Somfy’den Akıllı Termostat Teknolojisi; Evlerde Enerji Verimliliği | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Somfy’den Akıllı Termostat Teknolojisi; Evlerde Enerji Verimliliği
08 Agustos 2018, Carsamba 11:11:22
Somfy’den Akıllı Termostat Teknolojisi; Evlerde Enerji Verimliliği
Kışın yaklaşmasıyla ısınma, ev ve iş yerlerinde en önemli ihtiyaçlardan biri olarak öne çıkmaya başladı. Öte yandan teknolojinin gelişmesi ile birlikte soğuk günlerde hem ortamın ısısını hem de hayat konforunu yükseltecek çözümler bugün hayatımızda…
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin öncü markası Somfy’nin geliştirdiği Akıllı Termostat da bunlar arasında. Somfy Akıllı Termostat ile kullanıcılar şimdi ev ya da iş yerlerindeki kombilerini uzaktan kontrol edebiliyor. Ürünün akıllı telefon uygulaması sayesinde, ekstra bir kontrol ünitesine gerek kalmadan ısı seviyesini istedikleri senaryoya göre kendileri ayarlayabiliyor. Böylece kendi konfor alanlarını yarattıkları gibi ısınma giderlerinde de tasarruf sağlıyor. 

Eviniz istediğiniz sıcaklıkta…

Somfy akıllı termostatlar, birçok yerden ısıtma ve kombi markası ile uyumlu şekilde çalışıyor.  Kullanıcılar, sıcaklık ve nem kombinasyonu sayesinde yeni bir konfor seviyesi keşfediyor. Sıcaklık sensörü ve nem sensörü içeren ürün, hissedilen sıcaklığı; evinizdeki sıcaklık ve nem seviyesini hesaba katarak isteğinize en yakın seviyeye getiriyor.

Enerji tasarrufu sağlayın… 

Somfy tarafından geliştirilen Akıllı Termostat; evinizin enerji performansını, yaşadığınız bölgenin iklim koşullarını ve alışkanlıklarınızı analiz ediyor. Öte yandan akıllı telefon uygulamasından güncel enerji kullanımı da takip edilebiliyor. Kullanıcılar, kişiye özel sunulan öneriler ile enerji tüketimini kontrol ederek tasarruf sağlayabiliyor. Hatta evde açık bir pencere tespit edildiğinde termostat, ısıtma sistemini geçici olarak kapatarak boş yere yakıt harcanmasını da önleyebiliyor. 

Coğrafi konumlandırma özelliği…

Akıllı Termostat, kendini otomatik olarak sizin günlük programınıza da adapte ediyor. Evin sıcaklığını sizin günlük programınıza göre ayarlıyor, siz dışarıdayken evin sıcaklığını düşürerek tasarruf sağlıyor. Ayrıca; coğrafi konum özelliği aktifleştirilerek siz evden uzaklaştığınızda sıcaklığın düşmesi ve yaklaştığınızda tekrar yükselmesi de sağlanabiliyor. 

Yüksek enerji verimliliği… 

Eğer Somfy motorlu panjurlara sahipseniz, Akıllı Termostatınız ile daha fazla enerji verimliliği de sağlayabilirsiniz. TaHoma akıllı ev sistemi sayesinde, güneş sensörü ve panjurlar birbiriyle ilişkilendirilebiliyor. Böylece soğuk havalarda ev, güneş ışığı almaya başladığında panjurlarınız otomatik olarak açılarak doğal ısıdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı oluyor.

Ödüllü mobil uygulama… 

IFTTT servisi ve Amazon Alexa ile de uyumlu olan Somfy Akıllı Termostat, kolay kurulum ve kullanım özelliği ile de dikkat çekiyor. Kablolu ve kablosuz bağlantı seçenekleri de sunan ürünün akıllı telefon uygulaması ise CES 2018 İnovasyon Ödülleri’nde yazılım ve mobil uygulama kategorisinde ödül kazanmış bulunuyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım483 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Somfy Akıllı Termostat,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Somfy’den Akıllı Termostat Teknolojisi; Evlerde Enerji Verimliliği


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Global Magic Brands, Hasan Köse, GökhanErel, Düfo Boya, Ayvaz Bıçaklı Vanalar, FatihKıralMobilya, Hırka-i Şerif, GüvençÖzel, Bodrum Aveneu, Anahtar Seminerleri, Abdulkadir Akkuş, Mavi Baret İş Güvenliği Ödülleri, Chilled, KurtSeyitveŞura, BA Grup, 3 CRDI AURA (DİZEL), Enerji Toptan Satış, TEVİTÖL, Halil İbrahim Ayaşlı, Evra Group, İlhan Ersözlü, İSGAvrasya2016, İzzet Karaca, FOX, SabancıHolding, TOÇEV, bone, Özgür Altuğ, Stuart Shield, Ziraat Bankası Hamamönü Şubesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.