Dar gelirli aileler bu yöntemle ev sahibi olabiliyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Dar gelirli aileler bu yöntemle ev sahibi olabiliyor
05 Temmuz 2018, Persembe 09:59:59
Dar gelirli aileler bu yöntemle ev sahibi olabiliyor
Ev almak isteyenlerin Birevim kurulmadan önce peşinat engeline takıldığını söyleyen Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Çiftçi, hiç peşinatı olmayan vatandaşlara sağladıkları peşinatsız ev alımı ile, her gün onlarca kişiyi ev sahibi yapmaya devam ettiklerini söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

GELİŞTİRDİĞİ yöntemlerle dar ve orta gelirli vatandaşların ev  sahibi olmaları amacıyla faaliyet gösteren Birevim’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, şirketin geldiği son nokta hakkında değerlendirmede bulundu. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de dar ve orta gelirlilerin sayısının toplam nüfus içerisinde önemli bir yeri kapladığını aktaran Çiftçi, “Bu durum da ev sahibi olmak isteyenlerin yeni yöntemlere başvurmasına sebep olurken, tasarrufa dayalı ev alma yöntemleri vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Vatandaşlar tasarrufa dayalı ev alma yöntemlerinden yararlanırken; şirketler de bütçelerini stratejik bir şekilde düzenleyerek ev alan kişilerin tasarruf edebilmesi için çalışıyor. Peki, halkın istek ve beklentilerine göre şekillenen bu şirketler kendilerini dönüştürme konusunda yeterliler mi? Sektör Birevim’ den önce ve Birevim’den sonra olarak ikiye ayrılıyor” diye konuştu.

“EV ALMAYI DAR GELİRLİ AİLELER İÇİN HAYAL OLMAKTAN ÇIKARDIK”

Ev almak isteyenlerin Birevim kurulmadan önce peşinat engeline takıldığını söyleyen Murat Çiftçi, hiç peşinatı olmayan insanlara sağladıkları peşinatsız ev alımı ile, her gün onlarca kişiyi ev sahibi yapmaya devam ettiklerini söyledi. Çiftçi ayrıca, Birevim’ den önce tasarrufa dayalı faizsiz ev alma sektöründe en yüksek taksit sayısı 120 iken, Birevim ile 480 kişiye kadar tasarruf programları sayesinde küçük küçük taksitlerle ev sahibi olunabildiğini belirti.

Birevim’den öncesini değerlendirerek çeşitli eleştiriler yapan Çiftçi, müşterilere yüklenen kira yardımı gibi masrafların sektöre zarar verdiğini ve tasarrufla ev alma yöntemleriyle çeliştiğini dile getirdi. Bu durumun da uygulanan politikaların sürekliliği bağlamında sorunlar oluşturacağını söyledi.

“DEĞİŞİMİN ŞART OLDUĞUNUN FARKINDA OLARAK İLERLİYORUZ’’

Şirketin 2016 yılında Sıra Tespitli Yöntem, Konut Değer Endeksli Yöntem ve Sıra Tespitli Yöntem Versiyon 2 adını verdiği, fikri ve eser hakları kendi adına tescilli olan üç yeni ev alma yönteminin vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandığını söyleyen Çiftçi, “Birevim, kendisini sürekli yenileyip dönüştürerek politikalarına ev alma konusunda halkın isteklerine cevap veren yeni özellikler ekledi. Özenle yürüttüğü kampanyalar ile halkın her kesimine ulaşarak, çoğu aileyi ev sahibi yaptı. Ev alma yöntemlerini sürekli güncellerken şirket menfaatlerinden çok müşteri memnuniyetini esas aldı. Özellikle alt sınıf ve orta sınıfları ev sahibi yapmayı vizyonu haline getiren Birevim, bu hedefi doğrultusunda müşteri odaklı hareket etti. Birevim, müşteri memnuniyeti ve ev alma hayali bile kuramayacak kişilerin ev sahibi olmasının her şeyden önemli olduğuna inandı. Ayrıca günümüzde değişimin öneminin, kendini yenilemenin gerekliliğinin farkındayız. Bu doğrultuda ilerleyerek daha nice aileyi ev sahibi yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.

KAYNAK: Hürriyet922 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Birevim, Murat Çiftçi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Dar gelirli aileler bu yöntemle ev sahibi olabiliyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Keçiören Metro İstasyonu, Vahdettin Özcan, Rövnak Abdullayev, Modern, meşe, Multikent , TekfenGayrimenkul, AbdullahGÜL, Ahmet Şahin, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, ASO, St.Petersburg, Ekolojik Ev, Hsbn İnşaat , Panorama Evleri, ZA Madencilik, KAMEKON İnşaat, Türkiye Tuğla-Kiremit Zirvesi, Coloration 2014, Aksu, Türkiye Mükemmellik Ödülleri , Kenan Kalı , Alaaddin Yılmaz, Mustafa Bozkurt, Eray Özer, Yeniköy, Teknopark İstanbul, Studio Vertebra, Güral Sapanca, Medical Center,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.