İhracatla Balkan ülkelerine duvar ördü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İhracatla Balkan ülkelerine duvar ördü
26 Temmuz 2018, Persembe 16:44:37
İhracatla Balkan ülkelerine duvar ördü
Işıklar Yapı Ürünleri, iki yıllık Ar-Ge çalışması sonucu ürettiği Ekoklinker isimli duvar sisteminin ilk ihracatını Balkan ülkelerine gerçekleştirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Işıklar Yapı Ürünleri, iki yıllık Ar-Ge çalışması sonucu ürettiği Ekoklinker isimli duvar sisteminin ilk ihracatını Balkan ülkelerine gerçekleştirdi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, Balkan ülkelerinin Avrupa Birliği iklim standartlarını referans alarak yüksek standartlardaki yapı ürünlerine odaklandıklarını, bu durumun da Türkiye’deki önemli üreticiler için yeni bir pazar oluşturduğunu açıkladı.

İnşaat sektörünün küresel ekonomiden aldığı pay her geçen gün artış gösterirken, yerli yapı malzemeleri üreticileri de yenilikçi ürünlerini ihraç edebilmek için farklı ülkelere odaklanıyor. Yapı üretimi konusunda gelişmekte olan Balkan ülkeleri, yeni yapıların üretiminde ve kullanılacak malzemeler konusunda Avrupa Birliği standartlarını referans almaya başlayınca öncelikli pazarlar arasına girdi.

Bulgaristan, Romanya, Sırbistan gibi ülkeler öncelikli kriterlerini ısı, ses yalıtımı ve doğal ürünler olarak belirledi. Işıklar Yapı Ürünleri tarafından geliştirilen, ısı ve ses yalıtımlı duvar sistemi Ekoklinker bu pazara hızlı giriş yapan ürünlerin başında yer aldı. Hâlihazırda yurt içinde birçok projede kullanılan ve sipariş alan ürünün ilk ihracatı da böylelikle Balkan ülkelerine oldu.

İhracat ve pazar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, farklı ürün gruplarında 30’a yakın ülkeye ihracat yaptıklarının altını çizerek, hedeflerinin Ekoklinker’i de önümüzdeki dönemde Avrupa ve Amerika’nın önemli ülkelerine ihraç etmek olduğunu belirtti.

İnşaat Sektörü Doğru Ürünler İle Daha Sağlıklı Büyür!

İnşaat faaliyetlerinin, değişen yaşam tarzı ve gelişen ihtiyaçlara bağlı olarak tüm dünyada dönüşüm geçirdiğini ifade eden Üzeltürk, “Ortak alanlar artıyor, yapılar küçülüyor ve komşu daireler birbirine daha fazla yaklaşıyor. Dolayısıyla ses yalıtımına dikkat edilmezse ses geçirgenlikleri artıyor, insanlar birbirlerinin konuşmalarını, sokak gürültüsünü duyar hale geliyor. Aynı durum ısı için de geçerli. Isı yalıtımlı malzemeler kullanılmazsa yapıları ısıtmak ve soğutmak eskiye göre daha fazla enerji harcaması gerektiriyor.” dedi. Ekoklinker’i bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirdiklerini vurgulayan Üzeltürk, konut piyasasındaki rekabetin müteahhitleri kolay uygulanabilir ürünlere yönelttiğini belirtirken, ısı ve ses yalıtımın öncelikler arasında yer almasının önemine değindi.

Türkiye’de yayımlanan gürültü yönetmeliğine atıfta bulunan Üzeltürk, bu tür yönetmeliklerin yeni yapılarda kullanılacak ürünlerin belirlenmesinde önemli bir ölçüt olacağını, kurallara uygun olmayan yapılara da ruhsat verilmeyeceğini hatırlattı.

Ekoklinker, Sıcak Havaya da Karşı!

Enerji harcamalarının her mevsim önemli bir maliyet oluşturduğunu söyleyen Üzeltürk, Ekoklinker’in yapıları sadece soğuk havadan korumadığına dikkat çekti ve şöyle devam etti: “Geleneksel yapı ürünlerinin kullanıldığı ortamlarda klima kapatıldığında, oda eski sıcaklığına geri dönüyor. Ekoklinker bu durumu da ortadan kaldırıyor. Klima ile soğuyan bir ortamın serin kalmasını sağlıyor. Böylece hem enerji hem de maliyet tasarrufu sağlanıyor.” 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım619 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Işıklar Yapı ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İhracatla Balkan ülkelerine duvar ördü


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Nevra Özhatay, AksesuarDesign, TAV İnşaat, Şahdeniz-2, Yenişehir Rezerv Yapı Alanı, Delmar, Esen Akyar, Siyahkalem A.Ş, Evrenol Arhitects, TRC Flotal extra clear, edding, ÇOSB Anadolu Teknik Meslek Lisesi, Studio Vertebra, Nurol Holding, ERAGayrimenkulPrestij, Ze Carlos Arara, Kampanyalı Konut, RecordatiOfisi, Hasan Şener, Tekstilbank, yüzer otopark, Blancolian, Esas Aeropark, doğal enerji kaynağı, Sean YU, HagerGroup, Körfez Geçiş Köprüsü, 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması, Conforama, White-Westinghouse,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.