Vekon, Patagonya’da konut projesi yapıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Vekon, Patagonya’da konut projesi yapıyor
05 Haziran 2018, SALI 11:56:21
Vekon, Patagonya’da  konut projesi yapıyor
Yurt içi ve yurt dışında birçok büyük çaplı projeye imza atan Vefa’nın ön üretimli yapı markası Vekon, Arjantin’e ilk ihracatını Patagonya’da bir konut projesi ile gerçekleştiriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yurt içi ve yurtdışında birçok büyük çaplı projeye imza atan Vefa’nın ön üretimli yapı markası Vekon, Arjantin’e ilk ihracatını Patagonya’da bir konut projesi ile gerçekleştiriyor.  İlk etapta dört farklı tipte toplam 16 konuttan oluşan projenin ardından Patagonya halkının beğeni ve ihtiyaçlarına göre yeni projelerle devam edileceği belirtildi. Prefabrike yapı, yaşam konteyneri, hafif çelik ve yapısal çelik binaların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle tek başına üstlenen Vekon, Arjantin’in güneyinde yer alan Patagonya’da konut projesi yapıyor.

 İlk etabı toplam 1.300 metrekare olan dört farklı tipte 12 adet hafif çelik konut ve dört adet panel sistem prefabrik konut olarak planlanan proje için start verildi. İlk aşama projenin malzemeleri Arjantin’e gönderildi. Haziran ayı içinde ise 5 kişilik uzman montaj ekibinin Arjantin’e binaların kurulumu ve lokal iş gücüne eğitim vermek üzere gideceği kaydedildi. 

 Konuyla ilgili Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, “Patagonya projemiz Arjantin’e yaptığımız ilk ihracat olması açısından önemlidir. İlk etapta gerçekleşecek 16 konutluk projenin ardından bölge halkının ihtiyaç ve beklentilerine göre yeni projelerle devamını yapacağız” dedi. 

Koçyiğit, bugün bine yakın çalışanı ile çözümlerini ve ürünlerini 100’den fazla ülkeye ihraç ettiklerini belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Vefa, bugün itibariyle de dünyadaki her kıtada her türlü iklim koşuluna ve müşteri ihtiyaçlarına uygun projeler gerçekleştirmektedir. Ön üretimli yapı sektörünün bileşenleri olan prefabrik panel, modüler konteyner, hafif çelik ve yapısal çeliği tek çatı altında uluslararası arenadaki projelerinde gerçekleştirebilen nadir kuruluşlardan biridir.” 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım730 kez okunmuştur.


ETİKETLER : v,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Vekon, Patagonya’da konut projesi yapıyor


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
urgut Nail Güven, Raportör, Umut, Antalya Organize Sanayi Bölgesi, AntalyaHavalimanı, Mustafa Pirinççi, Balat-Hasköy, Sidyma Koltuk Takımı, KaleMantolama, Esas 39 Burda AVM, ICCI 2012 - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, Fuga Mobilya, Residence Eagle , İzmir Hilton Oteli, İstanbul Serisi, Sancaktepe, Enerji Toptan Satış, Kilitleme ve Güvenlik Sistemleri, Graniserseramik, Dr. Önder Halisdemir, Olimpiyat Oyunları, GamzeÖzlü, İnterfiks, YKS Tesis Yönetimi A.Ş., IF Tasarım Ödülleri 2014, MCE, fitness club, Taha Mimarlık, SGMStudio, İpekKağıtFabrikası,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.