Mimaristudio’dan Volkswagen Arena Turkcell Platinum Lounge | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Mimaristudio’dan Volkswagen Arena Turkcell Platinum Lounge
10 Temmuz 2018, SALI 14:21:21
Mimaristudio’dan Volkswagen Arena Turkcell Platinum Lounge
Dünyanın önde gelen firmaları için tasarladığı ofis tasarımları ile well-being yaklaşımı üzerine çalışmalar sürdüren Mimaristudio, Turkcell Platinum Lounge projesi ile, firmanın güçlü kurumsal kimliğini, renkler ve farklı detaylarla davetlilere hissettiriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Dünyanın önde gelen firmaları için tasarladığı ofis tasarımları ile well-being yaklaşımı üzerine çalışmalar sürdüren Mimaristudio, Turkcell Platinum Lounge projesi ile, firmanın güçlü kurumsal kimliğini, renkler ve farklı detaylarla davetlilere hissettiriyor.  Uniq İstanbul içerisinde bulunan Volkswagen Arena’da konumlandırılan ağırlama alanı, kreatif ve özgün bir yaklaşım ile ele alınan iç mimari detayları ve aydınlatma tasarımı ile fark yaratıyor.

Turkcell'in yıl boyunca düzenleyeceği çeşitli kurumsal davet, tanıtım ve organizasyonlara ev sahipliğinin yanında, Volkswagen Arena’da düzenlenecek olan spor karşılaşmaları, konserler ve gösterilerde firmanın özel davetlilerinin ağırlanması amacıyla planlanan Turkcell Platinum Lounge, kreatif bir iç mimari yaklaşım ile firmanın kurumsal kimliğini güçlü detaylarla ortaya koyan, dinamik bir ağırlama mekanı olarak tasarlandı. Kurumsal gruplar için gerçekleştirdiği tasarımlar ile tanınan Mimaristudio imzası ile hayata geçen ağırlama alanı, projeye özel olarak tasarlanıp geliştirilen ürünler ile de bütüncül bir tasarım dilini yansıtıyor.

Turkcell davetlilerinin kendileri için ayrılan girişten geçtikten sonra ulaştıkları ağırlama alanı, uzun dikdörtgen formu ile dikkat çekiyor. İki uzun kenardan biri tribünlere, diğeri ise terasa açılan alanda tasarımcılar, mekanın uzun geometrisini değerlendirerek, aydınlatma tasarımı ile bütünleşmiş birbirinin tekrarı ağırlama noktaları oluşturmuş. Ağırlama alanlarında davetlilerin rahat ve keyifli bir ortamda, yeterli ve mekanın amacına uygun bir aydınlatma tasarımı içinde ağırlanması gerektiği bilinci ile hareket eden ekip, mekanın mevcut yapısal ve mimari karakteristiğine müdahale etmeden yapılan bu tasarımda, mekan içindeki birbirinin tekrarı her bir kolonun önünü, ağırlama noktaları olarak kurgulamış. Bu noktalarda, kolonları saran alüminyum zincir perdeler ile kurumsal kimlik vurgusu güçlendirilirken, her bir tanımlı alana Mimaristudio tasarımı tavan plakaları ile kimlik kazandırılmış. Tavandaki bu geometri, zeminde de bir iz düşüm şeklinde uygulanarak o alanlara ait tanımlama güçlendirilmiş.

Davetlilerin hem oturarak, hem de ayakta zaman geçirebilmelerine olanak tanıyan planlama içerisinde, mekana kazandırılan hazır ürünler dışında projedeki imalatlar, malzemeleri ve renk seçimleri ile birlikte bir bütün olarak Mimaristudio tarafından bu projeye özel olarak tasarlanmış, imal ettirilmiş ve uygulaması yapılmış. Mekanın adeta birer parçasıymış gibi algılanan ürünler, ekibin tasarım sürecine bütünsel bakış açısı ile kurgulanmış.

İç mimari tasarımdaki bu ince detayların yanında, aydınlatma tasarımı da mekanın kimliğinde önemli bir role sahip. Özellikle gece modu ile ön plana çıkan aydınlatma tasarımı, Mimaristudio liderliğinde Light 2 Design ve Crealux firmaları ile yürütülmüş. Mekanın kullanım ihtiyacına ve mimari beklentilere göre ideal konfor ve kullanım şartlarında aydınlatma renk ve değerleri hesaplanarak seçimleri yapılan armatürler, mekana dramatik bir etki kazandırmış. Işıklı logolar ve kurumsal mottoları içeren folyo uygulamaları ile de kurumsal kimlik güçlendirilmiş.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım2238 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Mimaristudio, Turkcell Platinum Lounge,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mimaristudio’dan Volkswagen Arena Turkcell Platinum Lounge


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Aksaray, Minart Dekor ürünleri, Fırat İnşaat, Petersburg, Ahmet İpek, EOOS , XPS Isı Yalıtımı, DubaiIndexFuarı, Kamuoyu Aydınlatma Platformu, Nano Halı, Mimoza Kusari, ERES, Mollaarap Mahallesi, SOM Architecture, ÇukurovaBalkon, İSO, Ömer Dinçer, Ünal Gökmen, Abdulkadir Ateş, Kavuklar İnşaat, İstanbulSabihaGökçen, Attila Silahtaroğlu, Tone Satin, mobilya ve iç tasarım, Millennium Hotels & Resorts, EkşEkşioğluHolding, Endeksa İstanbul, Gizem Çağı karo serisi, Çevre Kanunu, NefKağıthane08,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.