Kalebodur ‘Kalesinterflex’ ile mimari yapılara kusursuz çözümler sunuyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Kalebodur ‘Kalesinterflex’ ile mimari yapılara kusursuz çözümler sunuyor
14 Eylul 2018, Cuma 11:30:55
Kalebodur ‘Kalesinterflex’ ile mimari yapılara kusursuz çözümler sunuyor
Türkiye’de adı seramik karo ile özdeşleşen Kalebodur, mimariye özgürlük ve özgünlük sağlayan Kalesinterflex ile yeni fikirlerin uygulanmasına ve modern yaşam alanları yaratılmasına imkan sağlıyor. Büyük ebatta maksimum performans sunan Kalesinterflex, dekoratif unsurlara sahip konsept serileri ile beklentilerin ötesine geçiyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Geliştirdiği ürün ve teknolojilerle mimarların yaratıcılıklarına hitap eden Kalebodur, dünyanın en büyük boyutlu, en ince ve esneyebilen seramik karolarından Kalesinterflex ile mimari tasarımlara ve inşaat teknolojilerine yeni bir bakış kazandırıyor. Mimari projelerin vazgeçilmez ürünü haline gelen Kalesinterflex, boyutları, uygulama kolaylığı ve esnekliği itibarıyla tasarımcının yaratıcılığını beslerken; renk ve doku çeşitliliği ile yalın ve yapının tektonik değerlerini öne çıkaran bir mimarlık diline olanak sağlıyor.

Tasarım özgürlüğü ve esnekliği sağlayan Kalesinterflex, büyük fikirker için sınırsız ebatlar sunuyor. 100x300 cm ve 120x360 cm ebatlı olarak ve sadece 3-5 mm incelikle porselen seramik levha olarak üretilen Kalesinterflex, aynı zamanda isteğe göre projeye en uygun özel ebatlarda da üretilebiliyor. Kalesinterflex, mat ve parlak yüzeylerde 18 düz renk ve dijital üretim teknolojisi ile gerçeğe en yakın metalik, ahşap, beton ve doğal taş dokulu alternatifleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Çevreye karşı duyarlı

En büyük ve en ince özelliklerinin yanı sıra çevreye karşı duyarlı bir teknoloji ürünü olan Kalesinterflex, Ecospecifer belgesine sahip. Geleneksel seramik üretim süreçleriyle karşılaştırıldığında gaz ve toz emisyonu 20 kat, CO2 emisyonu ise 1000 kat daha az olan Kalesinterflex, aynı hammaddeyle 4 kat daha fazla zemin kaplıyor. Bir metrekare Kalesinterflex üretmek için sadece 8 litre suya ihtiyaç varken bir metrekare standart karo üretiminde 50 litre suya ihtiyaç duyuluyor. Standart karoya göre enerji tüketimi 3 kat, elektrik tüketimi ise 4 kat daha düşük olan Kalesinterflex’in çevreye yaydığı karbon emisyonu, geleneksel seramik üretimine göre bin kat daha az.

Yetersiz aydınlatmaya sahip ortamlarda dahi hem iç hem de dış mekanları bakterilerden koruma özelliğine sahip Kalesinterflex, kolay temizlenen yapısıyla deterjan kullanımını en aza indiriyor. Birçok kez temizlik kimyasallarına ve aşınmaya karşı da ilk günkü yeniliğini koruyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım608 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kalebodur, Kalesinterflex, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kalebodur ‘Kalesinterflex’ ile mimari yapılara kusursuz çözümler sunuyor
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Müteahhitlik , Selin Turhan, iF ödülü, 3MTürkiye, ikidesigngroup, Betonsa, TheCityFix, İnşaatvekonutkonferansı, Sanayi üretimi, REPIEGayrimenkulveGirişimSermayesiPortföyYönetimiAŞ, Esra Özarfat, ERMCO, Telekomünikasyon, Fiba Grubu, Eryap İş Ortakları, “Kraliçe Ödülü-The Queen’s Award”, HakanÇağlar, Florian, Osmangazi Belediyesi, PAKCOUNTRY, “Satın Alınacak En İyiler” , LIXIL Corporation, AkfenGYO, Metal Yapı, blueground Türkiye, MAPIC 2018, MakyolYaşamBeylikdüzü, Asansör İstanbul 2013, İMKB, Üsküdar Belediyesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.