ABB elektrikli araçlar için en ekonomik şarj çözümünü tanıtıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
ABB elektrikli araçlar için en ekonomik şarj çözümünü tanıtıyor
04 Haziran 2018, Pazartesi 14:39:27
ABB elektrikli araçlar için en ekonomik şarj çözümünü tanıtıyor
ABB şarj çözümleri portföyünü, evler ve işyerleri için montajı kolay bir çözüm olan duvar tipi AC şarj ünitesi ile zenginleştiriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Toplamda 52 farklı tip içeren yeni duvar tipi AC şarj ünitesi portföyü, özel ve iş kullanımı için yüksek kaliteli ve uygun maliyetli elektrikli araba şarj çözümü sağlıyor. Bu ürün grubu, ABB'nin kapsamlı akıllı bina çözümlerini daha da güçlendiriyor. Kurması kolay 50’ye 25 cm2’lik tasarımıyla bu şarj ünitesi evlere ve ofislere kolaylıkla monte edilebilir. Konaklama sektöründe olduğu gibi, müşterilerinin gecelik şarja ihtiyaç duyduğu bina tiplerinde de rahatlıkla kullanılabilir. ABB Global Elektrikli Araç Şarj Ürün Grubu Başkanı Frank Mühlon şunları söylemiştir: "Hibrit ve sadece elektrikle çalışan araçların satışındaki artış, işyerleri ve ofisler için basit ve uygun maliyetli araç şarj etme talebi yarattı."

"Şarj etme işlemi, günü kesintiye uğratmamalı, bu nedenle portföyümüzü evde ya da işte montajı ve kullanımı kolay duvar tipi AC şarj üniteleri ile genişlettik. Sürücüler artık arabalarını gecelik olarak prize takıp günlerine devam edebilmenin tadını çıkaracaklar."

İç ve dış mekan kullanımı için her havaya elverişli sağlam bir muhafazayla imal edilen AC şarj üniteleri farklı modellerde mevcuttur, 22 kW AC 3-faz şarjın yanı sıra 4,6 ve 11 kW AC şarj olanağı da mümkündür.  Bütün ABB ürünlerinde olduğu gibi, duvar tipi şarj ünitelerinin montajı ve bakımı için uzman yardım, şirketin küresel teknik destek hizmetleri yoluyla sadece bir telefon uzaktadır. 

Şarj Üniteleri KontrolProtokolüyle (OCPP) uyumlu ABB duvar tipi AC şarj ünitesi, gelecekteki gelişmelere karşı hazırlıklıdır. Yetkilendirme ve yük dengeleme özellikleri desteklenmektedir.

İlave esneklik için duvar tipi şarj ünitesi tip 2 priz, kapaklı tip 2 priz veya tip 1 ve tip 2 kablo dahil bir dizi bağlantı imkanı sağlar. Duvara montajın zor olduğu mekanlar için, bir şarj cihazı, arka arkaya iki şarj cihazı ve 90 derece açıda iki şarj cihazı montajına imkan tanıyan kaidelerde mevcuttur. Duvar tipi AC şarj üniteleri, enerji sayacı, yük dengeleme özelliği, işletme ofisi entegrasyonu ve UMYS/3G modem ile birlikte ya da giriş seviyesindeki temel özellikli olmak üzere farklı tiplerde mevcuttur. 

Diğer önemli isteğe bağlı özellikler ise; Radyo Frekansıyla Tanımlama (RFID) ve artırılmış güvenlik için kilit yetkilendirme; veri iletişimi için sim kartı modelleri; iş sahası ihtiyaçları için giriş akımını sınırlayan yazılım; akıllı bir şekilde kontrol edilen şarj için iletişim ara yüzü ve istatistikler, yapılandırma ve erişim yönetimi için web araçları.

Frank Mühlon şunları ekledi: "Duvar tipi AC şarj ünitelerinin piyasaya sürülmesiyle, müşteriler bina altyapılarına bağlanan şarj çözümlerinden artık faydalanabilecekler. Nerede oturduklarına ve çalıştıklarına bağlı olmaksızın, ABB artık ihtiyaçlarını karşılayacak akıllı bir çözüm sunuyor." 

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) kamu, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine elektrifikasyon ürünleri, robotik ve hareket, endüstriyel otomasyon ve güç şebekeleri alanlarında küresel hizmet sunan öncü bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geleneğini sürdüren ABB bugün, iki belirgin değer önerisiyle sanayide dijitalleşmenin geleceğini yazıyor: Herhangi bir santraldan herhangi bir prize elektrik getirmek ve doğal kaynaklardan bitmiş ürüne kadar endüstrileri otomatikleştirmek.  Tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları sınıfı olan Formula E'nin isim ortağı ABB, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak üzere e-mobilitenin sınırlarını zorlamaktadır. ABB 100’den fazla ülkede yaklaşık 135,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. new.abb.com/tr

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


2025 kez okunmuştur.


ETİKETLER : ABB, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

ABB elektrikli araçlar için en ekonomik şarj çözümünü tanıtıyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Cappitone, Akıllı Ev, Serkan Ocak, Zile, IICEC8.UluslararasıEnerjiveİklimForumu, POFC GSL S64 - ocak, Dedeman Park Levent, Üniversite, Demet Evgar, Koç Yapı&Dervişoğlu İnşaat, Rusya-Moscow City, Altın Nesil Yatırım A.Ş, Fırat Şükrü Eker, Osman Bakırcı, Nispetiye Caddesi, City44GayrimenkulDanışmanlığı, TGMTrendGayrimenkulYatırım, “Örnek OSB”, CardFinans, tünel geçiş projesi, Sempre Mobilya, ETB GROUP, GROHE StarLight® , Murat Özel, Kabil, MercanKonakları, Ispartakule, Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası , Permomax, Taksim Petek Residence,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.