Askeri alan ve polis okulu arsası satışta | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
Askeri alan ve polis okulu arsası satışta
04 Ekim 2018, Persembe 11:03:19
Askeri alan ve polis okulu arsası satışta
EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir’deki toplam 5 adet arsasını açık artırma ile satışa çıkardı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Açık artırma ihalesi 15 Ekim 2018 Pazartesi günü düzenlenecek. Beşiktaş’ta yer alan ve Jandarma Dikimevi olarak bilinen askeri alan ile Atatürk Havalimanı’na komşu polis okulu arsası listede dikkat çekiyor.JANDARMADAN GEÇTİAçık arttırmayla satılacak arsalardan 2 tanesini Emlak Konut GYO geçtiğimiz günlerde TOKİ’den satın almıştı. İkitelli ve Beşiktaş’taki arsalar için 387 milyon lira ödenmişti. Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle daha önce TOKİ’ye devredilen arazi, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki Jandarma Dikimevi’ni kapsıyor. Üzerinde atıl binaların olduğu arsa için imar planı değişiklikleri yapıldı. Emlak Konut tarafından hazırlatılan değerleme raporuna göre Beşiktaş arsasında 17 bin 500 metrekare konut alanı, 12 bin 260 metrekare donatı alanı planlanıyor. Emlak Konut’un satacağı bir diğer önemli arsa da Bakırköy Şevketiye’de yer alıyor. Söz konusu arsa üzerinde Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi yer alıyor. Emlak Konut bu arsayı daha önce 2 kez arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarmış ancak arsa satılmamıştı. Söz konusu arsada 46 bin metrekare ticaret ve konut, 7 bin metrekare özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekare park olarak açıklanmıştı. 68 dönümlük arsa Atatürk Havalimanı’na da komşu. Başakşehir Kayabaşı’nda yer alan diğer 2 arsanın da markalı konut projelerine, millet bahçesine ve kamu yatırımlarına yakın noktada yer aldığı belirtiliyor. 

KAYNAK: Hürriyet


1301 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EMLAK Konut GYO, TOKİ, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Askeri alan ve polis okulu arsası satışta 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
UluslararasıAsansörİstanbulfuarı, Quattordici, A Design Award, Neotop, ECEBanyo, SEZ, Türkiye Hazır Beton Birliği, Abu Dabi Plaza, İstanbul-İzmir otoyolu, GBCI, Musa Ülken, Acıbadem Altunizade Hastanesi, Hoşbaht Yusifzade, Stüdyo 24, Ordu-Giresun Havaalanı, PARAGON, Derya Acar, “Ümit Ünal İkibinonüç / İkibinondört Renk Eğilimleri”, Hammerite, İris, Çamlıca Tepesi, Bizimkiler, Rota Yayınları, Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Sosyal Yaşam Merkezi, Ogün Turanlı, Ürdün Su ve Sulama Bakanı Dr. Hazim El-Nasser, Unicera 2015, Metehan Arıburnu, Türkiye Elektrik İletim AŞ, İMKON,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.