Çukurova'da konut fiyatlarında indirim | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Çukurova'da konut fiyatlarında indirim
11 Eylul 2018, SALI 10:47:49
Çukurova'da konut fiyatlarında indirim
Adana ve Mersin’de faaliyet gösteren müteahhit dernekleri, üye firmalar tarafından yapılan konutların fiyatlarında yüzde 10 indirime gitme kararı aldıklarını bildirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

MERSİN Yapı Müteahhitleri Derneğinden (MERYAP) yapılan yazılı açıklamaya göre, MERYAP Başkanı Nesim Ekinci ve Yönetim Kurulu üyeleri Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Nadir Vurankaya'yı ziyaret etti. 

Vurankaya ziyarette, iki derneğin birlikte hareket etme kararı aldığını, bu kapsamda üye firmaların konut fiyatlarında yüzde 10 indirime gideceğini kaydetti. 

Gerek banka kredileri gerek bireysel ve yapı müteahhitleri derneği aracılığı ile yapılan indirimli anlaşmalar ve gerekse firma bünyesinde tüketicilere yüzde 0,98-1,3 faiz oranı ve 30-60 ay vade seçenekleri sunacaklarını ifade eden Vurankaya, kar oranlarından fedakarlık yapmayan tüm firmaların uyarılacağını, aynı tutumlara devam edenlerle ise çalışılmayacağını vurguladı. 

Vurankaya, müteahhitleri en çok zorlayan durumlardan birinin de arsa maliyetleri olduğunu belirterek, yeni yapılacak arsa anlaşmalarında inşaat yapım sözleşmelerindeki oranların ortalama yüzde 10-20 puan aşağı çekilmesi kararı aldıklarını duyurdu.  MERYAP Başkanı Ekinci de dövizdeki kur atakları nedeniyle maliyetlerde yaşanan artışın inşaat sektörünü etkilediğini belirtti.  Sektöre malzeme sağlayan firmaların ürünleri ellerinde tutarak spekülasyon yaptıklarını ve 6 ay öncesinden yapılan anlaşmalara dahi uyulmayarak malzeme temininde sıkıntı yaşattıklarını iddia eden Ekinci, bu firmalarla birlikte çalışmama konusunda AYAMDER ile ortak paydada buluştuklarını kaydetti. 

Ekinci, konut fiyatlarında indirim yapılmasını kararlaştırdıklarını, tüketicilere sunacakları imkanla piyasalardaki durgunluğu canlandırmayı hedeflediklerini belirtti.

KAYNAK: Hürriyet653 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Çukurova, Adana, Mersin, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Çukurova'da konut fiyatlarında indirim
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
home-ofis, VarlıbaşAVM, Hulusi Mengü, Ofisim İstanbul, FIRIN, ODE Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Serhan Bulut, KayseriTalasBelediyesi, Alper AYTAÇ, Medipol Üniversitesi, Atatürk Baraj Gölü, Genç Boya, MİNT, Meribel Unique Hotels, sanayici, Selahattin Kurumahmut, Mandarin Group, CKYİnşaat, OSBBölgeMüdürlüğü, EskidjiGayrimenkul, Mesut Güleroğlu, RenovaGroup, GC Mimarlık, siemens, InterContinental Hotels Group, KYK Yapı, Almanya Hochschule Ostwestfalen-Lippe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ulrich Knaack, Kuşadası, Özgür Yalçın, Happy D.2 serisi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.