Başkent; Oslo gibi yeşil kent olabilir | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Başkent; Oslo gibi yeşil kent olabilir
17 Temmuz 2018, SALI 12:00:28
Başkent; Oslo gibi yeşil kent olabilir
“Gri kent” olarak tanımlanan Ankara, nitelikli konut projeleri üreten büyük ölçekli inşaat firmalarının birbirinden güzel peyzaj çalışmalarıyla kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmaya başladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Başkent inşaat sektörünün öncü firmalarından YP İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, değişen yaşam şartlarıyla kişilerin, özellikle çocukların doğaya ve yeşile daha fazla ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Çevre duyarlılığının artmasına paralel peyzajın öneminin daha fazla anlaşılmasının Ankara’yı gri görüntüsünden de uzaklaştırmaya başladığını belirten Çankaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Günlük hayat şartları insanlar üzerinde oldukça yoğun baskı ve stres oluşturuyor. Bu olumsuz şartlar ise en çok çocuklar üzerinde hissediliyor. Geçtiğimiz yıl Environment Health Perspectives dergisinde yayımlanan on yılı kapsayan araştırmada, evlerinin çevresinde yeşil alan oranı yüksek çocukların dikkat testi sonuçları, diğer çocuklara göre daha iyi çıktı. Bu sonuç kentsel yeşil alanların yanı sıra, konut sahiplerine sunulan yaşam alanı fırsatının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Artık hiçbirimiz beton yığınları arasında hapsolmak, nefessiz kalmak istemiyoruz. Çocuklarımızla, eşimiz, dostumuzla özenle kurgulanmış bitkiler arasında ferah mekanlarda günün yorgunluğunu atmak ve çocuklarımızın özgürce hareket edeceği alanlara sahip olmak istiyoruz. Çevre konusunda çok hassas olan YP İnşaat, Emlak Konut GYO işbirliği ile hayata geçirdiği Koordinat Çayyolu projesinde 14 bin metrekarelik peyzajı ile ev sahiplerine her sabah doğanın eşsiz manzarasıyla uyanma, evlerinin önündeki yürüyüş yolunda keyifle spor yapma, çocuklarıyla temiz havada doyasıya vakit geçirme olanağı yaşatacak. Üstelik bahçeye açılan özel dairelerimiz, yatay blokların en üst katlarında ve ara katlardaki dairelerimizde bahçeli teras keyfini alıcılarımıza sunuyoruz.  Ayrıca projemizdeki ortak peyzaj alanlarının yanı sıra tüm özel tahsisli alanlarımız da ‘yaşayan peyzaj alanı’ olarak düzenleniyor.”

Osman Cem Çankaya, kentin hemen her bölgesinde yaygınlaşan proje konutlar sayesinde Ankara’da kişi başına düşen yeşil miktarının 20 metrekareye ulaştığını, projelerinde çevre düzenlemesine önem veren firma sayısının artmasıyla Boston, Cenevre, Oslo gibi dünyanın en yeşil şehirleri arasına girebileceğimizi belirtti.

-KOORDİNAT ÇAYYOLU-

Toplamda 427 konuttan oluşan Koordinat Çayyolu, 1+1’den 5+1’e kadar tüm daire tiplerinde bahçeli ve teras bahçeli konut seçeneği de sunuyor. Alıcıların sahip olacağı 30- 280 metrekare arası tahsisli alanların tamamına toprak serilecek ve Koordinatlıların özel bahçelerinde küçük bitkiler yetiştirmesine olanak sunulacak. Ayrıca sosyal donatı alanı bakımından da oldukça zengin olan Koordinat Çayyolu’nda, kapalı yüzme havuzundan, saunaya; kapalı basketbol sahasından, yoga-spinning odasına kadar çok sayıda ayrıcalık bulunuyor.

Kaynak: İnşaat & Yatırım801 kez okunmuştur.


ETİKETLER : yp inşaat, koordinat, çayyolu, gri kent,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Başkent; Oslo gibi yeşil kent olabilir


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Metropol Style Mega Giyinme Odalı Gardrop, Kayı Holding Otel, İncek Life , BienSeramik, 2MKab, Terno Teknik, PropaPlusKartal, İzTowerResidence, SabihaGökçen, KentParkı, Canary Wharf , ZorluEnerji, Bedi KORUN, arazi, Hels Endüstriyel, EmreÜlger, Venedik, Helim Kurt, The Guardian, Sochi, arazi fiyatları, kadın lider, Zeki Konukoğlu, AKUT, Anafen Çekmeköy Kampüsü, İntemaAura, St. Regis Venice San Clemente Palace, TA Group, Metro34, TACSEVYeniKampüsü,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.