Kayseri Mobilyakent’te Gerçek Konfor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Kayseri Mobilyakent’te Gerçek Konfor
06 Agustos 2018, Pazartesi 16:47:55
Kayseri Mobilyakent’te Gerçek Konfor
Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi Kayseri Mobilyakent’te Alarko Carrier’ın yüksek verimli bina yönetim sis­temi kullanılıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kayseri’de 300 bin metrekare alana kurulan Mobilyakent’te Alarko Carrier’ın yüksek verimli 19XR santrifüj kompresörlü su soğutmalı soğutma grubu ve Carrier/Automated Logic marka bina yönetim sis­temi kullanılıyor. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olarak planlanan Mobilyakent Kayseri’de, atölye düzeninde mobilya üreten küçük işletmeleri, modern teknolojiyle donatılmış ‘ortak kullanımlı’ işyerlerinde bir araya getirecek. 

TOKİ tarafından ‘Mobilya Altyapısını Güçlendirme Projesi’ kapsamında inşa edilen Mobilyakent Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası ile Kocasinan Belediyesi’nin işbirliği ile hayata geçiyor. 700 küçük işletmeyi bir araya getirecek ev-ofis dekorasyon merkezinde işyerlerinin en küçüğü 92, en büyüğü ise 1847 me­trekare genişliğinde inşa ediliyor. 

 Çevreye zarar vermeyen üstün verimlilik…

Mobilyacıların modern şartlarda üretim imkanına kavuşacağı Mobilyakent’te soğutma sistemi için 5 adet Carrier ürünü 19 XR santrifuj kompresörlü su soğutma grubu tercih edildi. Carrier 19XR su soğutmalı Ev­ergreen® soğutma grubu, çevreye zarar vermeden üstün ver­imlilik sağlıyor. Sınıfında en yüksek verime sahip olan 19XR su soğutma grupları; artırılmış yüzey alanı, yüksek teknoloji borulama ve yüksek verimli mo­toruyla dikkat çekiyor. Hermetik sıkıştırma özelliği, modüler yapısı, pozitif basınçlı tasarımı ve yalıtımı, elektrik kutusu bağlanabilmesi gibi özel seçenekleri ile sektöründe öncü verimli cihazlar arasında yer alıyor. 

 Bina yönetim sistemi kapsamında tüm HVAC ekipmanları Carrier/Automated Logic marka kontrolörler ve WebCTRL yazılımı ile çalışıyor. Her türlü işletim sisteminde çalışabilen (Windows, Linux, MacOS vb.) WebCTRL yazılımı, hiçbir ek yazılım kurulumuna gerek kalmadan yalnızca bir tarayıcı (Internet Explorer, Safari, Chrome vb.) ile son kullanıcının sisteme müdahale etmesine imkan tanıyor. Sistemin geçmişteki arızalarını veya tepkilerini ise görsel olarak oynatıp-durdurma imkanı sağlayarak, işletme ve kontrol imkanını kolaylaştırıyor.

 KAYNAK: İnşaat&Yatırım399 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kayseri, Mobilyakent, Alarko Carrier,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kayseri Mobilyakent’te Gerçek Konfor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Avaza Kongre Merkezi, Kale-AquaSmart, coldwell, BizimMahalle, İzmirKemalpaşaOSB, HVY 1020, Komsan, İstanbul Yıldızı, Muammer Güler, BTM Cool Shingle, Hyundai, Kazan, Çiğli, GeberitTürkiye, Prof. Dr. Yeşilata, Rengin İnşaat, 3. UluslararasıYeşil Binalar Zirvesi, AVANCE Katı Meyve Sıkacağı, İzmir-Karşıyaka Eğitim, İbrahimBabacan, Nuri Ertokat, Derince Limanı, HatayBüyükşehirBelediyesi , StarLight® , “Her eve bir bahçe”, Torba Yasa Tasarısı, “Turkishceramics”, GBG 6 ve GBG 8 Profesyonel Taş Motoru, Yapıların Güçlendirilmesi, Hexagon serisi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.