Isıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacına 3'ü 1 arada çözüm: DemirDöküm MaxiAir | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Isıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacına 3'ü 1 arada çözüm: DemirDöküm MaxiAir
25 Temmuz 2018, Carsamba 14:55:16
Isıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacına 3'ü 1 arada çözüm: DemirDöküm MaxiAir
DemirDöküm doğa dostu çözümlerine yenisini ekledi. MaxiAir ürün grubunu satışa sunan şirket ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek cihazda karşılayacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

DemirDöküm doğa dostu çözümlerine yenisini ekledi. MaxiAir ürün grubunu satışa sunan şirket ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek cihazda karşılayacak. Havadaki ısı enerjisini minimum elektrik enerjisi ile harmanlayan DemirDöküm MaxiAir, oda sensörüyle de gereksiz enerji israfının önüne geçecek. İki farklı kapasite seçeneği bulunan çevreci MaxiAir, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek bir cihazda karşılamak isteyen tüketicilerin ihtiyacını karşılarken, doğalgazın olmadığı il ve ilçelerde ise iklimlendirmede yeni bir dönem başlatacak.

Gezegenin sürdürülebilirliği, çevrenin korunması, emisyonların minimum seviyeye indirilmesi amacıyla yenilenebilir enerjide küresel adımların atıldığı günümüzde, tüketicilerin yüksek kaliteli, sağlıklı ve maksimum tasarruf sağlayan ürünleri geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren DemirDöküm, yeni ürün grubu MaxiAir ile enerji israfının önüne geçecek.

Dünyanın 50 ülkesinde yüzbinlerce aileye ısı konforu sunan DemirDöküm, ısı pompası alanına MaxiAir ürün grubuyla giriş yaptı. Havadaki ısı enerjisini minimum elektrik enerjisi ile harmanlayan MaxiAir, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek cihazda karşılayacak. 1 birim elektrik enerjisi ile 4,5 birim ısı enerjisini kaynaktan alarak ısıtma ya da soğutma sistemine aktaran ve maksimum çevre dostu ısıtma/soğutma imkanı sunan MaxiAir, çevreye zararlı gaz ve atık gaz salımını tarihe karıştırıyor.

HER MEVSİM YÜKSEK VERİM

Inverter DC teknolojisi sayesinde kışın düşük, yazın yüksek sıcaklıkta en ideal ısı konforunu minimum enerji tüketimi ile sunan MaxiAir, doğalgazın olmadığı il ve ilçelerde sunduğu konfor ile iklimlendirmede yeni bir dönem başlatacak. Mevcut binalar ve mevcut sistemlerin dönüşümünde kullanılabilecek şekilde tasarlanan MaxiAir, kompakt boyutlardaki iç ve dış ünitelerinin tasarımı ile yer sorununu da ortadan kaldırıyor, dar alanlara kolay montaj imkanı sunuyor. Bina otomasyon sistemlerine bağlanılarak tek noktadan yönetilebilen ürün, farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak 8kW ve 16 kW kapasite seçenekleriyle satışa sunuldu.

ENERJİ TASARRUFUNU KULLANICI İNİSİYATİFİNE BIRAKMIYOR

Sahip olduğu teknolojiler ve oda sensörüyle enerji tasarrufunu kullanıcı inisiyatifine bırakmadan oda sıcaklığını dış hava sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlayan MaxiAir, minimum seste çalışarak konfor çıtasını yükseltiyor. Zamanlama özelliği sayesinde ayarlanan saatler arasında istenilen sıcaklıkta çalışarak maksimum konfor ve minimum enerji tüketimi sağlayan ürün, kontrolde de yeni bir dönem başlatıyor. MaxiAir'in iç ünite üzerindeki kontrol ekranı cihazın üzerinden çıkarılarak konutun istenilen noktasından kontrol edilebiliyor. Saatlik, günlük, gece ve gündüz veya tatil zamanlamalarının yapılabildiği ürün, müstakil ev, daire, villa tipi konut, butik otel ya da restoranlarda kullanılabiliyor. Doğalgazın olmadığı il ve ilçelerde iklimlendirmede yeni bir dönem başlatacak olan MaxiAir, doğalgaz olan bölgelerde ise ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını tek bir cihazda karşılamak isteyen tüketiciler için en iyi alternatif olacak.

İklimlendirme sektöründeki 64 yıllık tecrübesi ile A++ enerji sınıfında geliştirilen DemirDöküm MaxiAir'in kullanıcısına sunduğu avantajlar ise şöyle;

Minimum enerji, maksimum verim: MaxiAir, Isıtma Verim Sınıfında (COP) 4,5’e varan, Soğutma Verim Sınıfında (EER) 4,0’a varan enerji değerleriyle düşük enerji tüketimi yaparken, yüksek verim sağlar.

Çevre Dostu: 1 birim elektrik enerjisi ile 4,5 birim ısı enerjisini kaynaktan alarak ısıtma ya da soğutma sistemine aktaran ve maksimum çevre dostu ısıtma/soğutma imkanı sunan MaxiAir'in çevreye zararlı gaz ve atık gaz salımı yoktur. Sera gazı salınımı olmadığı için ozon tabakasını etkilemez.

Enerji cimrisi: MaxiAir, binalarda, konutlarda yüksek sezonsal değerleri sayesinde A++ verimle çalışarak minimum enerji tüketimi sağlar.

Kolay kullanım: Minimum ses seviyesi ile çalışan MaxiAir, geniş çalışma aralıkları, kolay kullanılabilen kontrol ünitesi, otomatik kontrol sistemleri ile iklimlendirmede konforu artırıyor.

Kolay kurulum: Yeni binaların haricinde mevcut konutlarda da kullanılabilen DemirDöküm MaxiAir, kompakt boyutlardaki iç ve dış ünitelerinin tasarımı ile yer sorununu ortadan kaldırıyor.

Maksimum güvenlik: Isı pompaları herhangi bir yakıt ile çalışmadığı için yakıt tankı, gaz bağlantısı, baca yapılanmasına ihtiyaç duymuyor. Gaz kaçağı, zehirlenme, koku ve kirlilik gibi problemleri bulunmuyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım2258 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DemirDöküm,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Isıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacına 3'ü 1 arada çözüm: DemirDöküm MaxiAir
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İGAHavalimanı, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, Çolakoğlu, Polatyol, Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Sosyal Yaşam Merkezi, Polisan DECOART, Ayrancılar, Akasya Park Ümraniye , Axis Kağıthane, Mesut Nurdoğan, Kuleli Askeri Lisesi, Turgut Özal, Hasan Rahvalı, ElysiumSerenityKandilli, GamzeÖzlü, SO CLASS Teleskopik Ray Sistemleri, CeramicPlus, Evalparkİstanbul, Gisele Bündchen, Planetaryum, Aydın Çakır, Semerkand Line Home Office, Flexible Neon LED, SeaPearlAtaköy, MIELE BUHARLI FIRIN, Volvo, AHENKİstanbul, Torun Center, Kınaş Yapı, Hareket Sensörleri,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.