Borusan Cat’in üçüncü Revizyon Merkezi Ankara’da | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Borusan Cat’in üçüncü Revizyon Merkezi Ankara’da
10 Agustos 2018, Cuma 10:50:04
Borusan Cat’in üçüncü Revizyon Merkezi Ankara’da
Borusan Cat iş makinalarının komple bakım ve servislerinin yanı sıra komponent yenilemesi yapılan Revizyon Merkezleri’nin üçüncüsünü Ankara’da hizmete sundu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İş makinaları sektörünün lider kuruluşu Borusan Cat yatırımlarına devam ediyor. Borusan Cat hizmet ve servis kalitesini, müşteri memnuniyetini yepyeni boyutlara taşıyan Revizyon Merkezleri’nin üçüncüsünü Ankara’da hizmete soktu. 8 Ağustos 2018’de açılan tesis 4000 m² toplam kapalı servis alanı, 2000 m² kapalı depo alanı ve 3500 m² servis açık alanına sahip. Servis ve depo alanında 100 çalışan görev yapıyor. 

İş makinaları ikinci ömürlerini kazanıyor

Borusan Cat’in daha önce Kazakistan’ın Karaganda bölgesinde ve Gebze’de hizmete aldığı Revizyon Merkezleri’nde müşterilere hızlı, kaliteli ve uygun alternatif çözümler sunuluyor. Komple bir çözüm tesisi olan merkezlerde motordan şanzımana, hidrolik komponent revizyonları ve makina onarımlarına kadar birçok hizmet gerçekleştiriliyor ve revizyon maliyeti ile zamanı asgari düzeye indiriliyor. Caterpillar’in sertifikalı makine yenileme programı kapsamında müşterilerin makinaları orijinaline uygun şekilde yenileniyor. Bu tesislerde ikinci bir ömür kazanan komponentler ve makinalar ile çevreye ve ülke ekonomisine katkı sağlanıyor, değer katılıyor. Tesislerin ileri teknolojisi, kapsamlı ve geniş teknik kapasitesi sayesinde müşteri beklentileri karşılanıyor.

Revizyon Merkezi’nde uygulanan yenileştirme işlemleri sayesinde yedek parça sarfiyatı asgari düzeye inerken oluşabilecek hurda miktarı da azalıyor. İş makinaları üretildikten sonra Caterpillar sürekli olarak onların performansını iyileştiren modifikasyonlar geliştiriyor. Bu modifikasyonların bazıları iş makinası satıldıktan sonra yayınlanabiliyor. Revizyon Merkezi’nde yenilenen her komponent ve makina için öncelikle yayınlanmış üretici modifikasyonları kontrol edilerek uygulanıyor. Böylece Merkez’de yenilenen ürün yenisinden daha güncel ve iyi performans sergileyebiliyor.

“Müşterilerimizin uzun vadeli iş ortağı olmayı hedefliyoruz”

Yeni Revizyon Merkezi’nin açılışında bir konuşma yapan Borusan Cat Türkiye Genel Müdürü Fuat Murat şunları söyledi: "Borusan Cat bugün Türkiye’de ve faaliyette bulunduğu diğer pazarlardaki güçlü konumunu sadece iş makinası satarak değil, satış sırasında ve sonrasında sunduğu komple servis ve hizmet anlayışı ile kazanmıştır. Biz müşterilerimiz için değer yaratan uzun vadeli iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Revizyon Merkezlerimiz de bu yaklaşımımızın temelini oluşturuyor. Kazakistan’da kurmuş olduğumuz Revizyon Merkezimiz Caterpillar bünyesindeki benzer tesisler içinde dünya çapında ikinci sırada yer alıyor. Bu merkezde geliştirilen uygulamalar Cat ile paylaşılıyor ve yapılan değerlendirmeden sonra diğer ülkelerdeki Cat temsilcilerinin de uygulaması için özel bir platformda yayınlanıyor. Bu başarıyı Ankara’daki merkezimizde de tekrarlamayı amaçlıyoruz. Tesislerimize 2018 yılından başlayarak gelecek 3 yıl içinde yaklaşık 2,5 milyon Euro yatırım yapacağız.”

Fuat Murat Revizyon Merkezi’nin yarattığı değerle ilgili olarak şöyle konuştu: “Bu yenileştirme süreci şirketimize ve ülkemize maliyet tasarrufu ve yurtdışına daha az dövizin çıkmasını sağlamakta hem de ürün döngüsünü arttırdığı için çevreye katkı yapmaktadır. Konunun parasal boyutuna bakıldığında iş makinalarının orijinal parçalarının yurt dışından geldiği gerçeğinden hareket edersek, buraya ödenen dövizin yaklaşık % 40’nın ülke olarak tasarruf edileceği gerçeği ortaya çıkmaktadır.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım1350 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Borusan, Cat, Ankara,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Borusan Cat’in üçüncü Revizyon Merkezi Ankara’da


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
MuratBoz, Weber Dış Cephe Kaplamaları , Oliver Dörschuck, Larus Palas, Bolu Highway AVM, Taurus AVM, Spor Okulu, Orbeos, Kässbohrer, CIS, İsolutıons Günleri, Coreline Downlight, Anadolu, Woolmark Platinum Care, Nşehir, EA İnşaat, “Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Müteahhidi”, Arınç, iF Design Award, Mehmet Sönmez, loft daireler, viko, Enerj, TIRSAN Treyler A.Ş, iFDesignAwards, Turquality belgesi, Keşfetteam, AhmetSan, Abdullah Kutlu, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.