya başvuran üniversiteler ve üniversite çeşitliliği Betonik Fikirler Yarışması’nın çıkış amacına ulaştığını açıkça gösteriyor. Betonun, çimentonun farklı alanlarının neler olacağını görmek anlamak için yola çıkmış olabiliriz; fakat görüyoruz ki zaman içinde üniversite – sanayi iş birliğine ışık tutmak, genç arkadaşların çalışmalarını desteklemek, fikirleri almak anlamında da yol kat edildi. ‘Yeni Neslin Sabancısı’ mottosuyla harekete geçtiğimiz dönemde, şirketlerimizi, yeni nesil arkadaşlarımızın çalışmak isteyeceği ortam haline getirmeye çalışıyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençleri iş dünyasında aramızda görmekten, onların dünyayı yakından takip eden, yenilikçi ve vizyoner bakış açılarından beslenmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Sarıer: “Hep birlikte yeni bir rekora imza attık”

Akçansa’nın genç yeteneklere büyük önem verdiğini belirten Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer ise “Betonik Fikirler Proje Yarışması’na yapılan başvurular her geçen yıl çığ gibi katlanarak büyüyor. Bu yıl ‘Ses Getiren Bir Fikir Ver’ temasını işlediğimiz yarışmamıza tam 679 grup başvurusu yapıldı. Bu, tüm zamanların en yüksek grup başvuru sayısı oldu. 2010 yılında 16 üniversite ve 64 öğrenci başvurusu ile başladığımız süreçte bugün 1500’e yakın başvuru aldık. Bu ilgi bize gösteriyor ki, fikrine önem verilmesini isteyen, çevresindeki sorunları fark eden, geleceği için endişelenen ve bunu düzeltmek için istek duyan gençlerimiz var.” diye konuştu. Akçansa, Betonik Fikirler Proje Yarışması jüri üyeleri adına TOÇEV’e destekte bulundu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım719 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Akçansa, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Bu yıl 9.'su düzenlenen Akçansa Betonik Fikirler Proje Yarışması sonuçlandı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
EvinparkKadıköy, 
BozüyükDevletHastanesi, Fatih Candar Can, Solido, AryaProje, Sayı 64, Güngör Azim Tuna, SVR Grup, İzmit Körfez Bölgesi, HukukçularTowers, Tekno Vinç, Divan Residence at G Plus, Mibe Serisi, Vanucci Platino, DEVI, Zingat.com, AkkuyuNGS, Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Başkanı Barış Aydın, Regus, Candy Hoover Group Türkiye, Bologna, BoschGüvenlikSistemleri, Bayegan, AVMi Viaport, Hasan Sözüneri Mimarlık, Gözlem, Cemdağ Tweet CL3010, Suada Clup, Arın Demir, ALDAĞAŞ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.