Marshall’dan misafir yatak odaları için yaratıcı fikirler, farklı seçenekler | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Marshall’dan misafir yatak odaları için yaratıcı fikirler, farklı seçenekler
12 Eylul 2018, Carsamba 14:56:16
Marshall’dan misafir yatak odaları için yaratıcı fikirler, farklı seçenekler
Sadeliği sevenler bir rengin farklı tonlarını, canlı bir havayı tercih edenler sarı tonlarını, misafir yatak odası küçük olanlar ise genişlik algısı yaratan tavanı duvar renginin en açık tonunda boyama yöntemini uygulayabilirler.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Arkadaşlar ve akrabalar için hazır tutulan misafir yatak odaları, farklı kişiler tarafından kullanılan mekanlar. Bu nedenle de her türlü zevke ve zamana uyum sağlayabilecek bir alan oluşturmak oldukça önemli. “Renklendir Hayatı” sloganıyla mekanlara ve hayata renk katmaya devam eden Marshall, misafir yatak odalarında yenilik isteyenler için birkaç seçenek öneriyor.

Renk, misafirlerinizi evinde hissettirmenin en kolay yoludur. Misafir yatak odalarını renk tonunu seçerken sadeliği tercih edenler ve samimi bir alan oluşturmayı amaçlayanlar akıllıca bir renk oyunu oynamak için, bir renk ailesinden iki veya üç renk tonunu birlikte kullanabilirler. Örneğin Marshall’ın yeni renk koleksiyonundan Karadeniz, Açık Deniz ve Mor Salkım rengi birlikte kullanılabilir. Nötrleri sevenler ise kalay gibi daha koyu bir gri ile, Meteor, Dantel ve Mermer Tozu renkleri ile eşleştirebilirler. Misafir yatak odalarında sıcak ve göz kamaştırıcı bir görünüm için ise pırıl pırıl, ışıltılı sarı tonlarını harmanlamak yeterli. Bal Arısı, Şampanya ve Sabah Güneşi gibi altın sarısı tonları ile geleneksel bir his oluşturmak mümkün. Daha modern bir görünüm için alev ve nar gibi narenciye sarısı tonları tercih edilebilir.

 Renkleri kullanarak genişlik algısı yaratmak çok kolay

Misafir yatak odası küçükse, bu odada akıllıca bir renk uyumu ile genişlik algısı yaratmak da mümkün. Renk spektrumunun daha soğuk kenarındaki yumuşak renk tonları, küçük alanlar için en iyi seçimdir. Duvarlar için Derya, Ceviz Yeşili, Fildişi veya canlı beyaz gibi renkler seçilebilir. Bunlar ilk anda odanın daha geniş görünmesini sağlar. Seçilen duvar renginin farklı tonlarını tavanda kullanmak ise odanın sınırlarının ortadan kalkmış gibi görünmesini sağlar ve bir genişlik algısı oluşur. Duvarlar en koyu tonlarla boyamak ve boyama işini tavanda en açık tonlarla bitirmek etkiyi daha da artırır.

Yin ve yang

Misafir yatak odasını aksesuarlarla donatırken, farklı desenleri ve yüzeyleri karıştırarak görsel kontrastlar oluşturmak da farklı bir hava yaratır. Yatak üzerindeki yünlü kumaşlarla katmanlı olarak kullanıldığında ipek kumaşlar muhteşem bir görüntü oluşturur. Güzel bir tablo, taze çiçeklerle donatılmış bir vazo veya çerçeveli bir fotoğraf gibi birkaç kişisel dokunuş, beklenmedik ziyaretçileriniz bile gelse, odanın her zaman misafirler için hazır olmasını sağlar. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım2226 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Marshall,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Marshall’dan misafir yatak odaları için yaratıcı fikirler, farklı seçenekler
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Mesut Nurdoğan, EgeYapı, İMO, Meriç Bebitoğlu, FairmontQuasarİstanbul, Ağrı Dağı, RüyaPrestijResidence, CemYılmaz, EU Ecolabel, Arnavutköy, CMLKK, İnovatif ve Çevreci Çözümler, August Jasmund, GOPSİAD, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe, Paul Riley, Gökay Atilla Bostan, Elektrik Santralleri , Türk İnşaat Sektöründe Plastik Kullanımı 2012, Fi Yapı Grubu, VadiyakaBaşakşehir , Semerkand Yapı, Gökhan Altuğ, BakyapıİstanbulPrestijPark , AcarBluRezidans, 5 Milyon Konut, Mürdüm, Kömür, Faruk Eczacıbaşı, İstanbulGayrimenkulFuarıveArapTürkZirvesi ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.