Uşak Belediyesi'nden çevreci yarışma | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Uşak Belediyesi'nden çevreci yarışma
04 Haziran 2018, Pazartesi 10:37:08
Uşak Belediyesi'nden çevreci yarışma
Uşak Belediyesi genç nesillerde çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla kentteki eğitim kurumlarına yönelik “Atık Pil Toplama Yarışması” düzenledi. Yarışma sonucunda dereceye giren Uşak Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerine belediye tarafından bisiklet hediye edildi
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Çevre bilincine sahip bir nesil yetişmesi adına çeşitli çalışmalar yapan Uşak Belediyesi, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı kapsamında kentteki eğitim kurumlarına yönelik “Atık Pil Toplama” yarışması düzenledi. Yarışmada 500 kg atık pil toplayarak üçüncü olan Uşak Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nun öğrencilerine, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal tarafından bisiklet hediye edildi. Her yıl yapılan “Atık Pil Toplama Yarışması” kapsamında bu yıl il genelinde 3 bin 655 kilogram atık pil toplandı.

Gençlerin duyarlılığına dikkat çeken ve elde edilen neticeden memnun olduklarını belirten Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, “Her sene yılbaşında bu yarışmayı başlatıyoruz. Uşak’ta 3 bin 560 civarında atık pil toplandı. Gazi Mustafa Kemal okulumuz da 500 kilogram pil toplayarak üçüncü oldu. Bizler de çocuklarımıza hediye olarak bisikletlerini getirdik. Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın çevre konusundaki hassasiyetleri şehrimizde meyvelerini veriyor.” dedi. Temiz bir gelecek için geri dönüşüme yönelik miniklerin bilinçlendirildiğini paylaşan Ünal, bu tarz projelerin hız kazandığını belirtti.

Uşak’ta 20 bin metrekare alana yeni bir park müjdesi

Gerçekleştirdiği çevreci çalışmalarla şehrin çehresini değiştiren Uşak Belediyesi, “Yeşil Uşak seferberliği” kapsamında, Dikilitaş Mahallesi’nde 20 bin metrekarelik bir park yapacak. İl Özel İdaresi’nin arkasında yapım çalışması başlayan yeni parkta halkın hizmetine yönelik yapılacak çocuk oyun grupları, bayanlar için jimnastik aletleri, yürüyüş parkurları ve oturma bankları gibi sosyal alanların bir ay içerisinde bitmesi planlanıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım501 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Uşak Belediyesi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Uşak Belediyesi'nden çevreci yarışma


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
“Enerji Verimliliği ve Binalarda Isı Yalıtımı Tüketici Algı Araştırması”, TURQUALITY® Programı, Levent Yılmaz, Makel, MTKA, Seçim Grup, Belgrad Ormanı, Küresel Etki Raporu, ENBE Orkestrası, MilanoSlim, EczacıbaşıYapıÜrünleriGrubu, SabihaGökçen, OrangeCity, Dia İnşaat, Artes, İstanbulBienali, TimTowers, Bodrum Turgutreis, Bulvarİstanbul, Rota Teknik A.Ş. , Dr. Andreas Wolf, İzmir 1 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu, KOSBİ, MakbuleYönelMaya, STOSA, Burdur Gölü Kurtarma Projesi , Beyazıt İlhan, Philips EasySuite Hospitality TV, Turkuaz Seramik, Barış Işık,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.