Makyol Gayrimenkul, 2019’da Makyol Güvencesiyle Yeni Projeler Hedefliyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
Makyol Gayrimenkul, 2019’da Makyol Güvencesiyle Yeni Projeler Hedefliyor
04 Ekim 2018, Persembe 11:10:25
Makyol Gayrimenkul, 2019’da Makyol Güvencesiyle Yeni Projeler Hedefliyor
Makyol’un Gayrimenkulden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kemal Şahismailoğlu, 2018 yılı içerisinde Makyol Yaşam ve Makyol Santral’in yatırım miktarlarının yüzde 60’ı kadar bir satış cirosuna ulaştıklarını belirterek, 2018 yılını bir önceki yıla oranla yüzde %20 ciro artışı ile bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kemal Şahismailoğlu: “50 Yıllık Deneyimimizi, Gayrimenkul Projelerimize Yansıtıyoruz”

Kemal Şahismailoğlu, Makyol’un 50 yılı aşkın süredir Türkiye’nin taahhüt alanında faaliyet gösteren sayılı markalarından biri olduğunu ve dünyanın en büyük 250 uluslararası taahhüt şirketi arasında yer alarak globalleştiğini belirterek, şunları söyledi: “Taahhüt alanında elde ettiğimiz deneyimi, inşaat ve gayrimenkulün faaliyet alanlarına aktararak mevcut portföyümüzde yer alan kendi arazilerimiz üzerine projeler inşa etmeye başladık. Makyol Gayrimenkul olarak ilk etapta Etiler’deki İTÜ Konutları’nı ve sonrasında da Bodrum’daki Doria Evleri’ni inşa ettik. Ardından Le Meridien İstanbul Etiler, Mövenpick İstanbul Levent ve Bodrum’daki Doria Hotel Bodrum’u ülkemize kazandırdık. Bu süreçte Beylikdüzü’nde ilk markalı konut projemiz Makyol Yaşam’ı sahiplerine teslim ettik ve yaşama açtık. Ardından ikinci projemizi Bahçeşehir’de Makyol Santral adıyla inşa etmeye başladık. Makyol Santral’i, 2019 yılının ikinci çeyreğinde bitirerek teslim etmeye başlayacağız. Dolayısıyla gelecek yıl İstanbul’un farklı ilçelerinde kendi arazilerimiz üzerinde yeni proje imkânlarını değerlendireceğiz. 

Makyol Yaşam’da Yüzde 95 Doluluk Oranı

Beylikdüzü’nde 180 milyon TL yatırımla inşa ettikleri ve yaşamın başladığı ilk markalı konut projeleri Makyol Yaşam’da yüzde 95 doluluk oranına ulaştıklarını dile getiren Kemal Şahismailoğlu, şöyle devam etti:

“Sahip olduğumuz deneyim ve bilgi birikimi sayesinde hızlı bir şekilde 464 daireden oluşan projenin inşasını tamamlarken bir yandan da Makyol güvencesiyle satışlarımızı sürdürdük. Bugün için ağırlıklı olarak oturumcuların tercih ettiği ve yüksek oranda prim yapan Makyol Yaşam’ın 84 birimlik alışveriş ve yaşam meydanı da, hepimizi yakından tanıdığı markalardan oluşan bir karmayla hayata geçmeye başladı. Bunun yanı sıra kamuya açık olarak tasarladığımız Makyol Yaşam Parkı’nı da geçtiğimiz aylarda açarak halkın kullanımına sunduk.” 

Makyol Santral’in Yüzde 55’i Satıldı 

“İnşası devam eden bir diğer yatırımımız, Dünyaca ünlü mimarlık ofisi Roy Higgs Mimarlık tarafından projelendirilen Makyol Santral, yaklaşık 200 milyon TL yatırımla toplam 16 bin 906 metrekare arazi üzerine 1+1, 2+1 ve 3+1 formatlarda 5 blokta 407 daire, 9 villa ve ticari alanlardan oluşan ve adeta ustalık eserimiz diyebileceğimiz bir proje” diyen Kemal Şahismailoğlu, Bahçeşehir ve Esenyurt’un sürdürülebilir bir gelişim içinde olduğuna dikkat çekerek Makyol Santral’in böylesi önemli bir konumda yer aldığını vurguladı. Kemal Şahismailoğlu, sözlerine şöyle devam etti: 

