Ergün Mimarlık Projesi: 3S Firuze Konakları Satış Ofisi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Ergün Mimarlık Projesi: 3S Firuze Konakları Satış Ofisi
18 Haziran 2018, Pazartesi 13:57:42
Ergün Mimarlık Projesi: 3S Firuze Konakları Satış Ofisi
İstanbul-Avcılar E5 aksındaki en büyük konut projesi olan 3S Firuze Konakları ve Satış Ofisi, 1995 yılından bugüne ödüllü projelere imza atan Ergün Mimarlık tarafından tasarlanırken, Satış Ofisi yapısı International Property Awards’ın Avrupa ayağı olan European Property Awards’da (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) “En İyi Ofis İç Mekan Tasarımı” ödülünün de sahibi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İnşaat sürecinde sona yaklaşılan 530 üniteli 3S Firuze Konakları’nın proje tanıtımının ve satışının yapıldığı ofis binası olan 3S Firuze Konakları Satış Ofisi, dönüşmekte olan bir endüstri bölgesinde, önceki kullanımında mevcut olan atölye yapılarının yapım tekniği ve formundan esinlenilerek hayata geçilirmiş bir yapı.

‘Çevreye Duyarlı Bir Ofis Yapısı’

Toplam 850 metrekarelik inşaat alanına sahip 3S Firuze Konakları Satış Ofisi, arsadaki mevcut yapılardan ilham alan formu, metal bir kabuk olarak kurgulanan cephesi ve iç mekanda kullanılan doğal malzemeleri ile benzerlerinden ayrışan ve çevreye duyarlı bir proje. Yapının beşik çatılı yüksek bölümü satış ve sergileme holü olarak düzenlenmiş. Teras çatılı arka kısımda ise 2 adet örnek daire ve servis mekanları bulunuyor. Sergi holü tasarımında, zeminde epoksi, çatı ve duvarlarda taşıyıcı çelik strüktür ve OSB, ofis platformlarında ise doğal ahşap kullanılarak endüstriyel stilde bir iç mekan tasarımı oluşturulmuş. Cephedeki metal kabukise bütüncül bir mimari form yaratırken güneş kontrolüne de olanak sağlıyor. Yapıda, gelen müşterilerin çevredeki manzarayı görebilmesi için cam ve çelikten oluşan bir seyir kulesi mevcut. Kulenin altında ise çalışanların ve ziyaretçilerin açık havada dinlenebilecekleri, rekreatif bir avlu bulunuyor.

Y. Mimar Eser Ergün, A’dan Z’ye her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olan 3S Firuze Konakları Satış Ofisi’ni, “Tasarımın her noktasında; kütle ve iç mekan kurgusunda, cephe ve strüktür detaylarında bölgedeki endüstriyel hafızanın izlerinin sürülebileceği bir yapı, tanıtım ve çalışma mekanı” olarak tanımlıyor.

Fotoğraflar: Alp Eren – Altkat Architectural Photography

KAYNAK: İnşaat&Yatırım2813 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ergün Mimarlık, Eser Ergün, 3S Firuze Konakları Satış Ofisi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ergün Mimarlık Projesi: 3S Firuze Konakları Satış Ofisi


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ErgünAltay, Halkalı Atakent, Laleli Hotelciler Platformu, Kleemann Asansör, Arasta Camii, DemirliYapı, Mardin Artuklu Üniversitesi, Ocak, ABS, Sarphan Finans Park Rezidans, Champs Elysées, KırklareliFabrikası, OlimpaPark, Modulo, KaleEndüstriHolding, AYD 2013 1.Çeyrek Toplantısı, Haluk Sert, ID-ISTANBUL, LuxuryLine, Zonguldak Kozlu Ilıksu Yaşamkent, El Emin İnşaat, RDD, MüteahhitlikYetkiBelgesi , SolarTR 2014 Konferansı, X0.08.15 46RB 06/074, Vefa Salman, TMMOB Mimarlar Odası, Convoy, Avrupa Birliğinde Uzun Vadeli Kredide Uzmanlaşan Kurumlar Kulübü, Office Space Across the World / Dünyadaki Ofis Alanları,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.