Borsan Grup’a İstihdam Ödülü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Borsan Grup’a İstihdam Ödülü
03 Temmuz 2018, SALI 15:36:30
Borsan Grup’a İstihdam Ödülü
İŞKUR tarafından Borsan Grup’a, “İstihdamın Enleri” ödülü verildi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Samsun İstihdam Buluşması, Samsun Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Parkı ve Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda istihdam ve iş alanları masaya yatırıldı. Törende Borsan Grup da İstihdamın Enleri ödülü aldı. Borsan Grup adına ödülü, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Ölmez aldı. Törene ayrıca Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak da katıldı.

ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL

Borsan Grup olarak İstihdamın Enleri ödülüne layık görülmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Borsan Kablo CEO’su Mehmet Arbek Akay, “Borsan olarak geçtiğimiz aylarda; hem İstanbul Sanayi Odasının hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Araştırması’na girdik hem de yaptığımız ihracat rakamlarıyla Türkiye İhracatçılar Meclisinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği en fazla ihracat yapan ilk 1000 firmanın arasında yer aldık. Şimdi de İŞKUR tarafından ‘İstihdamın Enleri’ ödülüne layık görüldük. Yaptığımız çalışmaların ödüle layık görülmesi bizleri gururlandırıyor” dedi.

KALKINMAYA DESTEK

İstihdamın önemine dikkat çeken Akay, “Tüm Türkiye’de istihdam seferberliği ilan edildi. Borsan olarak bizler de bu seferliğine katıldık. Özellikle son yıllarda istihdam oranımız büyük bir artış gösterdi. Bu istihdam artışı Samsun’daki işsizliği de azalttı, bu şekilde şehrimizin kalkınmasına da destek olduk. Borsan olarak üretim yaparken, kalkınmaya büyük önem veriyoruz. Bölgesel kalkınmaya ciddi destekler verdik, ayrıca kablo sektörüne kalifiye eleman yetiştirme konusunda ciddi çalışmalarımız var. 2 bin 200 üzerindeki çalışanımız ile hem kaliteli hem modern bir üretim ağına sahibiz. Hedefimiz; bünyemizde yer alan çalışan sayımızı daha da artırmak” ifadelerini kullandı.  

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


840 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Borsan Grup, İŞKUR,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Borsan Grup’a İstihdam Ödülü


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
PLASTPAK, Beylerbeyi, CevdetÖztürk, Dolmabahçe Sarayı, Afyon Anemon Otel, Allora Beytepe, Uluslararası Mobilya Endüstrisi, “Ventus” , İzmir Mermer Fuarı, Kilis, XXL No Frost Buzdolabı, Prosteel, REIDIN, Reşit Gediz, Country, Oya Koma, Usta Kulübü, TS EN 12845 , Bahçelievler Devlet Hastanesi, Ilısu Barajı, Ağaoğlu My City Otel, National Museum of Science and Technology Milano Fuarı, Alper Kurt, Pioppo Gelato, yüklenici firma, Denge Towers, AlitoYatakOdası, Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Soner Keleş, t Ali Yüksel,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.