DAF Enerji, Danfoss bünyesinde | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
DAF Enerji, Danfoss bünyesinde
31 MAYIS 2018, Persembe 11:57:24
DAF Enerji, Danfoss bünyesinde
Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, 2015 yılında satın alım işlemlerine başladığı DAF Enerji’yi bünyesine dahil etti.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Danfoss, 2009 yılında tamamen Türk sermayesiyle kurulan ısıtma çözümleri firması DAF Enerji’nin satın alımına 2015 yılında başlamıştı. DAF Enerji, yönetim değişikliğiyle bu yıl itibariyle Danfoss bünyesine tamamen dahil edildi. Danfoss Isıtma Çözümleri Bölge Satış Direktörü Serhan Günel; “Türkiye’de ısıtma segmenti özelinde, kat istasyonu piyasasında yüzde 70’lere yakın bir pazar payı olan DAF Enerji firmasını bünyemize katmak üzere çalışmalarımıza 2015 yılında başlamıştık. Bugün, DAF Enerji’yi bünyemize tamamen katmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Üretim alanı yaklaşık 4 bin m2 olan Tuzla Sanayi Sitesi’ndeki fabrikasında ısı istasyonu üretimi yapan DAF Enerji, müşterinin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda özel üretim yapma kapasitesine sahip. DAF Enerji, ısı istasyonu, kalorimetre, sıcak ve soğuk su sayaçları gibi ürünlerin satışıyla birlikte gider paylaşım sisteminin doğru ve eksiksiz kurulumu için gerekli olan teknik desteği veriyor. Geçen sekiz sene içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında 114 binden fazla konut, sistem tedariki konusunda DAF Enerji’yi tercih etti. Aynı zamanda sektörde, ‘Satış Sonrası Hizmetler’ ve ‘Teknik Servis ve Destek’ departmanlarında en fazla personel bulunduran öncü firmalardan biri.

Bu satın alma, ''Türkiye'nin bölgesel ısıtma dönüşümünü desteklemek için üretim ve tasarım altyapımızı geliştirmemize katkı sağlayacak. Aynı zamanda Türkiye'de bu pazara odaklanan bir Ar-Ge ve tasarım tesisimiz oldu” dedi. Günel, ayrıca görevden ayrılan Satış Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sibel Taşdemiroğlu’na ve Genel Müdür Tayfun Başaran’a DAF Enerji bünyesindeki azimli çalışmalarından ve sağladıkları önemli katkılarından ötürü teşekkür etti. DAF Enerji Satış Müdürü görevini ise İbrahim Ayan devraldı. DAF Enerji bünyesindeki 69 çalışan, önümüzdeki günlerde hem Ankara hem İstanbul’da Danfoss ekibine dahil olarak aynı ofiste çalışmalarına devam ediyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 613 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DAF Enerji, Danfoss, Tayfun Başaran,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

DAF Enerji, Danfoss bünyesinde


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Mehmet Akçay, Akkuş Gayrimenkul, Ali Evrenay Özveren, Marina Park , Metin Külünk, Volvo FMX, yapı, Cem Aysel, Yoo Otelleri, Optimum Outlet Alışveriş Merkezi, Uğur Karaman, Selahattin Keten, Makyol Gayrimenkul, Keçiören Metro İstasyonu, Mutlusan Elektrik A.Ş, Pergel Grup, HulusiBelgü, TTO, YüzerGüneşEnerjiSantrali, EKOS Klinker Tuğla, R.1 modeli, Ahmet Tan, Hollanda KIWA, Erdal Bahçıvan, Gayrimenkul Yatırım Fonu, Şinasi Ekincioğlu, UltraRPM Reklam Ajansı , Abdulkadir Şimşek, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, ruhsat,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.