İzocam Yeni Cephe Levhası ile güç ve estetik bir arada | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İzocam Yeni Cephe Levhası ile güç ve estetik bir arada
25 MAYIS 2018, Cuma 11:56:45
İzocam Yeni Cephe Levhası ile güç ve estetik bir arada
İzocam mineral yün ailesine yeni katılan, İzocam Yeni Cephe Levhası ısı ve ses yalıtımı ile yangın güvenliği sağlamasının yanında, mimarların cephe çözümlerine tasarım esnekliği sunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İzocam Yeni Cephe Levhası aynı zamanda fonksiyonel özellikleriyle giydirme cephe uygulamalarında yaratıcı fikirleri destekleyerek fark yaratıyor. Ülkemizde ve dünyada yalıtım sektöründe 7 farklı ürünü aynı çatı altında üretebilen tek şirket konumunda olan sektörün öncü şirketi İzocam, gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları sonucu giydirme cephe uygulamalarında, mimarların yaratıcı yaklaşımının ısı yalıtımı ve yanmazlık konularındaki yasal mevzuatlara uygunluğunu sağlayarak, güvenilir uygulama yapılmasına olanak veren  İzocam Yeni Cephe Levhası’nı sektöre kazandırdı.

Dış kaplamanın duvara doğrudan temas etmediği giydirme cephe sistemlerinde, arada bir ‘alt-strüktür’ bulunuyor. Bu sayede yalıtım (nem, ısı, ses ve yangın güvenliği) ve kaplama malzemesi yapısal olarak ayrılıyor. Bu durum bileşenler arasında, binadaki nem dengesini güvenilir bir şekilde kontrol edebilen bir havalandırma alanı da yaratıyor. Böylece; mevcut nem kalıcı olarak uzaklaştırılıyor, nemli dış duvarlar hızla kuruyor ve neme maruz kalmayan binanın kullanım ömrü de uzuyor.

Daha fazla ısıl konfor, sürdürülebilirlik ve kalite için geliştirilen İzocam Yeni Cephe Levhası, bir yüzeyi siyah camtülü kaplı olup giydirme cephe sistemlerde, cam, granit, mermer, alüminyum, ahşap vb. cephe kaplamalarının arkasında ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği amacıyla kullanılıyor. Hafifliği sayesinde rahatça taşınıyor ve esnek yapısıyla kolay uygulanabiliyor. Ayrıca sıkıştırılabilme özelliğiyle, nakliye ve depolamada da tasarruf sağlıyor. İzocam Yeni Cephe Levhası’nın öne çıkan diğer özellikleri ise camtülü kaplı olması ve su iticiliği… Bu sayede, yağmur suyunun ürüne zarar verme riski azalıyor, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlanıyor. Yüksek yapılara ısıl konfor getirmeyi hedefleyen ürün, çevre dostu olmasıyla da dikkat çekiyor. İzocam’ın CE ve EUCEB belgelerine sahip ürününün kalitesi, uluslararası alanda da kabul görüyor.

 

En iyi nitelikte enerji tasarrufu sağlamayı amaçlayan İzocam Yeni Cehpe Levhası ile ilgili olarak İzocam Genel Direktörü Levent Gökçe şunları söyledi: “Pek çok mimar yaratıcı fikirlerini görünür kılmak için binanın cephesini kullanır. Cephe tasarımı denildiğinde ilk olarak akla binanın estetik boyutu gelir. İzocam Yeni Cephe Levhası bu imkanı mimara tanırken, tasarımın ekonomi ve fonksiyonel kriterler ile buluşmasını da sağlayan, uygulaması kolay ve son derece esnek bir üründür.  Araştırmalar ısı kayıplarının en az %45’inin cephelerde gerçekleştiğini gösteriyor. Bu nedenle tasarım kaygısı olmayan özgürce planlanacak yapılar hedefi ile yola çıktığımız Yeni Cephe Levhası’nı, Ar-Ge çalışmalarımızla ısı kazanç ve kayıplarını da engellemek için geliştirdik. Enerji verimliği konusunda oldukça iddialı olan ürün, sahip olduğu 35 mW/mK ısı iletkenli değeri ile etkin ısı yalıtımı sağlıyor. Hafifliği ile uygulamalarda da büyük kolaylık getiriyor.”

Giydirme cephe sistemlerde kaplama malzemesi ile taşıyıcı konstrüksiyon arasında oluşan havalandırma boşluğu, bir yangın durumunda baca etkisi göstereceğinden, kullanılacak yalıtım malzemesinin A1 sınıfı “hiç yanmaz malzemeler” grubundan seçilmesinin yangın güvenliği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Levent Gökçe, İzocam Yeni Cephe Levhasının, A1 sınıfı, yanmazlık  özelliği ile, yüksek katlı yapılarda bile güvenli şekilde kullanılabileceğinin altını çiziyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım736 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İzocam,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İzocam Yeni Cephe Levhası ile güç ve estetik bir arada


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Vergi Usul Kanunu, AvrasyaTüpGeçişi , sayı 66, İstanbul Atatürk Havalimanı, Dünya Doğayı Koruma Birliği, BoraYıldırım, Varol Civil, Mıcro-Loft, 216Yapı, Dar Alanda Sürpriz Lezzetler kitab, O Novo, Mahmutbey – Bahçeşehir Metro , Four Winds Residence, İstanbul Ceylan Intercontinental Otel, Adir Sağlamlar, LAV, Ayfer Özdemir, Refahiye, “Dokun-aç” , Parsan Makina, Gate Of Anatolia, Sayka Mimarlık, StephaneNuss, Kırgızistan , Euromoneys Real Estate Awards 2014, EWETurkeyHolding , Volvo, Özgür Özaslan, MDArch, ElysiumEsBeykoz,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.