Yahya Kaptan Terrace Evler’in İnşaatı Son Hızıyla Devam Ediyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
Yahya Kaptan Terrace Evler’in İnşaatı Son Hızıyla Devam Ediyor
09 Temmuz 2018, Pazartesi 11:56:47
Yahya Kaptan Terrace Evler’in İnşaatı Son Hızıyla Devam Ediyor
Kocaeli’nin en lüks karma kompleksi Yahya Kaptan Terrace Evler’in güvencesi proje sahiplerinden geliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Uzun yıllardır sektörde bulunan ve başarılı birçok projeye imza atmış BC, Soykaya ve Avrupa Yapı’nın güçlerini birleştirmesiyle kurulan Kent Proje’nin son çalışması olan Yahya Kaptan Terrace Evler’in inşaatı son hızıyla devam ediyor. Projelerindeki finansal sağlamlıklarının banka kredisi kullanmadan öz sermayeleriyle ilerlemeden kaynaklandığını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Yıldırım; Garden Homes, Arasta Evleri ve Kartepe Prestige’den sonra Yuvam Akarca Mevkii'nden satın aldıkları arsa üzerine 300 milyon TL’lik yatırımla Yahya Kaptan Terrace Evler projesine başladıklarını söyledi.

Birinci etabı satışa sunulan Yahya Kaptan Terrace Evler’in 35 dönüm üzerindeki projesinde 500 konutun yanı sıra kapalı ve açık havuz, sauna, Türk hamamı, spor salonu, basketbol, voleybol ve mini futbol sahaları, etkinlik alanları ile kapalı otopark bulunacak. Ayrıca proje alanı içerisinde Yahya Kaptan Terrace Evler sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayabileceği büyük bir market, kreş ile ulaşım ve güvenlik endişesi yaşamadan çocuklarını gönderebilecekleri ilkokul ve lisesinin olduğu bir özel okul da yer alacak. Bu bakımdan bölgenin ilk karma projesi olacak Yahya Kaptan Terrace Evler’i önemli kılan bir diğer özellik ise Kocaeli’nde Leed Sertifası’na sahip ilk proje olması… Uluslararası yeşil bina sertifikası anlamına gelen Leed Sertifikası sayesinde projedeki el yıkama suyu bir yerde depolanıp arıtıldıktan sonra geri dönüşümü sağlanarak çevre sulama ve tuvalet rezervuarlarında kullanılacak. Ayrıca konutların çatılarına kurulacak güneş enerjisi panelleri sayesinde yaklaşık 70-80 kilowatt elektrik üretimi sağlanarak, bütün sosyal tesis ve çevre aydınlatmaları karşılanacak.

4 mimar ile 1.5 yıllık çalışma sonrasında başlanan projede; 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin yanı sıra villa tipi evler de bulunacak. Bu evler 70 ila 400 metrekare arasında farklı alternatiflerde olup küçük, orta, büyük ev arayışında olan ailelerin taleplerini karşılıyor olacak. Bütün daireler ve villalarda akıllı ev sistemlerinin yanı sıra yerden ısıtma, özel tasarım mutfak dolapları ile ankastre setler yer alacak. 

Bir tarafı deniz, üç tarafı doğa manzarasına sahip olan projenin otogara ve TEM bağlantısına mesafesi 1.5 kilometre olmakla birlikte toplu taşıma araçlarının sürekli geçtiği bir konumda bulunuyor. Ayrıca ildeki tüm AVM'lere ise 1 ila 3 kilometre mesafede yer alıyor. Satış ofisi ve örnek dairesi gezilebilen projede birinci sınıf malzeme ve en bilinen markaların ürünleri kullanılıyor. Kalitenin her daim en ön planda olduğu, satış sözleşmesine kullanılan malzemelerin yazılmasıyla da garanti altına alınıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


3886 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kocaeli, Yahya Kaptan Terrace Evler, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yahya Kaptan Terrace Evler’in İnşaatı Son Hızıyla Devam Ediyor
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Uluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülü, Tunç Soyer, İzmir Hatıra Ormanı, SERTRANS Logistics, İZODER, RC Rönesans İnşaat, Mehmet Torun, Elmalı Gölü , Venedik Kruvaziyer Limanı, AtatürkBarajı, Radyo, Airbus Teknolojisi Avrupa Serbest Bölgesi, Abdurrahman Kaan, Orta Asya, Dönmezlerİnşaat, Ray Lian, Eclipse Serisi , HydrodanPlus, TÜED, Drift, Konya Enerji, Gökhan Avcıoğlu, MGE Galaxy 7000, EMLAK Pazarlama İnşaat A.Ş., Middle East ve R+T Turkey, Tourliner, Nef Vakfı, FRMA951, The Global RLI Awards, Enjoy,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.