İMİB 52 Türk doğal taş firmasıyla İtalya’da | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İMİB 52 Türk doğal taş firmasıyla İtalya’da
03 Eylul 2018, Pazartesi 15:23:50
İMİB 52 Türk doğal taş firmasıyla İtalya’da
Türk doğal taş sektörü İtalya’ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor!
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bu yıl 26 – 29 Eylül 2018 tarihleri arasında İtalya’nın Verona şehrinde 53. kez düzenlenecek Marmomac 2018 Doğal Taş Fuarı’na Türkiye’den 52 farklı sektör temsilcisi katılmaya hazırlanıyor. Sektörün ihracat hedefleri noktasında İtalya pazarının önemli bir rol üstelendiğini söyleyen İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Başkanı Aydın Dinçer, fuar kapsamında dünyanın farklı noktalarından gelen sektör temsilcileriyle bir araya gelme fırsatı yakaladıklarını söyledi.

Türkiye ekonomisi açısından stratejik öneme sahip olan madencilik sektörünün hak ettiği yere gelmesi için maksimum seviyede çalışan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) Başkanı Aydın Dinçer, 26 – 29 Eylül 2018 tarihleri arasında İMİB’in 9’uncu kez milli katılım organizasyonu düzenleyeceği “Marmomac 2018 International Exhibition of Design and Technology” Doğal Taş Fuarı’na 52 Türk doğal taş sektörü firmasıyla çıkarma yapmaya hazırlandıklarını söyledi. 

Dinçer: Hedeflerimizde yeni pazarlar var

Fuar kapsamında dünyanın farklı noktalarından gelen sektör temsilcileriyle bir araya gelme fırsatı yakaladıklarının altını çizen Dinçer, fuarın dünyanın en büyük doğal taş fuarı olarak kabul gördüğünü belirtti. Hedeflerinde yeni pazarlar olduğunu aktaran Dinçer, rakamlar incelendiğinde mevcut pazarlardaki paylarını artırmak ve yeni pazarlara ulaşmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarının altını çizdi.  Dinçer, “Aslına bakarsanız fuar, dünyada her kategori ve segmentte ithalatçı ve üreticinin buluştuğu bir platform niteliğindedir. Bu nedenle Türk doğal taş sektörü geçen yıl ulaştığı 2,04 milyar dolarlık ihracatını bu yıl bir üst skalaya taşımak istiyor. Bunun için İtalya pazarı ve fuarı çok önemli. Her yıl milli katılım organizasyonu sayesinde dünya doğal taş sektörü için önem arz eden İtalya pazarına direkt erişim sağlamanın ötesinde yeni ve büyük alıcılarla dirsek teması kurma fırsatı yakalıyoruz. Dolayısıyla 2023 yılı hedeflerimize ulaşmamız noktasında Marmomac 2018 Doğal Taş Fuarı önemli bir parametre” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


926 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İMİB, Aydın Dinçer, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İMİB 52 Türk doğal taş firmasıyla İtalya’da


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
DengeTowers , AmerikanSiding, Sinan Ak, CemalEmden, F-Gaz Belgesi, LejantMimarlık, Teksu A.Ş, SofaLoca, Şakir Güntürkün, Güneş Sensörleri, Faruk Aksoy, Green Office Programı, Paris-Rue Saint Honoré, Milas-Bodrum, GfK, HermesCreativeAwards, Evviva Yaşam Merkezi projesi, PwC Türkiye, ECE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, İsaias Afwerki, Samsun Towers, Rahşan Tan, Honeywell Türkiye, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, WorkLand, Brüt Araç Ağırlığı, Renault Premium, Emlak Kredi Blokları , Design Week, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.