Toshiba Shorai: Geleceğin konforu siyahın asaletiyle birleşti | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Toshiba Shorai: Geleceğin konforu siyahın asaletiyle birleşti
26 Temmuz 2018, Persembe 15:43:33
Toshiba Shorai: Geleceğin konforu siyahın asaletiyle birleşti
Toshiba’nın bireysel ürün serisinde yer alan, estetik tasarım, maksimum konfor ve yüksek enerji performansına (A++/A++) sahip Shorai klimanın yeni modeli, siyahın tüm şıklığını ve zarafetini yaşam alanlarına taşıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Toshiba’nın bireysel ürün serisinde yer alan, estetik tasarım, maksimum konfor ve yüksek enerji performansına (A++/A++) sahip Shorai klimanın yeni modeli, siyahın tüm şıklığını ve zarafetini yaşam alanlarına taşıyor. Üstelik Shorai klimalarda, küresel ısınma etkisini düşürmek amacıyla hazırlanan Avrupa Birliği F-Gaz yönetmeliği hedeflerine uygun Düşük Küresel Isınma Potansiyeli (GWP) ve Sıfır Ozon Tabakasını İnceltme Potansiyeli (ODP) olan R32 gazı kullanılıyor.

 R32: Küresel ısınma potansiyeli düşük bir alternatif

Toshiba, Avrupa Birliği’nde uygulamada olan F-gaz yönetmeliği uyarınca, çevreci R32 soğutucu akışkanı kullanarak daha iyi bir gelecek yolunda sorumluluğunun bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor. Toshiba, bu çevre dostu soğutucu akışkana sahip olan hızla genişleyen bir ürün yelpazesi sunuyor.

Smart Airflow (Akıllı Hava Yönlendirme)

Shorai serisi, klimanın doğrudan üzerine çalışmasını istemeyenler için motorlu ve bağımsız kanatları ve 6 farklı hava yönlendirme seçeneği ile geniş odalarda yüksek konfor seviyesi sağlıyor. Kendini temizleme özelliği de bataryada nem oluşmasını azaltarak küf oluşumunu engelliyor. Yoğuşmaya izin vermeyen özel kaplamalı bir alüminyum bataryası ve cihaz kapatıldıktan sonra dahi belirli bir süre daha çalışmaya devam eden dâhili bir fanın birleşimiyle oluşan sistemi, klimanın uzun ömürlü performansına olanak veriyor.

Enerji tasarrufu

Toshiba Shorai, A++/A++ sınıfı verimliliğe, inverter teknolojisine sahip DC Twin Rotary kompresör kullanarak ulaşıyor. ECO fonksiyonu, konfordan ödün vermeden, standart ayarlara göre %25’e kadar enerji tasarrufu sağlıyor. 

Inverter Teknolojisi

Toshiba tarafından keşfedilen Inverter teknolojisi, kompresör devrini iç mekan yüküne göre değiştirerek, cihazın soğutma ve ısıtma kapasitesini her zaman hassasiyetle ayarlamasına olarak veriyor. Inverter teknolojisi, iç mekan sıcaklığını hassas bir biçimde istenilen sıcaklık değerinde tutuyor; performans seviyeleriyle en zorlu çalışma koşullarında dahi yüksek verimlilik sunuyor.

5 farklı kapasite seçeneği, kolay kurulum

Renkli Toshiba Shorai split klimalar, 5 farklı kapasitedeki seçeneğiyle tüm ihtiyaçları karşılıyor. Toshiba tarafından tasarlanmış Inverter DC Rotary kompresör kullanılan Shorai’nin mükemmel çalışma performansı sonucunda, soğutma modunda -15°C ile 46°C, ısıtma modunda ise -15°C ile 24°C arasında çalışma aralığı elde ediliyor. 293 mm yüksekliğe ve 798 mm uzunluğa sahip ölçüleriyle ön plana çıkan renkli Shorai duvar tipi split klima, sınıfının en kompakt ve verimli ürünlerinden biri olarak göze çarpıyor.

Tek dokunuşla istenen sıcaklık

Üründeki tek dokunuş fonksiyonuyla tek bir tuşa basılarak istenen iç ortam sıcaklık ve fan hızında klima çalıştırılabiliyor. Tüm ana fonksiyonlar standart uzaktan kumanda üzerinden ayarlanabiliyor. Eco ve Hi-Power modlarına hızlı erişim sağlayan kumanda, standart olarak çalışma modu, fan devri, oda sıcaklığı ve hava akış yönünü (Smart Airflow) ayarlayabiliyor. İsteğe bağlı olarak kablolu da bağlanabilen kablosuz uzaktan kumanda üzerinden temel olarak aşağıdaki tüm ayarlar yapılabiliyor:

• Açma-Kapama

• Mod Seçimi

• Fan Hızı

• İç ortam sıcaklığı

• 6 Farklı flap ayarı

• Flap Sabitleme

• Zamanlayıcı

• Hafıza ayarı

• Tek tuş ile çalışma

• Yüksek Güç

• Ekonomik Mod

• Sessiz Çalışma Modu

Tasarım ve Güvenilirlik

Toshiba, DNA’sında bulunan verimlilik, yüksek düzeyde kalite, enerji tasarrufu, çevreye saygı gibi değerlerle 50 yılı aşkın bir süredir verimli çalışmayı garanti ediyor ve kusursuz Japon kalitesinin uzmanlığını sunuyor. Toshiba’nın birinci sınıf mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen Shorai sistemine, modern üretim tesisleri eklendiğinde ortaya yüksek kalite ve sistem performansı çıkıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım994 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Toshiba,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Toshiba Shorai: Geleceğin konforu siyahın asaletiyle birleşti
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
KAZA Concrete, Enderun Serisi, Arkiteam Mimarlık, ERA Gayrimenkul Akademisi Uygulama Ofisi, basamak, Termal Tesis, marbles, 
ULITürkiye, Doç. Dr. Emre Gökyayla, Halil Tamer Öztoygar, Herkes İçin Teknoloji, Cemal Gökçe, Şuaİnşaat, ParkAdanaAVM, Enversör sistemi, Ali Şahin, New York Times, LEGO®, Okul, Nolte Mutfak, Tomurcuk Vakfı, Ahmet Sarıcalı, Asya port , Mehmet Eyüpoğlu, İstanbulLight 8. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarı, Eroğlu Yapı, Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, VİKO by Panasonic, ToyaYapı, gata,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.