İZODER: “Çevreye duyarlı yapıların Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmasını sağlamalıyız” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İZODER: “Çevreye duyarlı yapıların Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmasını sağlamalıyız”
04 Haziran 2018, Pazartesi 10:34:51
İZODER: “Çevreye duyarlı yapıların Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmasını sağlamalıyız”
‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla bir açıklama yapan Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği-İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, “Binalarda enerji verimliliği, çevresel sorunlar ile mücadelede en etkin uygulamadır. Sağlıklı, enerji verimli ve çevreye duyarlı yapıların, Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmasını sağlamalıyız” dedi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’deki binaların tümünün, daha az enerji harcayıp fosil yakıt tüketimini azaltan ısı yalıtımlı, çevre dostu bir yapıya kavuşması gerektiğini vurgulayan İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Standart ısı yalıtımı uygulamaları, fosil yakıt tüketiminin azalmasını sağlar. Bu nedenle binalarda enerji verimliliği, çevresel sorunlar ile mücadelede en etkin uygulamadır. Isı yalıtımı ile kış mevsiminde ısıtma, yaz mevsiminde ise soğutmaya katkıda bulunarak enerji tasarrufu sağlanmasının yanı sıra, atmosfere yayılan sera gazlarının salınımında büyük oranda düşüş kaydediliyor. Bu gerçekler ışığında, sağlıklı, enerji verimli ve çevreye duyarlı yapıların, Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmasını sağlamalıyız” diye konuştu.

İZODER olarak, yalıtım bilincini Türkiye çapında yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten Levent Pelesen, “Yalıtım, Türkiye ekonomisi ve son kullanıcı için büyük önem arz ediyor. Kamu ve kamuoyu daha çok bilinçlendikçe, yalıtım uygulamaları, binalarda enerji verimliliğini sağlamanın vazgeçilmez unsuru olarak gelişmeye devam edecek. Enerjimizi boşa harcamadan, güvenli ve konforlu yapılarda yaşamayı hedefliyor, aynı zamanda yüzde 50’ye varan tasarruf elde etmek istiyorsak, binalarımızın tamamını ısı yalıtımı ile koruma altına almamız şart” dedi.

Türkiye’nin 2030 yılı itibarıyla sera gazı emisyonlarını mevcut durumdan yüzde 21'e kadar azaltmayı hedeflediğinin altını çizen İZODER Başkanı Pelesen, konuşmasını şöyle tamamladı: “Günümüzde daha fazla enerji verimliliği sağlamak için düşürülmüş enerji limitleri dolayısıyla özellikle ısı yalıtımı uygulamalarının enerji verimliliğindeki rolü daha fazla önem kazandı. Bugün gelişmiş ülkeler sıfır enerjili konutlar, pasif evler gibi konseptlere yönelmiş durumda. Enerji verimliliği stratejileri kapsamında, özellikle binalar için sektör, kamu ve tüketiciler üzerlerine düşeni hassasiyetle yerine getirmektedir. Türkiye’nin de, İklim Değişikliği Paris Anlaşması’ndaki gibi uluslararası taahhütlerini yerine getirmesi, binalarda enerji verimliliği açısından yalıtımının sağlıklı gelişmesi için yaşamsal önemdedir.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 479 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İZODER,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İZODER: “Çevreye duyarlı yapıların Türkiye’nin her yerinde yaygınlaşmasını sağlamalıyız”


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
TEMA, ‘Isıcam Konfor Yarışması’, TUROB, Christoph M. Grosser , Property Awards, DemirlandGYGAŞ, Fairmont Hotel, ISH Frankfurt, Elegance Blue, “Basılı Medya – Reklam medyası”, sanayici, “DuckyÇocukSerisi, Olivia Residence Village, Muzaffer Ergöz, OVO, Özge Ulusoy, Didim, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi, COMVEX İstanbul 2013, Merve Karazlı, ThinLine , Orçin Egemen, BANU EVLERİ Ispartakule 3, ErsaMobilya, Erciyes, 3S Kale, Çamlıca Camii, Işık Üniversitesi, Macar sarayı, Euromoney Gayrimenkul Ödülleri,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.