Prysmian Kablo’dan sektöre bir ilk daha Türkiye’nin ilk online kablo eğitimi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
Prysmian Kablo’dan sektöre bir ilk daha Türkiye’nin ilk online kablo eğitimi
13 Eylul 2018, Persembe 16:36:09
Prysmian Kablo’dan sektöre bir ilk daha Türkiye’nin ilk online kablo eğitimi
Türk kablo sektörünün öncü firması Prysmian Kablo, 2015 yılında Türk kablo sektörüne sunduğu online kablo eğitiminde 2018 yılı içerisinde, Ağustos ayı sonuna kadar 1528 kişiye ulaştı. Prysmian Kablo, Türk kablo sektöründe bir ilk olan ve ücretsiz olarak sunduğu eğitim ile geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, kablo sektöründe çalışanların bilgi seviyesini yükseltmek amacıyla 2015 yılında online eğitim projesini hayata geçirdi. Kablonun hayatımızdaki önemini gerçekleştirdiği eğitim projesiyle aktaran Prysmian Kablo, sektör dışındaki kişilerin de bilinçlenmesine yardımcı oluyor. 

Online Kablo Eğitimi, kablolar hakkında temel bilgiler, kabloların uygulama alanları, malzeme teknolojileri, genel kablo yapısı, yangın performans testleri, kablo ve makara kullanımı, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) ve fiber optik kablolar olmak üzere 8 modülden ve bir sınavdan oluşuyor. Sınavda başarılı olan katılımcılar, eğitim sonrasında katılım belgesi almaya hak kazanıyor. 

Başarı eğitimle doğru orantılı 

Prysmian Kablo olarak öğrenim ve eğitimle birlikte, mesleki gelişim fırsatları sunduklarını belirten Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu ‘‘2012 yılından itibaren sürdürdüğümüz “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir...” girişimimiz kapsamında Türkiye’de ve yurtdışında yaklaşık 4000 kişiye birebir ulaştık. Prysmian Kablo olarak başarının kaliteli insan kaynağı yetiştirme ile doğru orantılı olduğunu düşünüyoruz. Teknolojinin her konuda çözüm ortağı olarak önümüze çıktığı bu dönemde, internet ile en uzak noktaya bilgi ulaştırabilmek, onlarla sektördeki gelişmeleri paylaşabilmek, ürünlerimiz ve yeni teknolojiler hakkında bilgiler verebilmek ve kablolar hakkındaki bilgi seviyelerini biraz olsun artırabilmek bizler için gurur verici. Henüz eğitime katılmamış kişileri de, zaman ayırıp kendileri için çok yararlı olacağını düşündüğümüz bu eğitime katılmaya davet ediyoruz” dedi. 

Online Kablo Eğitimi’ne; öğrenciler, akademisyenler, öğretmenler, elektrik mühendisleri, elektrik teknisyenleri, elektrik teknikerleri, proje tasarımcıları ve distribütörler başta olmak üzere çok geniş bir kitle, dilediği zaman www.prysmiangroup.com.tr  adresinden ücretsiz olarak katılabiliyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


645 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Prysmian Kablo, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Prysmian Kablo’dan sektöre bir ilk daha Türkiye’nin ilk online kablo eğitimi


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Uzertaş, Sumahan On The Water, CecilieManz, Otonomi, MESAAnkara, Eskişehir mağazası, GWS 15-125 CIE , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş, Orkide, SinopNükleerSantraller, Cityscape, Godiva, Selimiye, bilim merkezi, Yatırım Teşvik Belgesi, Piyalepaşaİstanbul, Uğur Soğutma, SolarPowerEurope, Lütfü Uluğ, Mehmet Ali Söğüt , 3DLocationEarth.com, Mustafa Laçin, KelebekMobilya, İstanbulGayrimenkulFuarıveArapTürkZirvesi , ArtıDeneyim, Pietra Pienza, CRS3 , İşçi sağlığı, köy, Aynex Fuarcılık,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.