Bir asma klozet 400 kilogramlık bir kutup ayısını taşıyabilir mi? | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Bir asma klozet 400 kilogramlık bir kutup ayısını taşıyabilir mi?
03 Temmuz 2018, SALI 15:33:20
Bir asma klozet 400 kilogramlık bir kutup ayısını taşıyabilir mi?
Geberit’e göre bu mümkün
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Doğal ortamında ortalama ağırlığı 400 kilograma ulaşan bir kutup ayısını bir asma klozet taşıyabilir mi? Geberit’e göre evet. İsviçre’deki yapı teknolojisi ve akustik laboratuvarındaki simülasyon programlarıyla ve de üzerine 400kg’lık yük konularak yapılan statik testlerle asma klozetleri tasarlayan Geberit, ‘0’ tolerans prensibiyle ürünleri test ederek seri üretime geçiyor.

AB standartlarına göre asma klozetlerin taşıması gereken ağırlık 400kg.  Bu ağırlık da olgunlaşmış bir kutup ayısının ortalama ağırlığı. Aslına baktığımızda her gün klozetimizde bir kutup ayısı oturuyor ve gömme rezervuarlarımız sayesinde bu yük kolayca taşınıyor. Peki, Geberit yük taşıma kapasitelerini nasıl belirliyor? Simülasyon programları aracılığıyla bilgisayar ortamında istatistikleri inceleyerek sürece başlıyor ve bunu; Geberit mühendislerinin her yıl 80 ila 120 arası statik test yürüttüğü ve yeni tesisat sistemlerini test ettiği yapı teknolojisi ve akustik laboratuvarında gerçekleştiriyor.

“Sıkı tolerans değerlerinden geçen ürünler için seri üretim sürecini başlatıyoruz”

Bu bilinçle bugüne kadar üzerine imza attıkları inovatif ürünleri simülasyon programlarıyla geliştirdiklerini söyleyen Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, 3 boyutlu yazıcılarla prototipler üretip üzerinde çalıştıktan sonra üretime geçtiklerini söyledi. Geberit’in gömme rezervuar ve montaj sistemlerini, AB standartlarına uygun olarak ürettiğinin altını çizen Kazazoğlu, “Geberit olarak tüm ürün geliştirme süreçlerimizi 800 metrekarelik temizlik teknolojisi onaylı laboratuvarımızda yürütüyoruz.  Öte yandan gömme rezervuarlarımızın testleri de simülasyon programları aracılığıyla bilgisayar ortamında gerçekleştiriyor, 400 kg ağırlığındaki statik testlerle süreci takip ederek ‘0’ tolerans prensibiyle çalışıyoruz. Ayrıca Geberit olarak statik testlerimiz yürüttüğümüz ve yeni tesisat sistemlerini test ettiğim yapı teknolojisi ve akustik laboratuvarımızda 3B ölçüm kolu, güç çerçevesi ve basınç silindiri kullanarak ürünlerimizin, yüklere nasıl tepki verdiğini analiz ediyor, sıkı tolerans değerlerinden geçen ürünler için seri üretim sürecini başlatıyoruz” dedi.  

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


856 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Geberit, Cengiz Kazazoğlu,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Bir asma klozet 400 kilogramlık bir kutup ayısını taşıyabilir mi?


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ralf Christian, ISK-SODEX 2018, AnkaraArmadaAVM, Dresuar ve Aynalar, Hastane, Alper AYTAÇ, FerkoLine, Osman Cem Çankaya, Maksimum Life, Ferrero, Kültürpark İsmet İnönü Kültür Merkezi, Fikret Orman, Fatma Semiz, Golda, Kale Boya, AquaClean, ZiylanGayrimenkul, Ali Şener, Sundance Residences & Suites, Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi, yap-kirala-devret, Biyoteknik, Başakşehir, ICCI 2013, Serdarİan, Maxi Kampanyası, Münih Bau Fuarı, Neo-Neon Şerit LED, “Yılın Transfer Fiyatlandırması Şirketi”,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.