Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor
14 Eylul 2018, Cuma 11:28:00
Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor
Filli Boya’nın engelsiz yaşama katkı vizyonuyla sponsorluğunu üstlendiği, ünlü ressam Hülya Düzenli’nin “İNFOGRAFİK – YAŞAM” 11 Ekim 2018 tarihinde Galeri ARK’ta açılıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Filli Boya’nın engelsiz yaşama katkı vizyonuyla sponsorluğunu üstlendiği, ünlü ressam Hülya Düzenli’nin “İNFOGRAFİK – YAŞAM” 11 Ekim 2018 tarihinde Galeri ARK’ta açılıyor. Görme engellilerin renkleri algılamasına imkan veren özel resim çalışmalarından oluşan sergi, görme engelli olmayı yalnız fiziksel olarak değil kavramsal olarak da ele alıyor. Sergide görme engelli bireyler renkleri ve desenleri üç boyutlu imgeler yardımı ile kendi zihinlerinde canlandırabiliyor.

Kaliteli ürünleri ve çok çeşitli renk seçenekleri ile yaşam alanlarında estetik standartları yükselten Filli Boya, renkleri kullanarak insan hayatını güzelleştirmeye yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Renklerin çocuklar üzerindeki etkilerini anlatan ve önerilerde bulunan Türkiye’nin psikolog desteği ile hazırlanmış ilk renk kartelası olan ‘’ Çocuklarda Renk Etkisi ‘’ni çıkaran Filli Boya, renklerin öğrenci ve öğretmenlerin psikolojisine olumlu yansımasından yararlanarak eğitimdeki verimliliği artırmak amacıyla geçen yıl on bir ilimizde okullarda yürütülen “Okullarda Renk Etkisi” projesini hayata geçirdi. Renklerin hem fiziki hem ruhsal etkileri üzerine çalışmalar yapan Filli Boya, bu kez görme engellilerin renkleri resim sanatını ile algılamasını sağlayan ressam Hülya Düzenli’nin İnfografik-Yaşam resim sergisinin sponsorluğunu üstlendi.

Filli Boya’nın görme engelli olma ve renk algısı üzerine ressam Hülya Düzenli ile birlikte geliştirdiği İnfografik – Yaşam resim sergisi. 11 Ekim 2018 tarihinde Galeri ARK’ta “dokunarak anlamak” isteyen sanat severleri bekliyor.

Sanatçı Hülya Düzenli bu özel resim sergisi ile ilgili olarak; “Yaşam insanoğlu için bir ödül gibidir. Bu değerli ödül, tüm zamanlar için kısa, insanın ömrü için uzundur. Kelebek gibidir hayatımız.Anlatım biçimi grafikleri yaşamımızın vazgeçilmezleri oldular. Kızdın mı, beğendin mi, anlamadın mı, sorun mu var, hayret mi ettin, üzüldün mü, uzakta mısın… Bir konuda bilgilenmek mi istiyorsun hemen bir şema iki çizim belki üç kelime işte oldu da bitti…

Kolaycılıkla, derinlik arasındaki uçurumun alabildiğine açıldığı bir çağda yaşıyoruz. Bir kelebek kadar kısa yaşayacak olsak da yaşam; üç beş emoji ile birkaç boya darbesiyle geçmiyor.Kelebeğin onuruna yakışan; körleşmeden okuyarak, duyarak, koklayarak, dokunarak ve hissederek yaşamaktır.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 645 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Filli Boya, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Filli Boya Engellerin Sanatla Aşılmasına İnfografik – Yaşam sergisiyle katkıda bulunuyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İlkbahar, Selami Öztürk, CreavitAltınSerileri, Peli Parke, VİKO by Panasonic, Fatma Güldemet Sarı, Dubai Mall, STROS , Avrupa Standartları , Ahmet Yiğitbaşı, Emlak Endeksi, MichaelRauterkus, Günay Akalın, KTSO, Spradon Vadi, Precast, ACWA Güç, Çemişgezek Belediyesi, AryaProje, BaranDemir, Bitdefender, ‘Taksim Cumhuriyet Camii’ , Madison, OrtadoğuGrup, MuratBoz, TAV Bilişim, GAD Mimarlık, ARELSEM, Filli, Demir Tasarım,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.