Panasonic, Çalışanlarına Sürpriz Yaptı; İzin Dönüşünde Kırmızı Halıyla Karşıladı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Panasonic, Çalışanlarına Sürpriz Yaptı; İzin Dönüşünde Kırmızı Halıyla Karşıladı
28 Haziran 2018, Persembe 11:29:28
Panasonic, Çalışanlarına Sürpriz Yaptı; İzin Dönüşünde Kırmızı Halıyla Karşıladı
Yoğun çalışma dönemlerinin ardından gelen tatil, tüm çalışanlar için önemli bir motivasyon kaynağı durumunda. Ancak iş yoğunluğundan uzak geçirilen bu tatillerin ardından iş hayatına yeniden adapte olmak da hiç kolay değil. Bu durum, çoğu zaman çalışanların iş ve özel hayatlarına olumsuz yansıyabiliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yoğun çalışma dönemlerinin ardından gelen tatil, tüm çalışanlar için önemli bir motivasyon kaynağı durumunda. Ancak iş yoğunluğundan uzak geçirilen bu tatillerin ardından iş hayatına yeniden adapte olmak da hiç kolay değil. Bu durum, çoğu zaman çalışanların iş ve özel hayatlarına olumsuz yansıyabiliyor. İnsan kaynakları ve çalışan motivasyonu konusunda özel ve fark yaratan uygulamaları ile dikkat çeken Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin çalışanları ise bu uyum sürecini oldukça pozitif bir şekilde atlatıyor, çünkü yıllık izinden döndükleri ilk gün kırmızı halıda karşılanıyorlar. 

İzinden dönen çalışanlar kırmızı halıda karşılandı…

Yıllık izinden dönen çalışanları için kuruluş girişine kırmızı halı seren Panasonic Eco Solutions Türkiye, çalışanlarına büyük bir sürpriz eşliğinde “Hoş geldiniz” dedi. Kırmızı halıda yürürken kendisini oldukça özel hisseden çalışanlar, diğer yandan onları karşılayan müzik grubunun seslendirdiği parçalar ve açık büfe kahvaltı eşliğinde ilk iş günlerine mutlulukla başladı. İnsan kaynakları ve kurumsal gelişim departmanı tarafından planlanan seremoni, müzik dinletisi ve Şirket Başkanı Tatsuya Kumazawa’nın yaptığı konuşmayla devam etti. 

“Çalışan odaklılık, temel değerlerimiz arasında…” 

İK alanındaki örnek uygulamaları, bugüne kadar birçok önemli ödüle layık bulunan Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin İK ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Mutlu Kutlu “Çalışan odaklılık, temel değerlerimiz arasında yer alıyor. Bu yaklaşımla oluşturduğumuz insan kaynakları politikamızda da belirtmiş olduğumuz gibi çalışanlarımızın motivasyonunu artıran, onlara verdiğimiz değeri yoğun bir şekilde hissettiren organizasyonları önemle ele alıyoruz. Yapılan birçok araştırmaya göre tatilden dönen çalışanların önemli bir kısmı ilk iş gününde kendisini iyi hissetmediğini, adaptasyon sorunu yaşadığını ifade ediyor. Çalışanlarımızın tatil sonrasındaki ilk iş gününe iyi başlamaları, kendilerini mutlu ve motive hissetmeleri bizim için çok önemli. O nedenle izinden dönen çalışanlarımıza, işe başlamadan önce motivasyon ve sinerjiyi bir arada sunan bu organizasyonla destek olmayı hedefliyoruz. Çalışanlarımızın ilk iş gününde mutlu ve motive olduklarını görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Bu tür organizasyonlar ile hem çalışanlarımıza mutluluk ve motivasyon sağlıyor hem de izin dönüşü onların yeniden iş hayatına adapte olmalarına destek olarak iş verimliliğine katkı sunuyoruz.” diyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım872 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Panasonic, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Panasonic, Çalışanlarına Sürpriz Yaptı; İzin Dönüşünde Kırmızı Halıyla Karşıladı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Çeşme Jardin Eden, Seranit Yapı Grubu, Permomax, Barack Obama , Kalamış, Mia san mia, BAU 2015, Doğa Grubu, Belen Rüzgar Enerji Santrali , Eurovision, SERKAP, VadiYaka, PalladiumAVM, James Emmett, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Ukra İnşaat, NUROOF, KuyaşGayrimenkul, Sarıyer, Gökhan Altuğ, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği, Thea Sistema, taşeron işçi, TÜMMER, İstanbul Atatürk Havalimanı, GSR 10, Bekir Okan, Ege İhracatçı Birlikleri, Turhan Çakar, Hasan Hüseyin Karacak,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.