Askeri alan ve polis okulu arsası satışta | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Askeri alan ve polis okulu arsası satışta
04 Ekim 2018, Persembe 11:03:19
Askeri alan ve polis okulu arsası satışta
EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir’deki toplam 5 adet arsasını açık artırma ile satışa çıkardı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Açık artırma ihalesi 15 Ekim 2018 Pazartesi günü düzenlenecek. Beşiktaş’ta yer alan ve Jandarma Dikimevi olarak bilinen askeri alan ile Atatürk Havalimanı’na komşu polis okulu arsası listede dikkat çekiyor.JANDARMADAN GEÇTİAçık arttırmayla satılacak arsalardan 2 tanesini Emlak Konut GYO geçtiğimiz günlerde TOKİ’den satın almıştı. İkitelli ve Beşiktaş’taki arsalar için 387 milyon lira ödenmişti. Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle daha önce TOKİ’ye devredilen arazi, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki Jandarma Dikimevi’ni kapsıyor. Üzerinde atıl binaların olduğu arsa için imar planı değişiklikleri yapıldı. Emlak Konut tarafından hazırlatılan değerleme raporuna göre Beşiktaş arsasında 17 bin 500 metrekare konut alanı, 12 bin 260 metrekare donatı alanı planlanıyor. Emlak Konut’un satacağı bir diğer önemli arsa da Bakırköy Şevketiye’de yer alıyor. Söz konusu arsa üzerinde Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi yer alıyor. Emlak Konut bu arsayı daha önce 2 kez arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarmış ancak arsa satılmamıştı. Söz konusu arsada 46 bin metrekare ticaret ve konut, 7 bin metrekare özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekare park olarak açıklanmıştı. 68 dönümlük arsa Atatürk Havalimanı’na da komşu. Başakşehir Kayabaşı’nda yer alan diğer 2 arsanın da markalı konut projelerine, millet bahçesine ve kamu yatırımlarına yakın noktada yer aldığı belirtiliyor. 

KAYNAK: Hürriyet


1221 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EMLAK Konut GYO, TOKİ, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Askeri alan ve polis okulu arsası satışta


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
bilgeçalıklıarpacı, RoyalGroup, Zeytinpark AŞ, “ONDULINE ANDROMEDA”, F Product jeneratörler, Tyvek® FireCurb™ , Disi Water Company, Novotel ve İbis, TheMandarinsAcıbadem, Yunus Emre Enstitüsü, EczacıbaşıGayrimenkul, Eyüp Gümüşsuyu Ortaokulu, Hergüner Bilgen Özeke, Ev Vergisi, İnovasyon, Batu Aksoy, MNG Blue Boutique,   Trump Towers Residence, Foça En Güzel Site Yarışması, Ataköy Sahili, Türkiye-Vietnam İş Forumu, açık yüzme havuzu, Mavi Kale, Bauman İnşaat , Tüketici Dönemi, Atlantik Grup, Azure, ProGrip , Referans Bakırköy, SuruçOvası,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.