Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek
04 Temmuz 2018, Carsamba 16:03:10
Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek
İlk çeyrekte yüzde 6,9 büyüyen inşaat sektörü, yılın ikinci yarısında önemli bir sıçrama yaşayacak
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yüzlerce alt sektörü bünyesinde barındıran inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda olduğunu ifade eden Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, seçim sonrası siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanmasıyla birlikte sektörün gelişimini hızla sürdüreceğini belirtti. TÜİK verilerine göre 2018 yılının ilk çeyreğinde inşaat sektörünün yüzde 6,9 büyüdüğünü hatırlatan Özdemir, seçim sürecinin tamamlanmasının ardından kararsız ve beklemede olan tüketicilerin de harekete geçmesiyle yılın ikinci yarısında sektörde önemli bir sıçrama yaşanacağının altını çizdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2018 yılının ilk çeyreğinde inşaat sektörünün yüzde 6,9’luk başarılı bir büyüme performansı sergileyerek Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladığına dikkat çeken Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, son dönemlerdeki teşvikler ve kampanyalarla konut sektörünün canlanmaya başladığını söyledi. Ancak seçim öncesi bekleyiş süreci nedeniyle sektörün tam olarak beklenen hareketi sağlayamadığını ifade eden Özdemir, seçim sonrası inşaat sektöründeki büyüme beklentisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

KDV ve faiz oranlarında yapılan indirimlerin sürekliliği sağlanmalı

Seçim sürecinin tamamlanmasının ardından ekonomik ve siyasi istikrarın sağlanması ile birlikte inşaat sektöründe önümüzdeki dönemde çok daha hızlı bir ivme ile büyüme yaşanacağına dikkat çeken Özdemir, “Döviz kurlarında yaşanan yükseliş ve dünyadaki ekonomik dalgalanmalar sektörümüzün hızlı büyümesini zorlaştırsa da Türkiye’nin lokomotifi konumunda olan inşaat sektörü her daim yükselişte olmaya devam edecek. Seçim öncesinde kararsız ve bekleyiş içinde olan tüketiciler de yakın dönemde harekete geçecek. Dolayısıyla yılın ikinci yarısında sektörde önemli bir sıçrama yaşanacağına ve sektörün bu yılı büyük bir başarı sergileyerek yüksek satış oranı ile kapatacağına inanıyoruz. KDV ve faiz oranlarında yapılan indirimlerin, demir, çimento, yalıtım, yapı kimyasalları, kapı, pencere, asansör, boya, beyaz eşya, mobilya gibi yüzlerce alt sektörü etkileyen inşaat sektörünün büyümesine ve istihdama önemli ölçüde katkı sağlaması nedeniyle sürekli olarak uygulanmasının çok faydalı olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuşarak sözlerini sonlandırdı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 900 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Konut, TÜİK, KDV,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Beklemede Olan Konut Alıcıları Harekete Geçecek


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Tunceli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, TEDRönesansKolejiLisesi, 6. Central Asia Plast Worldi Central Asia Machine World, (BIM), TEİSAŞ, Optimum Outlet, BRNMimarlık, LOGIC Yoğuşmalı Kombi, Kayseri Buz Pisti, Zainab Salbi, Emperador Serisi, termal park, Kalekim ID , Acıbadem Sağlık, Levent Kutulu, HidroLotus, Isssimo, HimalayaBahçesi, Bireysel Emeklilik Sistemi, Koşuyolu, MAPIC 2012 , GROHE Dijital, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, müteahhit, Emaar Retail LLC CEO’su Arif Amiri, Yıldızlı Projeler Yarışması, Beyazıt Meydanı, Çiftlikköy, Mesut Barzani, Mars Konteyner,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.