“Makyol Santral, daha çok oturum amaçlı olarak tercih edilen bir proje. Bu şekilde tercih edilmesinde hem TEM Otoyolu ve D100 Karayolu gibi iki önemli ulaşım aksına olan yakınlığı hem de çevresindeki eğitim, sağlık ve alışveriş merkezlerinin çokluğu büyük bir role sahip. Bunların yanı sıra; Makyol Santral bünyesinde yer alan sağlıklı yaşam ve spor alanları ile barbekü alanlarından cep sinemasına, özel tasarlanmış etkinlik ve kutlama alanlarından sakin çalışma alanlarına kadar çeşitli sosyal olanakların bulunması, konut alıcısının tercihlerinde büyük bir etkiye sahip. Bunlara ek olarak proje kapsamında 16 bin metrekare kiralanabilir çarşı alanı, bistro café, restoran, kahve evi, market, gurme house, kuru temizleme & lostra, fırın, kuaför vb. alanları da Makyol Santral’i, bölgenin en sosyal ve yaşanabilir projesi olarak öne çıkarıyor. 2019 yılının ikinci çeyreğinde teslim edeceğimiz Makyol Santral’de lansmanın ardından geçen 10 aylık süreçte yüzde 55’lik bir satış oranına ulaştık. Hedefimiz, projeyi tamamlayıp sahiplerine teslim ederek bu bölgeye de Makyol imzasını atmış olmak.”

Yaşam ve Santral’de, Toplam Proje Yatırımının Yüzde 60’ı Kadar Ciro Elde Edildi

2018 yılında, Makyol Yaşam ve Makyol Santral’in yatırım miktarlarının yüzde 60’ı kadar bir satış cirosuna ulaştıklarını belirterek, bu yıl ise satışların ağırlıklı olarak inşaatı devam eden Makyol Santral projesinden gerçekleştiğini dile getiren Kemal Şahismailoğlu, şöyle konuştu: 

“Öncelikle Makyol Yaşam’dan ev sahibi olanlar ve yaşamaya başlayanların büyük bir kısmı, Makyol güvencesini ve inşaat kalitesini deneyimledikten sonra ya Makyol Santral’deki fırsatlardan faydalanmayı tercih ettiler ya da Makyol Santral için birer referans noktası haline geldiler. 

Bunun da en önemli sebebi Makyol Yaşam’dan ev sahibi olanlara, aradan geçen zaman zarfında neredeyse yüzde 100 kazandırmış olmamızdır. Bu çerçevede yılbaşından bu yana Makyol Santral’den ev sahibi yapacak birçok kampanya düzenledik, Emlak Konut’un kampanyalarına dâhil olduk ve yıl son çeyreğini kapsayacak yepyeni bir kampanya hazırlığı içindeyiz. Makyol Gayrimenkul olarak 2018 yılını geçen yıla oranla yüzde 20 ciro artışı ile bitirmeyi hedefliyoruz.”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


1378 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Makyol Yaşam, Makyol Santral, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Makyol Gayrimenkul, 2019’da Makyol Güvencesiyle Yeni Projeler Hedefliyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Karden İnşaat, Astaş Holding Grubu, BodrumBodrum, Murahhas Azası Hasan Rahvalı, Alaaddin Yılmaz, Gana AkraKotokaUluslararasıHavaalanı, Muhammet Taşlı, Sinan Erdem Spor Salonu, AtalayÖzdayı, Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, mag, Samsung Yukon, Andrew Foxall, Kanlıca, Sembolİstanbul, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu, Internet Bankacılığı, Divan Residence at G Tower, Ruukki, Ar-Ge proje, İdrisGüllüce, İsmet Kaya, OHO Projesi, SabihaGökçenHavaalanı, 240 ay, GMD Mühendislik, Gökhan Karakuş, SK Concept Çözümleri, BabacanYapı, IFDesign,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.