Çukurova'da konut fiyatlarında indirim | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
Çukurova'da konut fiyatlarında indirim
11 Eylul 2018, SALI 10:47:49
Çukurova'da konut fiyatlarında indirim
Adana ve Mersin’de faaliyet gösteren müteahhit dernekleri, üye firmalar tarafından yapılan konutların fiyatlarında yüzde 10 indirime gitme kararı aldıklarını bildirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

MERSİN Yapı Müteahhitleri Derneğinden (MERYAP) yapılan yazılı açıklamaya göre, MERYAP Başkanı Nesim Ekinci ve Yönetim Kurulu üyeleri Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Nadir Vurankaya'yı ziyaret etti. 

Vurankaya ziyarette, iki derneğin birlikte hareket etme kararı aldığını, bu kapsamda üye firmaların konut fiyatlarında yüzde 10 indirime gideceğini kaydetti. 

Gerek banka kredileri gerek bireysel ve yapı müteahhitleri derneği aracılığı ile yapılan indirimli anlaşmalar ve gerekse firma bünyesinde tüketicilere yüzde 0,98-1,3 faiz oranı ve 30-60 ay vade seçenekleri sunacaklarını ifade eden Vurankaya, kar oranlarından fedakarlık yapmayan tüm firmaların uyarılacağını, aynı tutumlara devam edenlerle ise çalışılmayacağını vurguladı. 

Vurankaya, müteahhitleri en çok zorlayan durumlardan birinin de arsa maliyetleri olduğunu belirterek, yeni yapılacak arsa anlaşmalarında inşaat yapım sözleşmelerindeki oranların ortalama yüzde 10-20 puan aşağı çekilmesi kararı aldıklarını duyurdu.  MERYAP Başkanı Ekinci de dövizdeki kur atakları nedeniyle maliyetlerde yaşanan artışın inşaat sektörünü etkilediğini belirtti.  Sektöre malzeme sağlayan firmaların ürünleri ellerinde tutarak spekülasyon yaptıklarını ve 6 ay öncesinden yapılan anlaşmalara dahi uyulmayarak malzeme temininde sıkıntı yaşattıklarını iddia eden Ekinci, bu firmalarla birlikte çalışmama konusunda AYAMDER ile ortak paydada buluştuklarını kaydetti. 

Ekinci, konut fiyatlarında indirim yapılmasını kararlaştırdıklarını, tüketicilere sunacakları imkanla piyasalardaki durgunluğu canlandırmayı hedeflediklerini belirtti.

KAYNAK: Hürriyet706 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Çukurova, Adana, Mersin, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Çukurova'da konut fiyatlarında indirim 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Olimpia Splendid Secco, DYO Boya, Özgül Holding, Elit Pipe, DedemanGrubu, CaddeliHayat, FM Expo 2018, 5. Uluslar arası İnşaatta Kalite Zirvesi, Bursa Endüstri Zirvesi Fuarları, Keten Haliç Projesi, Mustafa Laçin, AliSamiAydın, My Towerland Ataşehir, SeçimGrup, MEtin Tarakçı, Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi, İl Jandarma, Harran, Erzincan, Efes Plaza İş, Google Play Store, Ercan Şenyurt, 1.200kW 690V IP54 ATV61, Özyurtlar Holding, BYZ Garage AVM, %65, 2017, Mars19 Apartments, GYODER Zirvesi, Modern ve Cozy stüdyo,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.