Öğrenci Velileri Daha İyi Bir Eğitim Ve Yaşam İçin Mars 19’a Taşınıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Öğrenci Velileri Daha İyi Bir Eğitim Ve Yaşam İçin Mars 19’a Taşınıyor
21 Haziran 2018, Persembe 16:08:34
Öğrenci Velileri Daha İyi Bir Eğitim Ve Yaşam İçin Mars 19’a Taşınıyor
İstanbul Avcılar’da 3 üniversite ve 3 büyük koleje komşu lokasyonda yükselen Mars 19 projesi çocuklarının eğitimlerinden dolayı yaşamını yeniden planlayan ailelerin ilgi odağı oldu. Eğitim kurumlarının tatil olmasının hemen ardından Mars 19 satış ofisleri hareketlendi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İstanbul Avcılar’da 3 üniversite ve 3 büyük koleje komşu lokasyonda yükselen Mars 19 projesi çocuklarının eğitimlerinden dolayı yaşamını yeniden planlayan ailelerin ilgi odağı oldu. Eğitim kurumlarının tatil olmasının hemen ardından Mars 19 satış ofisleri hareketlendi. Kolej ve üniversite seçimi öncesinde aileler, hem modern hem de aile konseptli bir yaşam alanı sunan ve yılın son çeyreğinde teslim edilecek olan Mars 19 ile ilgili bilgi almak için aileler birkaç haftadır yoğun talep gösterdi.

Konuyla ilgili bilgi veren Metraco AŞ Genel Koordinatörü Levent Deveci,  Mars 19 projesinin pek çok projede bulunmayan yaşam avantajlarına sahip olduğuna dikkat çekti. Levent Deveci, “Biz Mars19’un özel lokasyona sahip olduğunu ifade ederken sadece Kanal İstanbul’un yanında olması, Metrobüs ve metro gibi ulaşım yatırımlarına yakınlığını anlatmıyoruz, aynı zamanda yaşamın tam içinde, kentten kopmayan bir mahallede bulunmasını da ifade ediyoruz” diye konuştu.

Levent Deveci sözlerini şöyle sürdürdü:  5 Müşteriden 3’ü Çocuğunun Eğitimi İçin Evini Değiştirecek

“Birkaç kilometre çapındaki alan üzerinde 6 eğitim kurumu,  5 hastane, 6 alışveriş merkezi ve 6 sanayi bölgesine yakın olan Mars 19, yaşayan ve eski bir ilçede, ama modern mimarisi, güvenliği, rekreasyon alanları, spor sahaları, havuzu ile yeni bir yaşam alanında bulunmak isteyenler için ideal. Özellikle de şu ana kadar ki müşteri kitlemize bakıldığında, alıcıların yüzde 35’inin çevredeki sanayi alanlarında çalışan yöneticiler olduğunu görüyoruz. İşyerine yakın, ailesiyle yaşayabileceği yer arayanlar bizi buldular. Şimdi de yeni eğitim sezonu başlamadan önce aileler çocuklarının kolej ve üniversite tercihlerine bağlı olarak ev arayışına çıkmış durumdalar. Özellikle haftasonları satış ofisimize gelen her 5 müşteri adayından 3’nün  öğrenci velisi olarak ev arayışında olduğunu gözlemliyoruz.  Aileler bilgi alıyor, kararlarını birkaç ay içinde verecekler. Önemli bir bölümü üniversite sınav sonuçları açıklandıktan sonra kesin satışa dönecek gibi görünüyor”

Fiziki Tamamlanma Oranı Yüzde 75

Metraco AŞ tarafından inşaatı hızlı bir şekilde sürdürülen Mars 19  projesinde haziran itibariyle yüzde 75 fiziki tamamlanma oranına ulaşıldı. Genel Koordinatör Levent Deveci, tüm inşaat malzemesi tedariğinin daha işin başında gerçekleştirilmiş olması nedeniyle, piyasadaki olumsuz şartlara rağmen inşaatın sorunsuz ilerlediğini ifade etti. Levent Deveci “Mart ayında lansmanını yaptığımız projede konutları erken teslim etmeyi planlıyoruz. Yılın son çeyreğinde teslimler başlayacak. Bu durum da alıcılar da güven uyanıdırıyor. Maketten alım riskinden kaçınan aileler, birkaç sonra tamamlanacak olan Mars 19’dan güvenle alım yapıyor” dedi.

