Yeni Yönetmelik İle Binalarda Sessizlik Dönemi! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Yeni Yönetmelik İle Binalarda Sessizlik Dönemi!
12 Temmuz 2018, Persembe 10:18:23
Yeni Yönetmelik İle Binalarda Sessizlik Dönemi!
Şehir yaşantısının en önemli sorunlarından biri olan gürültü kirliliğine karşı, binalarda kullanılan yalıtım sistemlerinin teknik kuralları belirlendi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

‘Binaların Gürültüye Karşı Korunması’konusundaki yeni yönetmeliğe göre, su ve ses yalıtımının yeni binalarda uygulanması zorunlu hale geldi. AustrothermTürkiye,  doğru uygulanan yalıtım ile ortamdaki gürültünün azaltılabileceğine ve arzu edilen konforun sağlanabileceğine dikkat çekiyor. Türkiye’de son dönemde artan kentleşme oranı, yeni ve farklı sorunları da beraberinde getiriyor. Özellikle büyük kentlerde artan çevresel gürültü ve ortak yaşam alanlarından bitişik ortama ses geçişi, günümüzde önemli şikâyet konularından biri olarak sayılıyor. Bu sorundan yola çıkılarak, İZODER’in (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) destek ve girişimleriyle, mevzuattaki eksikleri gidermek üzereÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik', 1 Haziran 2018'de yürürlüğe girdi. Yeni yönetmelikle, su ve ses yalıtımının yeni binalarda uygulanması zorunlu hale getirildi.

Yönetmelikle; her türlü yapı, bina, tesis ve işletmede insanların maruz kalacağı, binaların dışından veya içinden kaynaklanan gürültülerin, kişilerin huzur ve sükununa, beden ve ruh sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirecek iyi işitme ve algılama koşullarının sağlanması amaçlanıyor. Konuyla ilgili olarak AustrothermTürkiyeGenel Müdür Yardımcısı Tolga Celayer; “Günümüzde en fazla rahatsızlık duyulan ve şikâyet edilen konuların başında gürültü geliyor. Günlük yaşamda kısa vadede strese neden olan gürültü, uzun vadede işitme problemlerine yol açabiliyor. Bu nedenle istenmeyen seslere karşı önlem almak, yaşam konforunu artırmak için önem arz ediyor. Yeni yönetmelik, Türkiye inşaat sektörü ve bina sakinleri açısından önemli bir adım. Yönetmelik EPS sektörüne de olumlu yansıyacak” şeklinde konuştu.

Konu sessizlik ise AustrothermEPS Silence

AustrothermGrubu, konutlarda ses izolasyonunu sağlamak ve katlar arası geçen ses miktarını minimize etmek için; ses izolasyonlu yalıtım tabakası olarak esnekleştirilmiş ürünü Austrotherm EPS Silence® ürününü,sektöre sunuyor. Austrotherm EPS Silence®, gürültü azaltma ve yalıtım değeri artışı için etkin ve ekonomik bir ürün olarak tercih ediliyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


919 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İZODER, Austrotherm,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yeni Yönetmelik İle Binalarda Sessizlik Dönemi!


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İzmir Otomatik Otopark, GulFood, BaymakOrange, Ragıp Tüzün Parkı, Turizmin Oscarı, Mehmet Çalmaz, Burgu Kule, Egis Plus, İZWOOD, Emin Evim Beşyüzaltmış, Atakent, TurgutUyar, Hotel Viento, Kale Kapı Pencere, Kanserli Çocuklara Yardım Derneği, Türkiye Seramik Federasyonu, Endüstriyel tasarım, IF DESIGN 2016, Maarten Neelis, Yeşilyurtİnşaat, ŞemsettinAydın, TORKAM, Ares Ada Yapı, 31 Türk Müteahhit Devler Listesine Girdi, DOCOMOMO, “Evimiz Kocaeli” , Serge Ferrari, HMF, RamadaPlazaTrabzon, Engelsiz Yaşam Projesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.