Türkiye’de İlk Kez Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri Üretilecek | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Türkiye’de İlk Kez Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri Üretilecek
28 Haziran 2018, Persembe 09:39:21
Türkiye’de İlk Kez Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri Üretilecek
Türkiye’de İlk Kez Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri Üretilecek Standard Profil ve Düzce Üniversitesi ‘Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri’ Üretmek için Kolları Sıvadı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Standard Profil Grubu ve Düzce Üniversitesi arasında ‘Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri’ üretilmesi için başlatılacak Ar-Ge ve Ür-Ge projeleri için bir protokol imzalandı. Dünyada toplam 13 üniversite ile gerçekleştirdiği Ar-Ge projeleri ile bilinen Standard Profil Grubu, Düzce Üniversitesi ile gerçekleştireceği bu proje ile ağaç ve bitkilerin hammadde olarak kullanılmasıyla elde edilen nano selüloz ve ligninden ‘Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri’ üretmeyi hedefliyor. Proje kapsamında tarafların sahip olduğu laboratuvar imkanlarının ortak kullanımını sağlanacak, otomotiv sektöründe karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yollarının bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi planlanacak.

Dünya otomotiv endüstrisi için 1977 yılından bu yana sızdırmazlık profili üreten Standard Profil Grubu ve Düzce Üniversitesi arasında bugün imzalanan protokol Kapsamında ‘Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri’ üretilmesi için harekete geçildi.

İmza törenine, Standard Profil Grubu Ar-Ge Direktörü Dr. Ali Erkin Kutlu, Düzce Fabrika Genel Müdürü Teoman Yücel ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar katıldı. Standard Profil Grubu Ar-Ge Direktörü Dr. Ali Erkin Kutlu, Standard Profil Grubu’nun fiziksel ve toplumsal çevreye saygılı bir yaklaşımla sanayi-toplum ilişkisine önem verdiğini belirtti. Grubun çevreci gelişmelere öncülük etme misyonu doğrultusunda Ar-Ge’nin de çözümün önemli bir parçası olduğununun altını çizen Kutlu, “İkisi Türkiye’de olmak üzere toplamda üç Ar-Ge merkezimiz, yanı sıra Almanya ve Amerika’daki toplam üç dizayn ve mühendislik ofisimiz bulunuyor. Fabrikalarımızın bulunduğu bölgeler başta olmak üzere, dünyada toplam 13 üniversite ile gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge projeleri de bu stratejimizin bir parçası. Düzce Üniversitesi ile gerçekleştireceğimiz bu proje ile ürünlerimizin formüllerinin içerisinde Düzce ve yöresinde doğal olarak yetişen bitkilerden elde edilecek malzemeleri kullanmayı hedefliyoruz. Elde edilecek nano selüloz ve lignin, EPDM hamuru içerisine katılacağı proje kapsamında, temel ve uygulamalı çalışmayı en kısa sürede tamamlamayı ve ürünlerimizde belli oranlarda kullanmayı öngörüyoruz.” dedi.

Standard Profil Düzce Fabrikası Genel Müdürü Teoman Yücel, “Standard Profil Grubu olarak bugün 5 kıtada, 8 ülkede, 12 üretim tesisi ve 8000 çalışanımız ile dünya devi otomotiv üreticilerine sızdırmazlık profili tedarik ediyoruz. ‘Çevreye ve Gelecek Kuşaklara Saygı’ en önemli ilkelerimiz arasında yer alıyor. Standard Profil çevreye saygılı, çevre ile ilgili standart ve kurallara uyan, enerji tüketimini ve bulunduğu bölgelerde topluma değer katmaya çalışan bir kurum. Bu protokol ile Düzce Üniversitesinin çevre ve sağlık alanlarında bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması ve ihtisaslaşması programına ortak oluyoruz. Grubumuz ve Düzce Üniversitesi arasında ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkanlarının ortak kullanımının sağlanması, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolların bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi hedefleniyor.” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım879 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Standard Profil,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Türkiye’de İlk Kez Çevreye Duyarlı Sızdırmazlık Profilleri Üretilecek


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
SERKO, München, Devrim Gümüşsoy, ailepikniği, KUZKA, Derya Acar, Levent Kıroğlu, Dr. Denner, 42. Cadde, Masif Kapı, RönesansGrup, "www.arsatrend.com” , Legrand P17 Tempra Pro , 2010 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Yarışması, Sn. Ender Çolak, Kalpep, Park Residences Cadde’, Hakan Oktar, Şener Tokcan, Yükleme Merkezi , Bosch ev aletleri, Ferzan Çelikkanat, TURKRating, Nurol GYO Mimarlık Öğrencileri Yarışması, Feriye, SN45M589EU jetMatic, Grumbach, Yaza Veda, 11’inci Mahalle, Efes Antik Kenti,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.