TESK: Konut kampanyası devam etsin | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
TESK: Konut kampanyası devam etsin
09 Temmuz 2018, Pazartesi 14:34:34
TESK: Konut kampanyası devam etsin
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, konut kampanyasının devam etmesi gerektiğini söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Konutlarda ve kredi faizlerinde indirim kampanyasının devam etmesi, sürekli olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır" ifadesini kullandı. Palandöken, yazılı açıklamasında, konut satışlarının artmasının ülke ekonomisi için önemine işaret ederek, geçen aylarda bankaların faiz indirimleri ve konut sahiplerinin fiyatları aşağı çekmesinin olumlu sonuçlar getirdiğini hatırlattı.

Bankalardaki yüksek faizlerin ev almak isteyen vatandaşları zorladığının altını çizen Palandöken, şunları kaydetti: "Bankalar ve inşaat sektörü 10 Mayıs itibarıyla bu faizlerde ve satış fiyatlarında indirime gitti. Ancak kampanyanın kısa süre içinde bitirilmesi nedeniyle ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tümü bu fırsattan yararlanamadı. Faiz indirimleri ve konut satış kampanyalarının devam etmesi gerekiyor. Konutun yapıldığı yerde ulaşım hatları yapılıyor, hem esnafa hem de ekonomiye katkı sağlanıyor.

Konutlarda ve kredi faizlerindeki indirim kampanyasının devam etmesi, sürekli olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır. 2 milyona yakın konut stokunun bitirilmesi için faizlerdeki indirim ve konut sektörü indirim kampanyalarını eş zamanlı olarak devam ettirmeli."

KAYNAK: Dünya 950 kez okunmuştur.


ETİKETLER : TESK, Bendevi Palandöken, konut,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

TESK: Konut kampanyası devam etsin


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Fikret İnan, PırılKuğuMimarlık, Google, İş Sağlığı ve Güvenliği, AliTulgar, DHM, Teoman Akyar, MehmetOnur, Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi , Arena Park AVM, Karaderili Şirketler Group, Green Valley, Petrol ve Gaz Konferansı, ISK-SODEX 2018, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi , Kıroğlu, MixCenter, Avusturya, SerkanEmin, Özsüt, The Guardian, MonoSpace, Abu Dabi Plaza, Kayapark , Via Properties&Gürsoy Yatırım Ortaklığı, iki design group, Tarık Ghazale, EnerjiTasarrufuHaftası, Raffl es İstanbul, Universal,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.