3 Genç Girişimci Türkiye’ye 10 Yeşil Yıl Kazandırdı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
3 Genç Girişimci Türkiye’ye 10 Yeşil Yıl Kazandırdı
30 Temmuz 2018, Pazartesi 12:31:17
3 Genç Girişimci Türkiye’ye 10 Yeşil Yıl Kazandırdı
Berkay Somalı, Emre Ilıcalı ve Serkan Emin tarafından kurulan yeşil bina danışmanlık şirketi Altensis, 10 yılı geride bıraktı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Berkay Somalı, Emre Ilıcalı ve Serkan Emin tarafından kurulan yeşil bina danışmanlık şirketi Altensis, 10 yılı geride bıraktı. Çevre dostu bina mühendislik ve danışmanlığı konusunda Türkiye’de ilk kurulan şirket olan Altensis’in ekibi, 150 den fazla  projenin yeşil bina olmasını sağlayarak Türkiye’nin  yeşil yolculuğuna öncülük etti. Genç Türk girişimcileri, Berkay Somalı, Emre Ilıcalı ve Serkan Emin tarafından kurulan yeşil bina danışmanlık şirketi Altensis, 10 yılı geride bıraktı. Çevre dostu bina sertifikaları konusunda Türkiye’de ilk kurulan şirket olan Altensis’in ekibi, bugüne kadar 150’nin üzerinde projenin sertifika almasını sağlayarak Türkiye’nin  yeşil yolculuğuna öncülük etti.

Markalı konut projelerinden alışveriş merkezlerine, uluslararası şirketlerin merkezlerinden üniversitelerin eğitim binalarına, kimya tesislerinden sanayi tesislerine ve ufak müstakil evlerden yerleşkelere kadar geniş bir yelpazede hizmet veren Altensis, önümüzdeki 5 yılda proje sayısını ikiye katlamayı hedefledi.

Konuyla ilgili bilgi veren Altensis Kurucu Ortaklarından Emre Ilıcalı, 10 yıl önce yeşil bina sertifikası kavramına yabancı olan Türkiye’nin bugün uluslar arası alanda en fazla LEED sertifikasına sahip ülkeler arasında 8. Sırada olmasını büyük bir gurur ve heyecanla takip ettiklerini belirtirken, “Öncülük ettiğimiz bir sektörün başarılı noktalara gelmesi, 10 yıl önce çıktığımızın yolun ne kadar doğru olduğunun kanıtı” diye  konuştu.

Altensis Avrupa’da da Birinci 

Öte yandan Türk şirketi Altensis, Avrupa’da en çok yeşil bina projesi tamamlayan firma oldu. Avrupa’daki en önemli yeşil bina organizasyonlarından olan Green Build Europe 2018 kapsamında Altensis bu alanda göstermiş olduğu  liderlik ve katkı nedeniyle ödüllendirildi. Nisan ayında Almanya’nın Berlin şehrinde 18 Nisan 2018 tarihinde  gerçekleştirilen ve LEED sisteminin kurucusu Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin Başkanı  Mahesh Ramanujam’ın da katıldığı törende Altensis adına plaketi şirket ortaklarından Emre Ilıcalı aldı. 

Amaç Türk Gayrimenkul Sektörüne Yeşil Kimlik Kazandırmak

Sürdürülebilir ekonomi ve çevre dostu gayrimenkul sektörü oluşturmak adına mikrodan makroya giden bir yaklaşım sergilediklerini belirten Emre Ilıcalı;“Biz sadece binalara yeşil kimlik kazandırmakla kalmıyor, uluslararası alanda çevre dostu binalar kategorisinde ilk 10’da yer alan Türk gayrimenkul sektörünün yeşil kimlik kazanması ve üst sıralara tırmanması konusunda da destek veriyoruz. Ayrıca, yine son dönemde üzerinde çalıştığımız kentsel dönüşüm projeleriyle sadece bina ölçeğinde değil, yerleşke ölçeğinde de sürdürülebilir kentsel tasarım ve planlama kriterlerini uyguluyoruz” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım975 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Serkan Emin, Berkay Somalı, Emre Ilıcalı, Altensis,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

3 Genç Girişimci Türkiye’ye 10 Yeşil Yıl Kazandırdı
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
TUROB, ASUS VX7, Aterenerji, Corporate Finance ve N+1, Topçu, Mersin İl Özel İdaresi İmar İnşaat Daire Başkanlığı, GRotana, Show Realty Gayrimenkul, HayırlıOlsun
FuarVeKongreMerkezi, AFUMEX, Gilles Ste-Croix, stanbul Sanayi Odası, Fe­ner­bah­çe ku­lü­bü, VIVAPOLIS, Havaalanı, İkitelli OSB, Japon Bridgestone Corporation, Finanskent, Protherm, Michel Mossessian, Erkanlı Holding, 2B Arazier, “Önce Müşterimiz İçin Varız” , DubaiCityscape , Mete Varas, ŞuleDayangaç, “Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi” , China CNR, TurgutUyar, Atila Kemal Oğuz,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.