Prysmian Kablo, Sektördeki İlk Cpr Uyumlu Cca-S1d2a1 Sınıfı Kablonun Siparişini Aldı! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Prysmian Kablo, Sektördeki İlk Cpr Uyumlu Cca-S1d2a1 Sınıfı Kablonun Siparişini Aldı!
11 Haziran 2018, Pazartesi 14:35:53
Prysmian Kablo, Sektördeki İlk Cpr Uyumlu Cca-S1d2a1 Sınıfı Kablonun Siparişini Aldı!
Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’nin 1 Temmuz 2017’de kablolar için kanunen zorunlu olmasından sonra Prysmian Kablo, Türk kablo sektöründe ilk kez, Cca-s1d2a1 sınıfı Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) uyumlu kablo üretimine ve tedariğine imza atarak, sektöründe bir ilki daha gerçekleştirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, 1 Temmuz 2017 tarihinde kablolar için kanunen zorunlu hale gelen CPR Yapı Malzemeleri Yönetmeliği kapsamında, Cca-s1d2a1 sınıfı, Afumex™ LSOH kabloların üretimine ve tedariğine imza atarak, Türk kablo sektöründe bir ilki daha gerçekleştirmiş oldu. Prysmian Kablo’nun Bursa’da bulunan Tofaş Ar-Ge Merkezi için ürettiği kablolar, firmanın sektördeki öncü konumunu pekiştiriyor. 

Türk kablo sektöründe CPR sertifikasını alan ilk firma olan ve bu konudaki uzmanlığı ile sektörün öncülüğünü üstlenen Prysmian Kablo, CPR konusunda bilgilendirme çalışmalarına 2017 yılının Mayıs ayında başladı ve bugüne kadar, 4 farklı şehirde 11 seminer düzenledi ve 2000’den fazla kişiyle bir araya geldi. Üstlendiği öncülük misyonu ile CPR konusunda gerçekleştirdiği çalışmaları sosyal sorumluluk bilinci ile ele alan Prysmian Kablo, sektörü bir adım öteye taşımaya destek olacak her çalışmada yer almaya devam ediyor.

Sahip olduğu sosyal sorumluluk bilincini üretim faaliyetlerine de yansıtan Prysmian Kablo, Tofaş’ın Bursa’da yer alan Ar-Ge Merkezi’nde kullanılmak üzere CPR uyumlu Cca-s1d2a1 sınıfı, Afumex™ LSOH kabloların üretimine imza attı. Yarım asra yakın birikimiyle, “dünya kalitesinde” ve “müşteriye en uygun” ürünleri sunma konusundaki çalışmalarını aralıksız sürdüren Tofaş, 18.090 metrekare üzerinde hizmet veren Ar-Ge Merkezi’ni yenilerken, doğru ürün seçiminde hassas davranarak yüksek kaliteye özen göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda tercih ettiği CPR uyumlu Cca-s1d2a1 sınıfı, Afumex™ LSOH kablolar ile, bugüne kadar otomotiv sektöründe en iyi Ar-Ge Merkezi seçilen bu yapıyı, daha da ileriye taşımayı hedefliyor. 

Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “Hayat verdiğimiz projelerle, gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, 2011 yılında verdiğimiz sözü tutuyoruz: ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’. Bu kapsamda üzerinde durduğumuz Yapı Malzemeleri Yönetmeliği, yani CPR da bizim için son derece önemli. CPR’ın sektörümüzde köklü değişikliklere sebep olduğu ve önümüzdeki dönemde daha da olacağı çok açık. Bugün Türk kablo sektöründe yeni bir ilke daha imza atmamıza vesilen olan Tofaş ailesine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yeni Yönetmelik Sektöre Neler Getiriyor?

Yapı Malzemeleri Yönetmeliği, yapılarda kullanılan malzemelerinin temel karakteristikleri ile ilgili performans beyanlarını ve malzemelere CE işaretinin iliştirilmesinin kurallarını belirlerken, CPR sertifikası kabloların yangına tepki performanslarını tescil ederek Yönetmeliğe uygunluğu belgeliyor. 

CPR’ın kablo sektöründeki uygulamalarını düzenleyen EN 50575 standardı ise, bina ve altyapı dahil olmak üzere, herhangi bir yapıda kullanılan güç, kontrol ve iletişim kablolarının yangına tepki performansı gerekliliklerini, bu gerekliliklerle ilgili testleri ve uygunluk değerlendirmeleri ile ilgili kriterleri belirliyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım559 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Prysmian Kablo, Erkan Aydoğdu,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Prysmian Kablo, Sektördeki İlk Cpr Uyumlu Cca-S1d2a1 Sınıfı Kablonun Siparişini Aldı!


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Dünya Mimarlık Festivali, 5. Nesil Intel® Core, Esybox, Miks, Topkapı Sarayı, Sign Of The City Awards Ödül Tören, Mari, GilOstrander, İstanbul Edelkoort, ICSC Solal Marketing Awards, Hikmet Eraslan, BorusanGrubu, İstanbul Altın Rafinerisi, AhmetGüneştekin, Akdeniz İnşaat, John Field , Doğuş, Jotun, Fahri İlker Alpkokin, Hüseyin Duman, Messe Frankfurt Fuarcılık, Çatalca, Motelone, Bozdoğan Kemeri, Rönesans Sağlık Yatırım, Konut, MDF, AlitoYatakOdası, ı H. Bülent Şamlı, Mehmet Erol,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.