Teknoloji ve tasarımda Ar-Ge ön planda Yıllarca süren testler, kaya gibi sağlam ürün | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Teknoloji ve tasarımda Ar-Ge ön planda Yıllarca süren testler, kaya gibi sağlam ürün
02 Agustos 2018, Persembe 16:21:48
Teknoloji ve tasarımda Ar-Ge ön planda Yıllarca süren testler, kaya gibi sağlam ürün
Teknoloji ve tasarımda Ar-Ge ön planda
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İş dünyasının son yıllardaki en önemli gündem maddelerinden biri, Ar-Ge destekli inovasyon… Yarının koşullarını bugünden gören yani inovasyonu sadece ürün geliştirmenin değil tüm iş süreçlerinin odağına alan şirketler günümüzde çok daha başarılı işlere imza atıyor. Sürdürülebilir kalkınmanın eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi için inovasyonun büyük bir önem taşıdığına inanan Geberit; neredeyse sekiz kata denk gelen 24 metre yüksekliğinde bir su kulesi içeren 800 m2’lik temizlik teknolojisi onaylı laboratuvarında tüm Ar-Ge çalışmalarını yürütüyor.

 Bugüne kadar üzerine imza attığı inovatif ürünlerini simülasyon programlarında geliştiren, 3 boyutlu yazıcılar ile prototipler üretip üzerinde çalıştıktan sonra üretime geçen Geberit, akıllı klozetlerini ve montaj sistemlerini, AB standartlarına uygun olarak üretiyor. İsviçre merkez binasındaki bina teknolojisi ve akustik laboratuvarında ses, materyal teknolojisi ve statik üzerine testler yapan Geberit mühendisleri; uykunuzu bozan sıhhi tesisat seslerinin tarihe karışması için birden fazla çalışmanın altına imza atıyor.

Geberit ses sorununa iki taraflı yaklaşıyor…

Drenaj sistemi, sifon, akıllı klozet sistemlerinden suyun akışını, türbülansını, suyun basınç ve hız dağılımı ve hatta gürültü oluşumunu inceleyen Geberit, gelişmiş teknolojisini kapsamlı teknik bilgi birikimi ile birleştiriyor. Bir sıhhi tesisatın akustik özelliklerini optimize etmek için temelde iki seçenek olduğunu söyleyen Geberit mühendisleri, ses kaynağını değiştirmenin ve/veya ses aktarımını azaltmanın bu seçenekler olduğunu ve Geberit’in her iki seçenek için de yoğun olarak çalıştığını söylüyor. Bu farkındalıkla da Geberit’in geliştirdiği bir ürünü, ekonomik ve sürdürülebilir olarak imal edilebilecek hale gelene kadar seri üretime geçmediğini söyleyen Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, Ar-Ge mühendislerinin ve süreç mühendislerinin yakın iş birliği içinde çalıştıklarını belirtti. Kazazoğlu, “Gürültünün üretilmesi ve yayılması birçok faktörden etkilenir.

Bu nedenle ses testleri daima olabildiğince gerçekçi koşullar altında yürütülür. Bir test düzeneği, tam donanımlı ve profesyonelce panelli ön duvarlar veya on metre yüksekliğe kadar çıkan atık su boruları ile birkaç kat boyunca kolayca yayılabilir. Bu bilinçle Geberit’in akustik uzmanları, ses emisyonlarını hesaplamak için yalnızca çok hassas mikrofonları değil aynı zamanda düzinelerce sensör ve hatta lazer ışığı kullanıyor. Çünkü ses testlerinin sonuçları, mevcut ürünlerdeki gelişmelere ve tamamen yeni çözümlerin geliştirilmesine yol açar. Montaj teknolojisi ve uygulama mühendisliği departmanları, akustik uzmanlarının geniş bilgi birikiminden de yararlanmaktadır” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım1275 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Geberit,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Teknoloji ve tasarımda Ar-Ge ön planda Yıllarca süren testler, kaya gibi sağlam ürün
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
köprü inşaatı, Ali Akay, Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı, My World Europe, Ovacık, Efes Plaza , Dekon Plus, Keyifli Yaşam Evleri , Müteahhitler Derneği, Karaman Ziraat Odası, Sur Cadde, EsraTokel, Türk-Fransız İş Forumu, Dünya Doğayı Koruma Birliği, Murahhas Azası Dr. İbrahim Bodur, Kentsel Dönüşüm Paneli, ÖZAK-Yenigün-Delta-Ziylan Adi Ortaklığı, WWF-Doğal Hayatı Koruma Vakfı , Schüco, IRENA, Bina Teknolojileri Bölümü, Mardin Artuklu Üniversitesi İbadet Kompleksi, Graphisoft, TÜRKONFEDi Çin, FerYapı, filo, Yeni Tüketici Yasası, Evoria.com, Fişhabur, Yeni yıl,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.