Çimsa’dan Çevresel Sorumluluk Örneği: Niğde Geri Dönüşüm Parkı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Çimsa’dan Çevresel Sorumluluk Örneği: Niğde Geri Dönüşüm Parkı
02 Temmuz 2018, Pazartesi 14:22:09
Çimsa’dan Çevresel Sorumluluk Örneği: Niğde Geri Dönüşüm Parkı
Çimsa, sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde gerçekleştirdiği yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Çimsa Niğde Fabrikası çalışanlarının işbirliğiyle tasarlanan Niğde Geri Dönüşüm Parkı açılış töreni, Sayın Vali Yılmaz Şimşek’in katılımıyla gerçekleşti.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Çimento ve yapı malzemeleri sektörünün global oyuncusu, Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, insana ve çevreye saygılı yaklaşımıyla hareket etmeye devam ediyor. Ekonomik yatırımların yanı sıra, çevresel ve sosyal düzlemlerde katma değer üreterek sürdürülebilirliği entegre bir bakış açısıyla ele alan Çimsa, çevre bilincini geliştirmek ve doğayı korumaya yönelik farkındalık oluşturmak hedefiyle tasarladığı Niğde Geri Dönüşüm Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Niğde Valisi Sayın Yılmaz Şimşek, Vali Yardımcısı Sayın Cemil Kılınç, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Taciroğlu, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Sayın Hamdi Görkem Gençtürk, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şevket Katırcıoğlu, Çimsa Niğde Fabrika Müdürü Gökhan Arıkoğlu ve Niğde Protokolünün geniş katılımı ile gerçekleşen Geri Dönüşüm Parkı açılış töreninde, doğal kaynakların sağlıklı ve sürdürülebilir biçimde korunmasının, yaşanabilir bir gelecek için son derece elzem olduğunun altı çizilerek, doğaya sahip çıkmanın, başta sanayi kuruluşları olmak üzere tüm insanlığın görevi olduğu vurgulandı. 

2017 yılında 26,8 milyon TL çevre yatırımı, 31.450 m3 su geri kazanımı, %54 ambalaj atığı geri kazanım oranı, 20.808 ton CO2/yıl enerji tasarrufu, 16.681 ton tehlikesiz atığın maddesel geri kazanımı ve 19.550 ton tehlikesiz atığın enerji geri kazanımını gerçekleştiren Çimsa, ekolojik dengeyi bozmayacak şekilde atıkların geri kazanımı için çalışmalarına devam ediyor. Çimsa Niğde Fabrika çalışanlarının desteğiyle, günlük tüketim sonucu ortaya çıkan cam, metal, kağıt, karton ve plastik gibi atıkların biriktirilmesi ve sağlıklı bir şekilde geri kazanımının sağlanması amacıyla inşa edilen Geri Dönüşüm Parkı’nda araç tekerlekleri, su boruları, baret, pet şişe ve çaydanlıklardan tasarlanan saksılar, eski bisikletlerden yapılan dekoratif objeler ve boyanarak yenilenen ahşap masalar yer alıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


845 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Çimsa, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Çimsa’dan Çevresel Sorumluluk Örneği: Niğde Geri Dönüşüm Parkı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
GSMH, BMW, Sirkeci Projesi, InnbyRadisson, AnelGrup, Carl Manlan, DAKA, Güverte Evleri, Hasan Çubukçu, ÇukurovaKentYapı, Salih Eruslu, Mahmut Ezinç, 1/3-inç HD CCD görüntü algılayıcı, Yeşilırmak, Memoria Black, VahdettinErtaş, Hazar Denizi, Hilton Garden, BabacanPremium, Reysaş, Dr. Ariel Lugo , Altın Şehir, liNear, İŞİM, ButlerBrothers, Türkiye Finans, PeliParquet, Gürpınar, Pantone, Konak Belediyesi ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.