İki ünlü markadan İstanbul’un göbeğine yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İki ünlü markadan İstanbul’un göbeğine yatırım
03 Eylul 2018, Pazartesi 15:10:17
İki ünlü markadan İstanbul’un göbeğine yatırım
Çalık Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Taksim 360 projesinde teslime sayılı günler kalırken, ünlü markalarla sözleşme imzaladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Sözleşme yapılan isimlerden biri, 15,3 milyar dolarlık marka değeriyle dünyanın en değerli iki lüks markasından biri olarak kabul edilen Hermès’in beşinci kuşak yöneticisi Simon Xavier Guerrand-Hermès. Son dört ayda ikinci kez gelip incelediği Taksim 360 projesinden etkilendiğini belirten Simon Xavier Guerrand-Hermès, son İstanbul ziyaretinden Taksim 360 projesinden ev alarak döndü.

XAVİER Hermès, ayrıca projenin tamamlanmasından sonra Hermès’in bölgede mağaza açması için iyi niyet anlaşması da imzaladı. Çalık Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mert Çalık, Türkiye’nin Paris eski Büyükelçisi Hakkı Akil’in de hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Hermès, “İlk ziyaretimden sonra dünyanın başka metropollerinde başka projeleri de inceledim. İstanbul’da keyifli ve konforlu bir yaşam sürmek mümkün. Bu nedenle ev satın almaya karar verdim” dedi.

Xavier Hermès’in imza attığı günlerde, yine dev projenin müşterileri arasına giren bir diğer önemli isim de yine bir Fransız dünya markası oldu. Fransız mutfağını dünyaya yayan ve ‘Şeflerin Şefi’ olarak bilinen, 3 farklı şehirde 3 ayrı restoranı 3 Michelin yıldızına sahip Alain Ducasse da Taksim 360 ziyaretinin ardından proje içinde bir restoran açmaya karar verdiğini açıkladı.

RESTORAN AÇTIĞI 8’İNCİ ÜLKE

Paris’ten Tokyo’ya Alain Ducasse restoranlarının global yatırımcısı konumunda bulunan Amerikalı iş adamı NJK Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Kazeminy de yakın arkadaşı Hermès’in patronu Xavier Hermès ile birlikte Taksim 360 satış ofisini ziyaret etti. Taksim 360’ın merkezinde yer alacak Alain Ducasse restoranı için imza atan Kazeminy, Türkiye pazarına girmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

KAYNAK: Hürriyet2166 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Çalık Gayrimenkul, Mert Çalık, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İki ünlü markadan İstanbul’un göbeğine yatırım


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Khumus, Ahmet Karaca, F-Digital, Marka, Markalı Konutlar, The Istanbul Veliefendi Konut/Residence, Emlak Sektörü, Mustafa Denizli, Mars 19, Ayhan, Altoon Partners , MOM Yapı, Neksan, Marmara Adası, Toskana Vadisi, TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın, İder Mobilya Esse Nepal , RönesansEnerji , Gold Partner, UluslararasıAntalyaÜniversitesi , FortGreeneKilisesi, Ali İhsan Sağlamkaya, Ankara Sky Tower, “Şehirlerin Dönüşümü” , JPO, WE Haliç, Seha Şelale Park, Sinpaş AquaCity, Shopping Fest, Berker,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.