Mas Grup‘tan LEED Gold sertifikalı Turkcell İzmir Veri Merkezi ‘ne yüksek verimli ürünler | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Mas Grup‘tan LEED Gold sertifikalı Turkcell İzmir Veri Merkezi ‘ne yüksek verimli ürünler
26 Haziran 2018, SALI 14:09:55
Mas Grup‘tan LEED Gold sertifikalı Turkcell İzmir Veri Merkezi ‘ne yüksek verimli ürünler
2016’da Gebze’deki veri merkezini hizmete sokan Turkcell, bu yatırımlarına şimdi de İzmir ile devam ediyor. Veri merkezleri için dünya standardı olarak kabul edilen Tier 3 sertifikalarına sahip İzmir Veri Merkezi açılışı  22 Haziran günü gerçekleştirildi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Turkcell, bu yeni veri merkeziyle Türkiye’nin en büyük veri merkezi ve bulut hizmetleri operatörü oldu. 2400 metrekaresi beyaz alan olmak üzere 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip Turkcell İzmir Veri Merkezi, yeşil bina ve çevreye uyumlu olduğunu belgeleyen “Leed Gold” sertifikasıyla bu alanda tamamlanmış en önemli yatırımlar arasına girdi. Tesis aynı zamanda her türlü doğal afete dayanıklı şekilde tasarlandı ve ekipman seçimi de buna göre yapıldı.

Mekanik taahhüdü Prizma Teknik firması tarafından gerçekleştirilen projede, Mas Grup ‘un dünya standartlarında ürettiği UL Listeli FM onaylı yangın grupları, HDSV serisi komple paslanmaz çelik hidrofor sistemleri ve Enduro serisi atık su pompaları kullanılıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Mas Grup Bina Teknolojileri Satış Yöneticisi Cem Hanedanoğlu “ülkemiz için çok önemli olan bu projede çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Leed Gold sertifikasına sahip tesiste yüksek verimli son teknoloji ürünlerimiz kullanılıyor. Ülkemizde giderek artan diğer yeşil bina yatırımlarında da ürünlerimiz güvenle tercih ediliyor. İleriki dönemlerde de bu tip projelerde çözüm ortağı olarak yer alacağız” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


855 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Mas Grup, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mas Grup‘tan LEED Gold sertifikalı Turkcell İzmir Veri Merkezi ‘ne yüksek verimli ürünler


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Asl-ı Suret, Denge koleksiyonu, X-GRILLE, Yapı Ürünleri Üreticileri Fedarasyonu, ERA Research, (International Council of Shopping Centers-ICSC) t, GESağlık, Çanakkale Boğazı Köprüsü, FEB, Nispetiye Caddesi, petkim, Doç. Dr. Mehmet Akif Sarıkaya, Akkök, European Property Awards 2011, Dr Mehtap Uluceviz, Alman Tasarım Ödülü, MintaTouch , Dr. Stefan Asenkerschbaumer, Çetin Oktay Kaldırım, İzmir Ticaret Odası, Neva Nehrini, Tekniksat, UşakBelediyesi, Gaziantep, Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması, CihangirKavuncu, Venedik Sarayları, Yakuplu, Proplan, Kazlıçeşme,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.