Avrupa Yakası'nda en çok kiracının Şişli'de olduğu belirlendi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Avrupa Yakası'nda en çok kiracının Şişli'de olduğu belirlendi
06 Agustos 2018, Pazartesi 10:30:42
Avrupa Yakası'nda en çok kiracının Şişli'de olduğu belirlendi
2018 yılının ilk 6 ayında, İstanbul’da toplam 272 bin 74 taşınma hareketi gözlenirken, en çok kiracının yüzde 62 ile Şişli’de bulunduğu saptandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, İstanbul Avrupa Yakası’na ait gayrimenkul istatistiklerini ele alan araştırmayı inceledi. PRNet’in CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in hazırladığı “Gayrimenkulün Enerjisi” raporundan ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, 2018 yılının ilk 6 ayında toplam 272 bin 74 taşınma hareketi gözlendi. Buna paralel olarak en çok kiracının yüzde 62 oran ile Şişli’de olduğu saptandı. Şişli’yi yüzde 58 ile Beyoğlu, yüzde 57 ile Beşiktaş ilçeleri izledi.

EN ÇOK EV SAHİBİ ÇATALCA’DA

PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde konuyla alakalı yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Gerçekleştirilen medya incelemesinde, kira ve konut başlığı altında 88 bin 351 haber yansıması tespit edildi. İstanbul’daki konut ve kira fiyatları ise bu başlıkta en çok konuşulan haberler arasında yer almayı başardı. Rapor, elektrik abonelerinin başvuru ve ikamet bilgileri baz alınarak hazırlanırken, İstanbul Avrupa Yakası’na ait ilçelerdeki ev sahipliği durumunu, taşınma oranlarını ve ilçe sakinlerinin memleket durumunu ortaya çıkardı. Böylelikle Avrupa Yakası’nda ikamet edenlerin yüzde 53,46’sının ev sahibi olduğu görüldü. Ev sahibi olanların en fazla olduğu ilçe ise yüzde 71 oranla Çatalca olarak belirlendi. Çatalca’yı yüzde 69 ile Arnavutköy, yüzde 64 ile de Sultangazi takip etti.

Elde edilen veriler neticesinde Avrupa Yakası’nda ikamet edenlerin nüfusa kayıtlı olduğu illerin dağılımına da ulaşıldı. Böylelikle, 405 bin 419’unun İstanbul nüfusuna kayıtlı olduğu görüldü. İstanbul’u 110 bin 793 aboneyle Sivaslılar takip ederken, en çok Sivaslı’nın yüzde 10,48 ile Sultangazi’de yer aldığı saptandı. Sivaslıların yoğunlukta bulunduğu diğer iller ise Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler olarak kaydedildi. Bakırköy ve Fatih ilçelerinde ise Malatyalılar; Bayrampaşa, Esenler ve Gaziosmanpaşa’da Kastamonulular; Başakşehir, Küçükçekmece ve Silivri’de Tokatlılar; Beylükdüzü, Büyükçekmece ve Güngören’de Trabzonlular; Beyoğlu ve Zeytinbunu’nda Giresunlular; Arnavutköy’de Erzurumlular; Beşiktaş’ta İzmirliler;Esenyurt’ta ise Ardahanlılar ikinci sırada yer aldı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım870 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Şişli, Gayrimenkulün Enerjisi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Avrupa Yakası'nda en çok kiracının Şişli'de olduğu belirlendi


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Hazar Su Teknolojileri Fuarı, EFCA, CCTV sistemi , Sassuolo, İstanbul Ramada Hotel&Suites, Ünal Akpınar AŞ, Nihat Özdemir, Ecomagination, Petrobras, HitachiTürkiye, Vahap Küçük, Capri Palace, Otogar, ETAG 004, Luna, Seba Gacemer, Delmar, Doğan Ürgüp, HEPİstanbul, WINEurasiaMetalWorking, Demirkapı Mahallesi, Umicore Grup, Akıllı Yıldız, Berlin Tegel Havalimanı, SineSerisi, Vitale Yemek Odası, ı Mehmet Zafer Çağlayan, Emlak Konut Gayrimenkul Ortaklığı A.Ş, Mardin Artuklu Üniversitesi, NurettinEroğlu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.