Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor
14 Eylul 2018, Cuma 11:28:00
Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor
Filli Boya’nın engelsiz yaşama katkı vizyonuyla sponsorluğunu üstlendiği, ünlü ressam Hülya Düzenli’nin “İNFOGRAFİK – YAŞAM” 11 Ekim 2018 tarihinde Galeri ARK’ta açılıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Filli Boya’nın engelsiz yaşama katkı vizyonuyla sponsorluğunu üstlendiği, ünlü ressam Hülya Düzenli’nin “İNFOGRAFİK – YAŞAM” 11 Ekim 2018 tarihinde Galeri ARK’ta açılıyor. Görme engellilerin renkleri algılamasına imkan veren özel resim çalışmalarından oluşan sergi, görme engelli olmayı yalnız fiziksel olarak değil kavramsal olarak da ele alıyor. Sergide görme engelli bireyler renkleri ve desenleri üç boyutlu imgeler yardımı ile kendi zihinlerinde canlandırabiliyor.

Kaliteli ürünleri ve çok çeşitli renk seçenekleri ile yaşam alanlarında estetik standartları yükselten Filli Boya, renkleri kullanarak insan hayatını güzelleştirmeye yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Renklerin çocuklar üzerindeki etkilerini anlatan ve önerilerde bulunan Türkiye’nin psikolog desteği ile hazırlanmış ilk renk kartelası olan ‘’ Çocuklarda Renk Etkisi ‘’ni çıkaran Filli Boya, renklerin öğrenci ve öğretmenlerin psikolojisine olumlu yansımasından yararlanarak eğitimdeki verimliliği artırmak amacıyla geçen yıl on bir ilimizde okullarda yürütülen “Okullarda Renk Etkisi” projesini hayata geçirdi. Renklerin hem fiziki hem ruhsal etkileri üzerine çalışmalar yapan Filli Boya, bu kez görme engellilerin renkleri resim sanatını ile algılamasını sağlayan ressam Hülya Düzenli’nin İnfografik-Yaşam resim sergisinin sponsorluğunu üstlendi.

Filli Boya’nın görme engelli olma ve renk algısı üzerine ressam Hülya Düzenli ile birlikte geliştirdiği İnfografik – Yaşam resim sergisi. 11 Ekim 2018 tarihinde Galeri ARK’ta “dokunarak anlamak” isteyen sanat severleri bekliyor.

Sanatçı Hülya Düzenli bu özel resim sergisi ile ilgili olarak; “Yaşam insanoğlu için bir ödül gibidir. Bu değerli ödül, tüm zamanlar için kısa, insanın ömrü için uzundur. Kelebek gibidir hayatımız.Anlatım biçimi grafikleri yaşamımızın vazgeçilmezleri oldular. Kızdın mı, beğendin mi, anlamadın mı, sorun mu var, hayret mi ettin, üzüldün mü, uzakta mısın… Bir konuda bilgilenmek mi istiyorsun hemen bir şema iki çizim belki üç kelime işte oldu da bitti…

Kolaycılıkla, derinlik arasındaki uçurumun alabildiğine açıldığı bir çağda yaşıyoruz. Bir kelebek kadar kısa yaşayacak olsak da yaşam; üç beş emoji ile birkaç boya darbesiyle geçmiyor.Kelebeğin onuruna yakışan; körleşmeden okuyarak, duyarak, koklayarak, dokunarak ve hissederek yaşamaktır.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 380 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Filli Boya, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
BüyükşehirBelediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü, Kale-Smart Yıkama Sistemli Asma Klozet, BTM Optigreen, DoğuşGrubu, Sayka Mimarlık, Virgil Profeanu, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Indesit Company Türkiye Genel Müdürlüğü, endeksa.com, BasınEkspres, Adabank, Hansgrohe, Forum, IF Tasarım Ödülü, Roof, zmir Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, ERATürkiyeGayrimenkul, A Place in The Sun Life, Kültürel Süreklilik Aracı Olarak Mimarlık, Duravit Salone del Mobile, "Kişiel Kullanıcı Deneyimi” , IC Yatırım Holding, Özyeğin Vakfı, Tübitak - UME, Dekar DK, İSO İkinci 500, Bizimevler 6,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.