Legrand aydınlatma yönetimleriyle enerji tasarrufunda maksimum verim sağlıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Legrand aydınlatma yönetimleriyle enerji tasarrufunda maksimum verim sağlıyor
10 Agustos 2018, Cuma 11:52:47
Legrand aydınlatma yönetimleriyle enerji tasarrufunda maksimum verim sağlıyor
Bina elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler geliştiren Legrand, kullanıcılarına sunduğu çözüm önerileriyle sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam ediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bina elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler geliştiren Legrand, kullanıcılarına sunduğu çözüm önerileriyle sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam ediyor. Legrand inovasyonunun yansıması olan aydınlatma yönetimi; ortamdaki hareket varlığına göre aydınlatma süresini ayarlama prensibiyle çalışıyor ve enerji tasarrufuna destek oluyor.

Legrand, sürdürülebilir dünyaya katkı sağlayan inovatif ürünleriyle yaşam alanlarında yer almaya devam ediyor. Harekete göre aydınlık seviyesi ayarlayan aydınlatma yönetimleriyle Legrand, gereksiz ışık tüketimini engelleyerek enerjiden tasarruf sağlıyor.

Algılama türüne ve uygulama alanına göre sunduğu iki farklı çözüm önerisiyle her yaşam alanına uyum sağlayan Legrand aydınlatma yönetimi, EN 15193 standardına göre kullanıcısının yüzde 60 tasarruf sağlamasına yardımcı oluyor. Bağımsız çözümler ve BUS I SCS çözümleri olarak ikiye ayrılan aydınlatma yönetimi için kullanılan sensörlerin en iyi sonucu vermesi için ise lokasyon önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca varlık ve yokluk aktivitesi, duvar, kapı ve pencerelerin yerleşimi, mekanın doğal ışıktan yararlanma durumu, ve mekanın içerisindeki eşyaların dekorasyonu da aydınlatma yönetiminin seçimi konusunda önem arz eden unsurlardan birkaçını oluşturuyor.

Ortamdaki ışık seviyesine göre aydınlatmayı kontrol edebiliyor

Aydınlatma yönetimlerini oluşturan bir diğer unsur olan hareket sensörleri, doğal ışık kaynağının olduğu ve/veya olmadığı yerlerde de rahatlıkla kullanılıyor. Ortamdaki ışık seviyesine göre aydınlatmayı kontrol eden bu sensörler, ofisler için uygun seçeneklerden biri oluyor. Varlık (occupancy) ve yokluk (vacancy) modlarında çalışabilen sensörler konfigürasyon cihazlarıyla da rahatlıkla ayarlanabiliyor. HVAC çıkışı ve perde panjur kontrolü sağlayan aydınlatma yönetimleri, legrand güvencesiyle kullanıcısıyla buluşuyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım1467 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Legrand,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Legrand aydınlatma yönetimleriyle enerji tasarrufunda maksimum verim sağlıyor


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Tolga ÇınarKız Meslek Lisesi, Murat Karaçay, Torunlar, Coverings 2015, Serhan Acar, Notte IonFresh, GROHE Live Center Barcelon, AktifGroupYönetimBinası, Trend Life, ISK-SODEX 2018, FazPuan, Ceylan Karavil Park, Emlak Reklam ve Araştırma Kursu, Siirt Merkez, Volvo Trucks , Enerji Sektöründe En İyi Marka Kimliği, AZERİ doğalgazı, Lectus, Ralf Christian, Gözde Yapı, Mevlüt ÖZGÜ, Ankara-Konya YHT, Bahadır Kul Architects, Doç. Dr.Feyzullah Yetgin, Akfen GYO Genel Müdürü Vedat Tural, hazır ofis, Assan Demir, Ebru Dildar Edin, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Hami Projesi, İstanbul 3. Havalimanı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.