Çimsa 2017 İhracat Şampiyonları Arasında Yerini Aldı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Çimsa 2017 İhracat Şampiyonları Arasında Yerini Aldı
09 Agustos 2018, Persembe 10:48:41
Çimsa 2017 İhracat Şampiyonları Arasında Yerini Aldı
Çimsa, beyaz çimento ve özel ürünler alanında küresel piyasalardaki liderliğini ve Türkiye ekonomisine sağladığı katkıyı bir kez daha kanıtladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin 25. Olağan Genel Kurulu kapsamında düzenlenen İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde Çimsa, yaklaşık 103,8 milyon ABD Doları tutarındaki ihracatı ile çimento, cam, seramik ve toprak ürünleri sektörünün ilk üç firması arasında yer aldı. 

Türkiye çimento sektörünün global oyuncusu Çimsa, çimento, cam, seramik ve toprak ürünleri sektöründe gerçekleştirdiği başarılı ihracat performansı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ödüllendirilen şirketler arasında yerini aldı. Çimsa, 2017 yılında yaklaşık 103,8 milyon ABD Doları tutarında ihracat gerçekleştirdi.

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay ödül almak üzere katıldığı törende “Başarımızın bir göstergesi olarak şirketimize layık görülen bu ödülü tüm Çimsa ailesi adına teslim almaktan büyük mutluluk duyuyorum. 2017 yılı yurt içi piyasalardaki konumumuzu daha da güçlendirdiğimiz, küresel ölçekte ise özellikle beyaz çimento ve özel ürünler alanındaki liderliğimizi koruduğumuz bir yıl oldu. Toplam satışımızın %30’u seviyesinde gerçekleştirdiğimiz ihracat faaliyetlerimiz bize, dünya çapında güvenilir bir iş ortağı olduğumuzu gösteriyor” dedi. 

Geliştirilen katma değerli ürünleri yurt dışına ihraç ederek uluslararası platformlarda marka tanınırlığını artırmanın yanı sıra, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktan gurur duyduklarını belirten Özhatay, “Şirketimiz, dünyanın dört bir yanında 65’ten fazla ülkeye ihraç edilen ürünleriyle insan hayatına ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmaktadır. Türkiye’nin Sabancısı’ndan aldığımız güç ve vizyon doğrultusunda büyümemizi sürdürülebilir kılmak ve değişen dünya koşullarında iş ortaklarımızın farklılaşan ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek öncelikli hedefimizdir. Yurt dışında 7 terminalimiz, beyaz çimento ve özel ürünlerde 46 yıllık bilgi birikimimiz, etkin lojistik ağımız ve güçlü AR-GE yetkinliğimiz ile ülkemiz için değer yaratmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


1146 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Çimsa, TİM, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Çimsa 2017 İhracat Şampiyonları Arasında Yerini Aldı
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sudaki İzler", Gözlem, BengüÖner, GedizlerYapıEvre, Okmeydanı Hastanesi, Future Awards 2013, TBDY, Kale Endüstri Holding, Sofya, São Paulo, ‘‘Ortak Eğitim’’, 3R Design Factory, ATABİLGEAKAKonutları, IF Tasarım Ödülleri 2014, Workınn Hotel, Tedaş, Speed Matching, TPM ödülü , XPS yalıtım levhası, Umut Durbakayım, Renault, Nevzat Bayhan, Devrim Gümüşsoy, ZEVEAydınlatma, BTE, Verra Cadde, VitoJosephinoKoltuk, Alper Dalkılıç, NetworksGrup, Çevre Bakanlığı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.