Renk profesörü Axel Venn ile Baumit’den cephe renkleri | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Renk profesörü Axel Venn ile Baumit’den cephe renkleri
06 Temmuz 2018, Cuma 10:32:10
Renk profesörü Axel Venn ile Baumit’den cephe renkleri
Bilimsel araştırmalarına duygu ve renk arasındaki bağlantıyı taşıyan renk profesörü Axel Venn’den Baumit Life® özel serisi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Renk araştırmacısı, tasarımcı ve renk sanatçısı Axel Venn, dış cepheler için Avrupa’nın en geniş renk kartelası olan Baumit Life®'dan mimarlara özel bir seri hazırladı. Venn, 888 renk arasından tam 144 renk filtreledi ve sekiz renk serisi oluşturdu. Böylece renk konusunu profesyoneller için daha hissedilir hale getirdi.

Baumit, cephe tasarımının sadece işlevsel, koruyucu bir kalkan olmadığı; bunun içerisinde daha çok malzeme, yapı ve renk seçimi ile her bir binaya kendi benzersiz karakterini vermek için farklı seçenekler olduğu görüşüyle çalışmalarına yön veriyor. “Aslında, cephe binanın yüzüdür: Çarpıcı, benzersiz, olağanüstü.” Bu bakış açısıyla renk ve estetik konusunda uluslararası bilinirliğe sahip Profesör Axel Venn ile ortak bir çalışmaya imza attı.

“Renkler bir etkiye ve aynı zamanda birer de DNA’ya sahiptir”

Yıllarca renk üzerinde yaptığı araştırmalar, bunları kullanarak tasarladığı renkler, yarattığı trendlerle uluslararası bir üne sahip olan Profesör Axel Venn, deneyimini bu kez Baumit Life® ve dış cephelerde renk etkisi için kullandı. 

Alman Renk Merkezi’nin Onursal Başkanı da olan Axel Venn, Baumit Life®’ın 888 rengi arasından 144 renk filtreleyerek mimarlara özel bir dış cephe renk serisi hazırladı. Renklerin bir etkiye ve aynı zamanda birer de DNA’ya sahip olduğunu belirten Venn,  hazırladığı Color of Life serisi için "144 renk tonunun kendi DNA'larını geliştirdim. Her bir renk, kendi renk formülüne sahip. Bu yapı, karizmatik etkisiyle işlevselliğe, duygusallığa, önümüzdeki dönemdeki eğilimlere veya değerlere göre yapılandırılabilir" şeklinde açıklamada bulunuyor. Axel Venn’in dış cepheler için renk dünyası, renklerin psikolojileri, renklerin açıklamaları ve çağrışımları, renk trendleri www.baumitlife.com adresi üzerinden incelebilir. Seçilen renklerle Baumit’in Gebze tesislerinde de üretilen dış cephe boyaları hızlı bir şekilde tedarik edilebilir.

Baumit Life® serisinden seçilecek dış cephe boyaları ve kaplamaları ile çarpıcı, benzersiz cephelere…

Baumit, İleriye yönelik fikirler.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


933 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Baumit Life®, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Renk profesörü Axel Venn ile Baumit’den cephe renkleri


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Clamente, KeleşoğluHolding, İKOS, Innovia 4, iş güvenlik ayakkabıları, Otoyol Projesi, Sit & Stand Masa , Brandium, Yalı, Necmettin Kalkan, avaş kapanan klozet kapakları, Haluk Bilgin, BBB-, “En İyi İç Tasarım” , Corintia ve Corintia Piccola, acarblu, Olimpik Yüzme Havuzu, RixosHotels, MarkaŞehirler, REEDTÜYAP , Marco Falaschetti, Chicago Pneumatic Kırıcı, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi, Murat Erden, Ecetur, Lighting Showroom, ‘Tasarım Kültürü Deneyimleri’, ESSA Yapı, Kurköy, Trendist Ataşehir,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.