WESTPARK Outlet’in iklimlendirmede tercihi FORM oldu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
WESTPARK Outlet’in iklimlendirmede tercihi FORM oldu
09 Agustos 2018, Persembe 11:18:19
WESTPARK Outlet’in iklimlendirmede tercihi FORM oldu
FORM Şirketler Grubu, başarılı bir projeye daha imza attı. İzmir Çevre Yolu üzerinde Bayraklı Tünelleri çıkışında konumlanan Westpark Outlet AVM’nin iklimlendirme ihtiyacı, CLIMATE MASTER ısı pompası ürünleri ile sağlanıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Tankar Gayrimenkul Yatırım'ın 240 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği, 155 mağazası ve Ege Bölgesi'nin ilk akvaryum projesinin yer aldığı  Westpark’ın  ortak alanlar ve  mağazalarının iklimlendirme ihtiyacı toplam soğutma kapasitesi 1,750 kW olan 140 adet CLIMATE MASTER su kaynaklı ısı pompası ile sağlanıyor. 

CLIMATE MASTER su kaynaklı ısı pompası, yenilikçi teknoloji ve akıllı tasarımı sayesinde yüksek verimli iklimlendirme sağlar. Amerikan menşeili CLIMATE MASTER su kaynaklı ısı pompaları, her mağazanın bağımsız olarak ve istediği sıcaklıkta ısıtma ve soğutma yapabilmesine imkan sağlamakta, her kullanıcı kendi cihazının kullanmış olduğu elektrik enerjisi bedelini ödediğinden sistem verimi ve tasarrufu mevcut sistemlere göre daha yüksek olmakta.

Sistemin en önemli özelliklerinden biri de tüm cihazların enerjilerini aynı loop (su çevriminde) içinde paylaştıklarından, ısıtma ve soğutmanı aynı anda yapıldığı zamanlarda sistem kendi içinde ısıgeri kazanımı yapıyor ve birbirlerinin enerjilerinden faydalanarak maksimum sistem verimi ile minimum enerji tüketiliyor. Mimari değişikliklere kolayca uyum sağlayabiliyor. Böylelikle diğer çalışan cihazların hiç etkilenmeden ünite değişimi ve ilavesi kolaylıkla yapılabiliyor. Sistemin bütünlüğü ve konforu bozulmamış oluyor.

Climate Master, kule-kazan destekli ve jeotermal uygulamalar alanında dünyanın bir numaralı ısı pompası üreticisi olarak dikkat çekiyor. Firma, Oklahoma City-USA’da faaliyet gösteriyor. Climate Master, ayrıca AHRI'nin performans belgelendirme programında yıllardır % 100 başarıya sahiptir. Climate Master Su Kaynaklı Isı Pompaları, hem soğutma hem ısıtma ihtiyacını bağımsız olarak aynı anda sağlar. Çevre dostu soğutucu akışkan kullanımı nedeniyle verimliliği yüksek ve çevreyi koruyan sistemlerdir.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


490 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Climate Master, FORM,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

WESTPARK Outlet’in iklimlendirmede tercihi FORM oldu


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
TualBahçekent, EBRD, TERRACE, Abdulkadir Özcan, Kadri Mert, WDU, Prof. Robert James Shiller, ÖzgülÖztürk, Light&Shade, Fidan Aslan Eroğlu, AkıllıŞehirlerKurultayı, Baumi, Aveo, DursunKutan, “Çelik Kapı Taş”, Gülyalı, TTM, Tagliabue, Yerli Enerji, Adapark, Millet Bahçesi , Can Tanrıyar, MOSFED, Bilgili Holding, DKYİnşaat, Tanju Özalpay, Re/max Piramit, Koray Tuncer, 1 ocak 2012, Celal Toprak,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.