İMSAD: Yeni kabine reform ihtiyacını karşılar | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İMSAD: Yeni kabine reform ihtiyacını karşılar
13 Temmuz 2018, Cuma 10:24:25
İMSAD: Yeni kabine reform ihtiyacını karşılar
İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan, yeni kabine ile ekonomik reformların ivme kazanacağına inandıklarını söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, inşaat ve inşaat malzemesi sanayisinin, özellikle yapı alanında kapsamlı bir reform ve ekonomi planı beklentisi içinde olduğunu belirterek, yeni kabinenin bu reform ihtiyacını karşılayacağına inandıklarını kaydetti.

Ferdi Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Temmuz'da ettiği yeminle resmen başladığını ve yeni sistemin ilk kabinesinin açıklandığını ifade etti.

Yeni sistemin ülke için hayırlı olmasını temenni eden ve yeni kabine üyelerine başarılar dileyen Erdoğan, yeni kabinenin ekonomiye ivme kazandıracağına inandıklarını dile getirdi. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden inşaat ve inşaat malzemesi sanayisinin, özellikle yapı alanında kapsamlı bir reform ve ekonomi planı beklentisi içinde olduğunu belirten Erdoğan, yeni kabinenin yapı alanında kapsamlı reform ihtiyacını karşılayacağına inandıklarını kaydetti.

Erdoğan, “Ekonomik istikrarla birlikte, ülke yararı için sanayi yatırımlarına ek teşvik paketlerinin hazırlanması, üretim odaklı bir anlayışla ihracat ve imalata yönelik teşviklerin artırılması, Türkiye’de ara mamul üreten yan sanayinin desteklenmesi, sektörde yaşanan denetim, eğitim ve haksız rekabet sorununa çözüm bulunması gibi konularda, yeni kabinenin yapıcı adımlar atacağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: Dünya1081 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ferdi Erdoğan, Türkiye İMSAD, inşaat, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İMSAD: Yeni kabine reform ihtiyacını karşılar
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
EYG Grubu, DOMOTEXTurkey, Guardian, AMCP, Grand Koza, Yapı Tasarımı Yarışması, MERIDIAN serisi , Ametist, Uluslararası Finans Merkezi, Time, Süleyman Özdal, Aydın Belediyesi, Fahrettin Arman, Londra Mimarlık Festivali, ‘Mekânın Doğası’ HilparkSuites İstinye, SinpaşLiva, Burj El İstanbul, Delmar, Mogaz, VaditepeGölevleri, Networks Grup, Kağıthane7000, Omexco, inşaat yatırım, SelçukluEvleri, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Thea Ultima, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, Sadabad, İnaş Yapı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.