E.C.A. SEREL Röportajı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
E.C.A. SEREL Röportajı
03 Temmuz 2018, SALI 10:55:35
E.C.A. SEREL Röportajı
Elmor A.Ş. Genel Müdürü Enver Öz Röportaj.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Firmanızın faaliyetlerini kısaca anlatır mısınız?

ELMOR’un ürün grupları, E.C.A. markalı su armatürleri ve banyo aksesuarları, E.C.A. markalı teknik ürünler (valfler), SEREL markalı Seramik Sağlık Gereçleri ve SEREL gömme rezervuarlar ile SEREL markalı aksesuarlardan oluşmaktadır. 

ELGİNKAN TOPLULUĞU’na bağlı bir kuruluş olan ELMOR’un satışını gerçekleştirdiği E.C.A. su armatürleri ve E.C.A. teknik armatürler bulundukları sektörde pazar lideri konumundadır.

Önümüzdeki dönem için banyo ve mutfak trendleri sizce nasıl gerçekleşecek? Bu noktada yeni ürünleriniz hakkında biraz bilgi verir misiniz? 

Değişen dünya ve teknolojinin hızla gelişimi sonucunda hayat tarzımız da hızla değişti. Son dönemlerde hayatın her alanında olduğu gibi armatür ve vitrifiye sektöründe de önemli bir motto var “Hayatı Kolaylaştırmak‘‘ Aslında bu motto yeni nesil tüketici talebinin özetidir. 

Tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Bu yaklaşımla sektörde ilki temsil eden birçok teknolojiyi tüketicilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. SEREL seramik sağlık gereçlerinin tümünde 2015 yılından bu yana uygulanan Hygiene Plus teknolojisini Türkiye’de bir ilk olarak şimdi de armatürlerde uyguluyoruz. Islak zeminlerde büyük öneme sahip olan hijyen konusu, armatürler için de sorun olmaktan çıkıyor.

SEREL vitrifiyelerimize getirdiğimiz yepyeni bir yıkama sistemi “Easywash”. SEREL yıkama suyuna yön vererek klozetlerdeki su sıçratma problemine çözüm getirirken, E.C.A. ile ortak geliştirdiği lavabo yıkama sistemi ile de Türkiye’de ilk kez kendi kendini temizleyen lavabo konsepti geliştirdi.

E.C.A. tarafından üretilen dokunma kontrollü evye ve lavabo bataryalarımız ise armatür teknolojilerine yeni bir bakış açısı kazandırıyor. E.C.A. Touch armatür ile açma ve kapamasının kumanda koluyla sınırlı olduğu devri bitiriyor, artık dokun açılsın dokun kapansın dönemi başlıyor.

Türkiye’de ilk kez E.C.A. tarafından üretilen haşlanma emniyetli banyo ve lavabo bataryalarımızı da tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Geliştirilen teknoloji ile kumanda kolu tam açık iken armatür, en fazla 45 °C’de su akışına müsaade ediyor. Böylece E.C.A. THERMO SAFE serisi ile ev ve toplu yaşam alanlarında yaşanabilecek haşlanma problemini çözüyoruz.

Sektöründe daima ilkleri gerçekleştiren E.C.A., Türkiye’de yine bir ilkle E.C.A. markalı krom kaplı tek kumandalı – çift kumandalı batarya ve musluk gurubu ürünlerinde Türkiye’de ilk defa garanti süresini 20 yıla çıkarttı. E.C.A. ile Yıllarca Beraber Olmak Garanti! mottosuyla çıktığımız bu yolda kalitemize, teknolojimize ve tasarımlarımıza olan güvenimiz tam.

Mayıs – Haziran dönemi içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz E.C.A. İMAJ kampanyasıyla ilgili bilgi alabilir miyiz?

E.C.A. kalite, fonksiyonellik, teknoloji konularında olduğu kadar tasarım konusunda da oldukça iddialı. 

Geliştirdiği teknoloji ve yeniliklerle insan sağlığını ve çevresel duyarlılığı ön planda tutan E.C.A, armatür ürün ailesine Icon ve Purity serilerini de ekledi. Türkiye’de ilk kez Hygine Plus teknolojisine ve 20 Yıl Garanti’ye de sahip olan Icon ve Purity armatürler uluslar arası tasarım yarışmalarından da birçok ödülle döndü. Öyle ki Avrupa’nın en prestijli tasarım yarışmalarından biri olarak görülen German Design Awards’a özel olarak davet edilen markalar arasında Icon ve Purity serileriyle E.C.A.’da yerini aldı. 

Kampanyamızı hayata geçirirken üzerinde durduğumuz en önemli kriterlerden biri de kalite ve teknolojisiyle tüketicilerinin tercihlerinde ilk sırada yer alan E.C.A.’nın tasarımlarıyla da fark yarattığının altının çizilmesi.

E.C.A. Icon ve Purity serileri başta olmak üzere mekan tasarımlarında faydalanılan bimobject.com platformuna armatür kategorisinde eklenen tek yerli marka olan E.C.A., eca.com.tr üzerinden de autodesk revit formatında ürünlerini kullanıma açtı. Özellikle mimar ve içmimar meslek gruplarının faydasına olacak çalışmaya Nisan itibariyle başlandı. 

Son olarak varsa eklemek istedikleriniz…

E.C.A. ve SEREL markalarımızla bu toprağın insanına bu toprağın insanının ürettiği, geliştirdiği teknolojilerle hizmet sunuyoruz. Sektörümüzde yerli üretim yapan neredeyse tek markayız. 67 yıldır verdiğimiz hizmetin kalitesine inancımızla “Yıllarca Beraber” diyebiliyoruz. Bize güvenen ve kalitemize inanan herkese teşekkür ediyoruz.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım5729 kez okunmuştur.


ETİKETLER : E.C.A.,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

E.C.A. SEREL Röportajı
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Zemin Tesviye Şapları, HilmiTürkmen, Bülent Kural, AntasyaResidence, Hettich, Akran Nakliye, ŞehirHastaneleri, Hasmetal, Full Lappato, Royal Garden Kartal Residence, Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi, Tüyap, Polimer-PVC, septagrami, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri, Asma Köprü, Reuters, Fatih Camii, HEKİMPOR, Uğur Darcan, PietraNova, Metrolife, Gazipaşa Havalimanı, Celalettin Çağlar Başkan , Kudüs, Günsan, 7. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi, Soeren Jensen, Alışveriş Caddesi, Panavia Residence,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.