KDV Oranı Yüzde 1

Metraco İth. İhr. AŞ’nin Mars 19’da aynı zamanda arsa sahibi olmasının fiyatlar düzeyinde müşteriye gerekli esnekliği verdiğini de ifade eden Levent Deveci, müşterilerin kendi ödeme planlarını kendilerinin belirleyebildiğini açıkladı. Şirket 149 konutluk projesinde sunduğu yüzde 1 KDV oranıyla alıcıyı düşük KDV fırsatıyla buluşturuyor. Konut büyüklükleri 85 ile 229 metrekare arasında değişen projede bu yanıyla alıcılara birçok konut projesine göre yüzde 7 ile yüzde 17 arasında maliyet avantajı sağlıyor. Avcılar Firuzköy Bulvarı’nda hızla yükselmekte olan Mars 19 projesinde ortalama metrekare fiyatları 5500 TL seviyesinde belirlendi. 

 

 

 

PROJE KÜNYESİ

PROJE ADI: Mars19 Apartments

KONUMU: Avcılar- İstanbul

YATIRIMCI FİRMA: Metraco İthalat İhracat A.Ş.

TOPLAM ARSA ALANI:  11.000 m2

TOPLAM İNŞAAT ALANI:  30.500 m2

TOPLAM KONUT ADEDİ:  148 konut

TOPLAM TİCARİ BİRİM: 8 dükkan

TOPLAM YEŞİL ALAN: 3.500 m2

DONATILAR:  Kapalı havuz, Kapalı otopark, fitness, sauna, çocuk parkı, hobi odaları, akıllı ev sistemi, gölet, 7/24 güvenlik, kafe ve sosyal alanlar, akıllı ev sistemi, yürüyüş parkuru

MİMARİ PROJE: İmza Mühendislik ve Mimarlık

PROJE BÜYÜKLÜĞÜ: 130 Milyon TL

TESLİM TARİHİ: Aralık 2018

LANSMAN METREKARE SATIŞ FİYATI: 5 bin 500 TL (Ortalama)

KONUT TİPLERİ: 1+1, 2+1, 2+1 Amerikan Tipi, 2+1 Dubleks, 3+1, 3,5+1, 4+1

KONUT BÜYÜKLÜKLERİ: 85 m2 -224 m2

 
KAYNAK: İnşaat&Yatırım


2739 kez okunmuştur.


ETİKETLER : ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Öğrenci Velileri Daha İyi Bir Eğitim Ve Yaşam İçin Mars 19’a Taşınıyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
PTFE Teknoplast, Meslek Eğitimine Destek, Banu Taylan Akın, Tokatlıyan Oteli, Reha Özkaya, Samsung Electronics, Adana Entegre Sağlık Kampüsü, İthalMobilya, Bakan Taner Yıldız, FVÖK , Helsingborg Limanı Servis ve Bakım Müdürü Mats Fernebrand, Kalecik, Kalb’i , Mapa İnş. ve Tic. AŞ, TaksimPetekResidence, STFA Merkez Binası, Karahanoğlu İnşaat , İzmir fabrikas, Cengiz Kazazoğlu, Sporturizmi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, (International Council of Shopping Centers-ICSC) t, Vahap Küçük, Kabil, GYPSASTAR, Hilton Garden Inn İstanbul Airport Otel, 'Europe 40 Under 40", AcarlarŞirketlerTopluluğu, Ataşehir Belediyesi, karaman,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.