STFA’dan Geleceğin İnşaat Mühendislerine Destek Programı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
STFA’dan Geleceğin İnşaat Mühendislerine Destek Programı
31 MAYIS 2018, Persembe 14:31:41
STFA’dan Geleceğin İnşaat Mühendislerine Destek Programı
Türkiye’nin yurt dışına açılan ilk müteahhitlik firması olan ve 80. yılını kutlayan STFA; özel bir program ile geleceğin inşaat mühendislerine destek veriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’nin yurt dışına açılan ilk müteahhitlik firması olan ve 80. yılını kutlayan STFA; özel bir program ile geleceğin inşaat mühendislerine destek veriyor. İnşaat Mühendisi yetiştirme, geliştirme, işe alma ve yerleştirme programı olarak tasarlanan “Future Engineers”a ilk yılında, farklı üniversitelerden 517 öğrenci başvurdu. Program “Kariyerini İnşa Et” sloganıyla yola çıkarak, üniversitelerin İnşaat Mühendisliği 3. sınıf öğrencilerine, STFA desteği ile yeni projeler geliştirme, yurt dışında staj yapma, part- time çalışma ve mezun olduktan sonra kariyer fırsatı sunuyor.

80. yılını kutlayan STFA Grubu; kurum kültürünün önemli bir parçası olan “öğrendiklerini gelecek nesillere aktarma” ilkesiyle, geleceğin inşaat mühendislerine destek verecek yeni bir proje başlattı. İnşaat Mühendisi yetiştirme, geliştirme, işe alma ve yerleştirme programı Future Engineers, mühendis adaylarına kariyer yolculuklarında önemli fırsatlar sunuyor.

Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencilerinin belli kriterler dahilinde başvuru yaptığı ve bir seçme-değerlendirme sürecinden geçtiği program, ilk fazında büyük ilgi gördü. İnşaat Mühendisi adaylarına henüz öğrencilik yıllarında, STFA desteği ile yeni projeler geliştirme, yurt dışında staj, mezuniyete kadar part-time çalışma ortamı ve mezun olduktan sonra işe alım fırsatı sunan “Future Engineers” programına ilk yılında farklı üniversitelerden 517 öğrenci başvurdu.

Seçici Kurul Sunumları Değerlendirdi

Nisan ayından başlayarak programa başvuran öğrencilerden ilk aşamayı geçen 84 öğrenciyle mülakatlar gerçekleştirildi. Mülakatların ardından belirlenen 26 öğrenci, katıldıkları değerlendirme kampında seçici kurul karşısına çıktılar. Seçici kurul alanında uzman ve projeye gönüllü destek veren isimler; STFA İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şentürk, STFA Temel Araştırma Danışmanı Prof. Dr. Ergün Toğrol, STFA Yatırım Holding CEO’su Yetik Kadri Mert, STFA Yatırım Holding Strateji ve IK Başkanı Berna Öztınaz, STFA İnşaat Grup Başkanı Uğur Koyunoğlu’ndan oluştu. Adaylar belirlenen mesleki kriterler doğrultusunda köprü projesi ve maketi, şantiye sahası planlama gibi alanlarda kurula sunumlar yaptılar, soruları yanıtladılar. Yapılan değerlendirme sonucunda; haziran ayında uygulanmaya başlayacak programa, çeşitli üniversitelerden 9 öğrenci katılmaya hak kazandı. Geleceğin İnşaat Mühendisleri, bu programla, 4. sınıf boyunca STFA’da part-time olarak çalışacak, mezun olduklarında da şirketin o günkü kontenjanları doğrultusunda işe alınma fırsatı yakalayarak kariyer planlamalarında önemli bir adım atmış olacaklar.

STFA Yatırım Holding Strateji ve IK Başkanı Berna Öztınaz, konuyla ilgili şunları söyledi: “STFA Grubu olarak; kurucularımız Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya’nın; “Öğrendiklerini gelecek nesillere aktarma” vizyonuna, sektörün gelişmesi adına büyük önem ve öncelik veriyoruz. Bu nedenle ülkemizin genç mühendis adaylarına destek vermeyi de bu vizyonun önemli bir parçası olarak görüyoruz. Future Engineers Programı da genç mühendis adaylarına, 80 yılda sektörün adeta okulu olan STFA’da kariyer, yeni projeler geliştirme ve yurt dışı projelerde staj yapma fırsatı sunmak üzere kurgulandı. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda da programı devam ettirerek, bu alanda sürdürülebilir bir katkı sunmak olacak.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 697 kez okunmuştur.


ETİKETLER : STFA, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

STFA’dan Geleceğin İnşaat Mühendislerine Destek Programı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Fagerhult, Porselen Karo, SevkonGayrimenkul, Kuleli Evleri Poyraz II, akülü delme/vidalama makinesi, Aykut Engin, MUDER, Prof. Dr. Altunbaşak, Viaport Venedik Sarayları, SerdarHüseyinYıldırım, THBB, Adil Kırgöz , K Yapı, Gersan Elektrik, 3KatlıBüyükİstanbulTüneli , 4. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, Dr. Abdulrahman Al Zamil, Hexagon, Abdullah Tok’ı, Rüzgae enerjisi, Hava Lojistik Merkezi, Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Kara, Güvenç Üstündağ, Kristof Kolomb, Sabiha Gökçen Havalimanı, Beşiktaş Balık Pazarı, VodafoneArena, Tetra Pak Türkiye, Besa Nova, ri Mehmet Erktin,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.